Німеччина через політику Трампа хоче повернути свої золоті запаси зі сховища США

ціна на золото

depositphotos

Через побоюваннями з приводу політики президента США Дональда Трампа Німеччина розглядає можливість повернути величезний запас золота зі сховища в Нью-Йорку.

Про це пише видання Telegraph.

Зазначається, що протягом десятиліть Берлін зберігав 1 200 тонн власних золотих запасів, других за величиною на планеті після запасів США, у сховищі глибоко під землею у Федеральному резерві США на Мангеттені.

Німеччина хоче повернути 1 200 тонн золота зі сховища США

Наразі високопоставлені діячі консервативної партії Християнсько-демократичний союз (ХДС), яка має очолити наступний уряд Німеччини, обговорюють можливість виведення своїх золотих запасів із Нью-Йорка через побоювання, що США більше не є надійним партнером.

– Звичайно, це питання постало знову, – заявив колишній міністр уряду Німеччини Марко Вандервіц, який відмовився цього року від свого місця в Бундестазі від ХДС.

Зі свого боку депутат Європейського парламенту від ХДС Маркус Фербер заявив, що він також виступає за те, щоб німецьким чиновникам дозволили особисто оглянути злитки.

– Я вимагаю регулярних перевірок золотого запасу Німеччини. Офіційні представники Бундесбанку повинні особисто перераховувати злитки і документувати результати, – заявив він.

За словами члена Асоціації платників податків Європи Міхаеля Єгера, було б краще “якнайшвидше перевезти всі німецькі золоті запаси до Франкфурта або, принаймні, до Європи”.

Нагадаємо, що після Другої світової війни експорт країни значно зріс, що сприяло значному позитивному сальдо в торгівлі з іншими державами. Ці надлишки були конвертовані в золото в межах Бреттон-Вудської системи.

Оціночна вартість мангеттенського резерву Німеччини становить 113 млрд євро (96 млрд фунтів стерлінгів), що дорівнює 30% світових золотих запасів країни.

До запровадження мит Білим домом, розміщення німецького золота в сховищі у Нью-Йорку вважалося розумним заходом, тому що це забезпечувало доступ до доларової ліквідності у разі потреби на випадок серйозного спаду.

Читайте також
Нові мита Трампа: які ніші може охопити Україна в ЄС замість США
Маліновська Ангеліна редакторка стрічки
Категорії: Світ