Мита Трампа призвели до найбільшої катастрофи на світових ринках з часів Covid – ЗМІ

порт, грузові контейнери

Фото: УНІАН

Світові фінансові ринки продовжує лихоманити на тлі торговельної політики президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє Bloomberg.

Наслідки нових мит Трампа

7 квітня катастрофа, що почалася минулого тижня, набула нової сили: азійські фондові індекси стрімко обвалилися, а ф’ючерси на американські акції сигналізують — втрата $5 трильйонів ще не межа, зазначають журналісти.

Індекс MSCI Asia Pacific просів на рекордні 7,9% — це найбільше падіння з жовтня 2008 року.

Падіння було спровоковане не лише ринковими тенденціями, а й заявами Трампа, який напередодні запропонував журналістам “забути на секунду про ринки”.

– Я не хочу, щоб щось пішло не так, але іноді доводиться приймати ліки, щоб щось виправити, – заявив Трамп.

Наслідки для регіональних ринків були драматичними: китайський індекс у Гонконзі втратив понад 9%, єна злетіла як “тиха гавань” для інвесторів, Brent подешевшала на 4%, а ф’ючерси на Nasdaq — більш ніж на 4%.

На Тайвані індекс упав на 9,8% — найбільше з моменту його існування. У Японії торги були частково припинені через автоматичне блокування, а акції гігантів Nintendo та Sony втратили понад 10%.

Трамп не квапиться з допомогою інвесторам, на відміну від попередніх криз. Це посилило паніку, адже Китай теж не залишився осторонь — Пекін анонсував дзеркальні мита проти США.

Деякі союзники Трампа закликають його змінити курс. Відомий інвестор та прихильник президента Білл Екман написав: Я твердо переконаний, що запровадження мит 9 квітня проти всього світу, які значно перевищують ті, що стягуються з нас, є помилкою”, — закликавши дати 90-денне відтермінування.

Аналітики зазначають, що ситуація може загостритись, якщо Пекін вдасться до девальвації юаня. Минулого тижня Китай запровадив 34% мита на американські товари.

– Це найбільш волатильний ринок, який я коли-небудь бачив від часу спалаху Covid, а ми тільки на початку терміну Трампа, – заявив валютний стратег Mizuho Bank Кен Чунг.

Фахівці з TD Securities вже прогнозують можливу рецесію в США — ймовірність оцінюють у 50%. Стратег Оскар Муньйос з колегами зазначив у замітці: очікування щодо зниження ставки ФРС переносяться з липня на червень.

Втім, не всі в уряді США поділяють ці побоювання. Міністр фінансів Скотт Бессент вважає ситуацію тимчасовою.

У Сінгапурі трейдер Мінцзе Ву з компанії StoneX повідомив, що він спостерігає за тим, як випаровується ліквідність.

Деякі аналітики порівнюють ситуацію з “Чорним понеділком” 1987 року, натякаючи на можливість масштабного падіння ринку. Втім, адміністрація Трампа не демонструє готовності до змін.

Серед перших наслідків — британський автовиробник Jaguar Land Rover уже цього місяця призупинив поставки до США через нові тарифи в розмірі 25%.

У Тайвані президент Лай Чін-те провів зустрічі з лідерами технологічного сектору, щоб мінімізувати вплив нової тарифної війни та захистити економіку острова.

І поки глобальні ринки шукають точку відскоку, Трамп вирушив грати у гольф, зауважили журналісти.

Читайте також
Трамп висунув ЄС нову умову для переговорів щодо мита
Анастасія Кожушко редакторка стрічки
Категорії: Світ