Коаліція охочих, яка планує надсилати військові контингенти до України, визначила чотири ключові завдання: забезпечення безпеки в повітрі та на морі, сприяння миру на землі, підтримка Збройних сил України.
Про це повідомив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі під час першої зустрічі очільників оборонних відомств коаліції у Брюсселі, передає Reuters.
Чотири завдання для сил гарантування безпеки
За словами міністра, 200 військових планувальників з 30 країн Європи та за її межами “наполегливо працювали” останніми тижнями.
– Разом ми виступаємо як єдине ціле, готове забезпечити майбутнє України після будь-якої мирної угоди. Сьогодні ми прискорюємо темпи цього планування, щоб поставити Україну у якомога сильнішу позицію, захистити її суверенітет і запобігти будь-якій подальшій російській агресії, – сказав Джон Гілі.
Він додав, що сьогоднішні обговорення приватні, планування буде реальним та суттєвим.
– Наші плани добре розроблені, і ми маємо чіткі цілі для України, – наголосив Гілі.
Він перерахував конкретні завдання коаліції:
- гарантувати безпеку у небі та на морі;
- сприяти миру на землі (зокрема на лінії фронту);
- посилювати ЗСУ, аби ті стали “найсильнішим стримувальним фактором”.
Окремо міністр оборони Британії наголосив, що сили гарантування безпеки (reassurance force) від західних держав мають стати “відданим та надійним” інструментом безпеки, здатним гарантувати, що завершення війни шляхом переговорів принесе Україні тривалий мир.
Нагадаємо, 27 березня відбулася дводенна зустріч лідерів країн коаліції, під час якої президент України Володимир Зеленський закликав союзників приїхати до України для спільного створення чіткого плану безпеки на землі, у повітрі та на морі.
4 квітня у Києві Україна, Франція та Велика Британія обговорили стан підготовки та оперативного планування, щоб у разі припинення бойових дій швидко реалізувати ініціативи Коаліції охочих.