Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) прогнозують, що російські загарбники готуються активізувати наступ на кількох ділянках фронту навесні та влітку 2025 року. Це може бути стратегією Кремля для посилення тиску на Україну в контексті можливих мирних переговорів.
Про це йдеться у звіті ISW.
Наступ РФ навесні та влітку 2025
Так, агентство Associated Press із посиланням на українських чиновників повідомило, що РФ готується розпочати нову наступальну операцію на невизначеній ділянці фронту в найближчі тижні, щоб максимально посилити тиск на Україну та збільшити важелі впливу перед переговорами щодо припинення вогню.
Два українські командири заявили, що армія РФ останнім часом активізувала розвідку вздовж лінії фронту та штурми на Покровському напрямку. Речник Командування оперативно-тактичного угруповання Хортиця майор Віктор Трегубов повідомив агентству AP, що українська розвідка зафіксувала значне вороже угруповання поблизу Селидового (на південь від Покровська). Командир українського батальйону, який стримує ворога на Донеччині, повідомив, що є побоювання про передислокацію росіянами сил з Курської області на інші ділянки фронту, зокрема й на Покровський напрямок.
Останнім часом аналітики ISW спостерігають активізацію ворога на Лиманському, Покровському та Оріхівському напрямках, а також тривають наступи загарбників на півночі Сумської області, щоб витіснити українські сили з Курської області.
У ISW наголошують, що армія РФ поки що не досягла тактично значущих успіхів на цих напрямках. Крім того, спостерігаються локальні контратаки Сил оборони України на Покровському і Торецькому напрямках.
Де можуть просуватися війська РФ
Армія РФ просунулася щонайменше на три кілометри на двох ділянках на Покровському напрямку. І, ймовірно, російські війська будуть продовжувати просуватися на південний схід Дніпропетровської області для того, щоб посіяти хаос і страх в інформаційному просторі, наголошують в ISW.
Військове командування РФ навряд чи передислокує війська з Курської області, якщо Росія має намір провести узгоджену наступальну операцію з метою захоплення або просування ближче до міста Суми, вважають в ISW. Водночас Росія, ймовірно, не має достатніх резервів оперативного рівня для наступу на Суми, Харків та Запоріжжя без передислокації сил з інших ділянок фронту.
Американські аналітики сумніваються, що навіть після передислокації у росіян буде достатньо сил для наступу на ці три міста, адже Росія зазнала значних втрат у бронетехніці та особовому складі за три роки війни. Крім того, РФ не продемонструвала здатності проводити складні операції з одночасним наступом на декількох напрямках.
На момент написання цього звіту аналітики ISW не бачили повідомлень у відкритих джерелах про передислокацію російських підрозділів на Сумському, Харківському чи Запорізькому напрямках – які б свідчили про підготовку до відновлення наступальних дій.
Фото: 93 ОМБР Холодний Яр