Окупанти цинічно знищують критичну інфраструктуру, промисловість та бізнес, руйнують будинки та все те, від чого залежить життєдіяльність нашої громади, все, що дороге нашим жителям. З громади оголошена примусова евакуація. Люди залишають свої домівки, вимушені переміщуватися фізично, щоб рятувати життя своє та своїх близьких. Ці процеси викликають стрес, погіршення морального стану та ментального здоров’я.
В межах проєкту «Покровськ – це ми: все буде Україна» будуть: - створена платформа для задоволення культурних, освітніх, спортивних запитів жителів Покровської міської територіальної громади Донецької області, для спілкування, обміну думок, пошуку ресурсів для внутрішнього відновлення; - створені умови для задоволення потреб у підтримці та перебуванні «у колі своїх». - проведені толоки для облаштування простору. - створена міждисциплінарна група із числа представників влади, громадських організацій, психолога, спеціаліста, який працює з пам’яттю, діячів культури, освіти та спорту для напрацювань із змістовного наповнення освітньо-культурно-спортивного центру, стратегування його розвитку. - Організовані активності, як то: • бесіди, дискусії - (запрошення представників центрів підтримки «ЯМаріуполь»), перегляд відеолекцій «Про ідентичність» від проекту «Культурний проект» на платформі МЕGOGO, спілкування з експертами; • майстер-класи - воркшоп із різьблення по сирому тиньку від Лізи та Тетяни Євсєєвих, авторів проєкту «Кам’яні вишиванки» Нової Каховки; за напрямком плейбек-театр (соціальний театр імпровізації). • Психологічні тренінги • надихаючі зустрічі-спілкування - гастрономічна зустріч з Тетяною Перевєрзєвою (авдіївська каша, яка входить до нематеріальної культурної спадщини України) тощо
Безперервність соціальної ідентичності відіграє ключову роль у збереженні психологічного благополуччя в умовах зміни життя, проживання травматичного досвіду. В цьому контексті ідентичність, приналежність до групи (в нашому випадку Покровської міської територіальної громади Покровського району Донецької області) є важливою основою для збереження відчуття стабільності, сенсу життя, відчуття важливості «нас». Таким чином, ми беремо участь у конкурсі з метою сприяння успішній адаптації жителів нашої громади до нового середовища життя. В рамках проєкту «Покровськ – це ми: все буде Україна» ми хочемо створити умови для ефективної соціальної підтримки ресурсами освіти, культури, спорту; гуртувати громаду після вимушеного переміщення, жителі якої втрачають фізичну можливість знаходитися в своїх будинках, але не втрачають внутрішнього відчуття «дому» Ми впевнені, що єднання, гуртування в часи кризи сприятиме відновленню внутрішніх психологічних ресурсів, які, в свою чергу, допомагатимуть людям справлятися з несприятливими життєвими обставинами та подолати труднощі. Наша мотивація - надання якісних культурних, освітніх, спортивних послуг, психологічної підтримки, направлених на пошук ресурсів для стійкості, формування та підтримка усвідомленого меседжу «Покровськ – це ми: все буде Україна»
Березень 2025 - організація толок з жителями Покровської громади, облаштування простору (придбання матеріалів, виконання робіт), визначення пріоритетних питань, напрямів роботи, формування міждисциплінарної робочої групи (затвердження кандидатур експертів, яких хотілося б залучити, комунікація з ними, укладання договорів), організація засідань, зустрічей, робота в тематичних групах Квітень 2025 - робота міждисциплінарних груп, закупівля обладнання, організація психологічної допомоги (групові практики, індивідуальні заняття), запуск активностей в рамках проєкту «Покровськ – це ми: все буде Україна» (меморіальні практики, робота з ідентичністю, покращення ментального здоров’я тощо) Травень 2025 – продовження роботи міждисциплінарної групи, закупівля обладнання, надання психологічної допомоги, проведення активностей в рамках проєкту із залученням експертів/ спеціалістів з урахуванням потреб/побажань жителів Покровської ТГ, Червень 2025 - формування підсумкового документу, в якому будуть відображені візія, місія освітньо-культурно-спортивного центру, попередньо сформульовані стратегічні напрямки розвитку Центру, методичні рекомендації його функціонування, систематизовані матеріали для його змістовного наповнення, напрацьовані в рамках проєкту; проведення активностей, підсумкової зустрічі.
Під впливом проєкту «Покровськ – це ми: все буде Україна» будуть сформульовані візія, місія освітньо-культурно-спортивного центру Покровської міської територіальної громади Покровського району Донецької області, стратегічні напрямки його розвитку, напрацьовані матеріали для його змістовного наповнення (документ, обсяг 30 сторінок), проведені активності в рамках проєкту (20), якими охоплено 400 людей з числа ВПО з Покровської міської територіальної громади Донецької області (за період реалізації проєкту). В подальшому послугами освітньо-культурно-спортивного центру та напрацюваннями проєкту зможуть користуватися 11 тисяч покровчан, переміщених до Дніпропетровської області (в онлайн форматі – жителі Покровської міської територіальної громади, які тимчасово перебувають в інших областях) Серед результатів проєкту бачимо Якісні результати: • Напрацювання та створення передумов для успішного функціонування освітньо-культурно-спортивного центру • Схвальні згадки в ЗМІ про реалізацію проєкту (не менше 10) • залучення потенційних партнерів (встановлення зв’язків з членами міждисциплінарної групи, з якими в подальшому можливе продовження співпраці – 10 спеціалістів/ експертів) • Позитивна оцінка впливу заходів з боку учасників
Суперсила українців - гнучкість. Ми віримо в ЗСУ, але плани відновлення та розвитку громади будуть актуальні для створення після стабілізації ситуації та закінчення військових дій, щоб мати точку відліку, можливість об’єктивно оцінити, що ми маємо "на старті". Тому ми спираємося на Стратегію розвитку Покровської міської територіальної громади Донецької області до 2030 року. (м.Покровськ, 2022). Проєкт відповідає Напрямам даної Стратегії, а саме: Напрям В. РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ДОЗВІЛЛЯ У ГРОМАДІ (Створення комфортних умов проживання та поліпшення якості муніципальних послуг за рахунок секторальних реформ в сфері освіти, культури, спорту та соціальних послуг), НАПРЯМ С. ФОРМУВАННЯ АКТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ГРОМАДИ. (Підвищення рівня взаємної довіри у громаді. Створення системи комунікації влада-бізнес-громада та формування партнерських відносин.) Слід зазначити, що 12 вересня 2024 року під· головуванням заступниці начальника Покровської МВА Маргарити Ідрісової та за участю представників відділу освіти, відділу культури та ОКС, а також Управління сім`ї, молоді та спорту в місті Дніпро відбулась робоча нарада, на якій, зокрема, мова йшла про створення освітньо-культурно-спортивних центрів Під час наради розглянуті питання всебічної підтримки внутрішньо переміщених осіб, які евакуювались з Донеччини до більш безпечних регіонів країни. Зазначено, що одним з таких стала Дніпропетровська область, де знайшли прихисток близько 11 тисяч покровчан. 1700 з них – діти, 685 з яких перебувають у самому м.Дніпро. Таким чином, проєкт сприятиме підвищенню ефективності реалізації стратегічних цілей нашої громади та актуальним питанням й викликам, які постали внаслідок воєнної агресії росії проти України.