•вирішити проблему та покращити санітарний та екологічний стан території громади; • створити сприятливі умови для життя мешканців. • покращити якість надання житлово-комунальних послуг населенню, підприємцям та комунальним установам в частині збору, складування та вивезення твердих побутових відходів; • скоротити площі земельних ділянок під стихійними сміттєзвалищами; • зменшити кількість правопорушень у сфері забруднення навколишнього середовища; • продовжити процес формування самодостатньої об’єднаної територіальної громади. • організувати роботу по сортуванню сміття.
2024 1. Створення робочої групи. 2. Підготовка відеороликів, звернень. Висвітлення Проєкту в ЗМІ 3. Роз’яснювальна робота з жителями громади та робота з власниками домогосподарств, приватних домоволодінь, підприємцями та керівниками комунальних установ. 4. Проведення закупівлі контейнерів для комунальних установ. 5. Придбання контейнерів власниками домогосподарств. 2025 рік. 6. Придбання сміттєвоза з заднім завантаженням типу FOTON FUMARK DJ 1108, обєм бункера 8-10 м3 за рахунок конкурсу "Громада на всі 100". 7. Повторна роз’яснювальна робота з населенням щодо сортування сміття для переробки. 8.Укладання договорів з власниками домогосподарств на вивіз сміття. 9. Встановлення контейнерів в комунальних установах та в домогосподарствах. 10. Вивіз сміття до місць сортування та переробки.
На сьогоднішній день, вкрай гостро стоїть питання щодо придбання техніки для вивозу твердих побутових відходів. Викидаючи сміття, ми брутально порушуємо один з основних екологічних законів – кругообігу речовин у природі. Адже вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності і повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом. Наприклад, в умовах лісу папір розкладається протягом 2 років, консервна бляшанка – понад 90 років, поліетиленовий пакет – понад 200 років, скло – понад 1000 років. Тому порятунок планети залежить від кожного з нас. Найсерйозніша проблема – забруднення ґрунтових вод. Друга проблема – утворення метану, спричинює отруєння й загибель рослинності. За відсутності рослинного покриву починається ерозія ґрунту, захоронені відходи оголюються і виходять на поверхню.
2024 рік. Місяць 9 Створення робочої групи. Місяць 9 Підготовка відеороликів, звернень. Висвітлення Проєкту в ЗМІ Місяць 9-12 Роз’яснювальна робота з жителями громади та робота з власниками домогосподарств, приватних домоволодінь, підприємцями та керівниками комунальних установ. Місяць 10-12 Проведення закупівлі контейнерів для комунальних установ. Місяць 10-12 Придбання контейнерів власниками домогосподарств. 2025 рік. Місяць 1-5 . Придбання мусоровозки типу FOTON AUMARK DJ 1108,обєм бункера 8-10 м3. Місяць 1-2 Повторна роз’яснювальна робота з населенням щодо сортування сміття для переробки. Місяць 1-4 Укладання договорів з власниками домогосподарств на вивіз сміття. Місяць 1-4 Встановлення контейнерів Місяць 3-12 та кожні наступні роки. Вивіз сміття до місць сортування та переробки.
- покращиться екологічна ситуація в населених пунктах об’єднаної територіальної громади; - покращиться рівень екологічної культури населення; - покращиться екологічний стан довкілля; - скоротяться площі земельних ділянок під стихійними сміттєзвалищами; - зменшиться кількість правопорушень у сфері забруднення навколишнього середовища; - працевлаштування однієї людини, відповідно сплата ПДФО до бюджету громади в рік приблизно буде додатково 15,0 тис. грн.; - продовжиться процес формування самодостатньої об’єднаної територіальної громади. Учасниками проєкту є 10450 осіб, які зможуть користуватися даним проєктом та 235 ВПО.
https://rada.info/upload/users_files/04418340/cfea9706c68672823a6aafbe9414a399.pdf За останні роки в населених пунктах Кам’янецької сільської територіальної громади накопичилось безліч проблем, пов’язаних із недостатнім рівнем та несистематичним проведенням заходів у сфері благоустрою, які потребують термінового вирішення. Необхідно забезпечити виконання робіт із благоустрою, із санітарного очищення, проведення робіт з утримання дорожньо-мостового господарства, боротьби зі стихійними сміттєзвалищами, здійснення заходів щодо належного поводження з твердими побутовими відходами тощо. - покращення екологічної, демографічної ситуації; - створення умов для культурного, оздоровчого, фізичного, освітнього та духовного розвитку населення територіальної громади; - підвищення рівня громадського порядку. - розробити і здійснити ефективні та комплексні заходи з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів; - організувати належне утримання і раціональне використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного, іншого призначення; - створити умови для реалізації прав суб'єктами господарювання у сфері благоустрою населених пунктів; - здійснити заходи з благоустрою населених пунктів, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, ремонту шляхів і тротуарів, інших об'єктів; - організувати проведення робіт з ремонту та реконструкції об’єктів комунальної власності, благоустрою їх території; - здійснення контролю за належним дотриманням Правил благоустрою населених пунктів; - забезпечення проведення капітальних та поточних ремонтів доріг населених пунктів; - проводити роботи з будівництва та реконструкції вуличного освітлення; - запровадити роздільне збирання сміття, забезпечити вивіз та утилізацію твердих побутових відходів, облаштувати майданчики для збирання сміття; - придбання контейнерів для сміття, придбання сміттєвоза. - розчистка вулиць від снігу; - ліквідація несанкціонованих (стихійних) сміттєзвалищ; - санітарна очистка кладовищ; - висадка дерев, кущів, квітів, проведення озеленення населених пунктів - створення парку у центрі села для комортного вдпочинку; -створення автостоянок.