Створення мережі просторів психологічної реабілітації та соціальної адаптації для військовослужбовців, які повернулися з фронту, та їхніх сімей, сімей загиблих та зниклих безвісти, забезпечення комплексної психологічної реабілітації та соціальної адаптації осіб, які зазнали впливу воєнних дій, створення сприятливого середовища для відновлення та розвитку особистості, збереження сімейних цінностей та залучення їх до активної участь у житті громади.
Проєкт «Форпост Героїв» передбачає облаштування 3 просторів із загальної мережі закладів реабілітації, соціальної та психологічної адаптації ветеранів та військовослужбовців, ВПО, сімей загиблих героїв та зниклих безвісти. В рамках проекту, ми плануємо облаштувати: КЗ Ветеранський простір», який буде здійснювати супровід ветеранів у наданні соціальних, юридичних та консультаційних послуг; Центр підтримки і стійкості «Не сама», на базі якого будуть здійснюватись заходи з психологічної, інформаційної та навчальної підтримки, національно-патріотичного виховання; Спортивний зал «Незламні» буде доповнено спортивно-реабілітаційними тренажерами, що дасть можливість не лише розвивати здібності наших дітей, які сьогодні займаються на базі залу, а і слугуватиме місцем реабілітації та психологічного розвантаження для наших військових, які повертатимуться додому. У разі перемоги у Конкурсі: - За кошти партерів: програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), буде придбано та передано на баланс громади будівельні матеріали, меблі та комп’ютерне обладнання, спортивні тренажери для облаштування мережі закладів; - За рахунок співфінансування громади, яке буде передано на баланс КНП «Муніципальний центр контролю благоустрою» Помічнянської міської ради, буде здійснено ремонтні роботи. Окрім того, допомога у проведені ремонтних робіт та облаштуванню технічного оснащення, спортивних тренажерів буде здійснюватись силами волонтерської організації «ВОЛОНТЕРРА».
У сучасних реаліях, коли Україна бореться за свою незалежність, питання соціальної адаптації ветеранів та їхніх родин стає одним із найважливіших.Україна після закінчення війни та перемоги стане країною, в якій особливої уваги будуть потребувати наші співгромадяни, які здобули досвід бойових дій. Також спеціальної підтримки потребуватимуть і члени сімей ветеранів та сімей загиблих, Захисників, які за час жорстокої війни втратили домівки, роботу, в яких змінився стан фізичного й ментального здоров’я. Третій рік повномасштабної війни дається взнаки. Ветерани та їхні родини, рідні й близькі загиблих – під ці категорії підпадає вже значна кількість українців. Біль втрати, спогади та інші прояви посттравматичного стану заважають відчувати життя повною мірою. Складний емоційний досвід потребує часу на осмислення й прийняття, а повернення до цивільного життя – значної підтримки рідних та суспільства. Тому процес має бути контрольованим, потрібно створити умови, щоб полегшити соціальну адаптацію ветеранів, допомогти їм знайти себе у мирному житті. Реалізація проєкту одним з першочергових завдань для громади. Адже наша громада, як і усі громади України, повинні бути готовими до викликів, які осягнуть нас після повернення наших захисників. Проблема адаптації військових до мирного життя – це виклик перед українським суспільством та державою. На фронті люди настільки звикають до постійного шуму, викриків та вибухів, що після повернення додому 4 стіни рідної кімнати здаються для них в’язницею, а родичі та друзі – непомітними. Військовослужбовці стикаються не лише з матеріальними проблемами, фізичними але й із психологічними. Тому сьогодні питання реабілітації учасників бойових дій є найактуальнішим питанням сьогодення у тому числі і для помічнянців.
з 02 вересня 2024 р. по 29 вересня 2024 - подача заявки на участь у конкурсі; з 14 жовтня 2024 р. по 29 листопада 2024 р – проведення агітаційної компанії та проведення голосування за проєкт; з 02 грудня 2024 р. до 23 грудня 2024 р – заповнення та подача «Детального опису Проєкту»; з 21 лютого 2025 року до 10 березня 2025 року – підписання меморандуму; з 10 березня 2025 року по 10 травня закупівля та отримання внеску від програми DOBRE; 10 травня 2025 по 30 червня 2025 проведення ремонтних робіт та облаштування закладів мережі за рахунок співфінансування від громади (графіки реалізації будуть коригуватись згідно до умов проведення конкурсу та відповідно погоджуватись з донором).
Цільова аудиторії: ветерани, члени їх сімей, члени сімей загиблих, зникли безвісти та тих хто у полоні, ВПО Кількісні – 200 ветеранів , близько 600 членів їх сімей 70 членів сімей загиблих 20 членів сімей зниклих безвісти 600 ВПО 3 відремонтовані та оснащені заклади Якісні- надані якісні послуги спортивної реабілітації та соціальної інтеграції через спорт, повернення впевненості в собі ветеранам, які повернули додому з пораненнями, акумуляція відчуття радостість руху або адреналіну змагань, відчуття цілісності, отримання підтримки однодумців і пошук нового сенсу у цивільному житті, надані якісні соціальні послуги та супровід, створені комфортні умови для зустрічей та консультацій, оновлена матеріально-технічна база, покращена та осучаснена інфраструктура.
Проєкт відповідає Стратегії розвитку Помічнянської громади: Напрям розвитку С. Громада ефективного врядування та якісних публічних послуг . Стратегічні цілі: С.2. Здорова громада та здоровий спосіб життя; С.1. Підвищення ефективності врядування із залученням громадськості; Оперативні цілі: С.2.3. Формування здорового способу життя; С.2.4. Розбудова мережі сучасних спортивних закладів та споруд.