Забезпечити стійкий розвиток сільських територій Близнюківської громади шляхом відродження традиційного молочного виробництва. Проект спрямований створення сприятливих умов для ведення господарства та підтримку ініціатив одноосібних господарств і сільських родин у створенні власних молочних ферм, консолідації їх зусиль в молочні кооперації. Це дозволить підвищити якість та конкурентоспроможність молочної продукції, забезпечити стабільний дохід виробників, створити нові робочі місця та сприяти економічному зростанню громади.
Цей проект спрямований на відродження традицій молочного виробництва в Близнюківській громаді. Шляхом надання консультацій, фінансової підтримки та модернізації виробництва ми прагнемо підвищити ефективність роботи фермерських господарств, покращити якість молочної продукції та забезпечити стабільні доходи для місцевого населення. Створення кооперативу допоможе фермерам об'єднати зусилля та вийти на нові ринки збуту, сприяючи розвитку сільської економіки.
Ми бачимо в розвитку молочного виробництва в Близнюківській громаді можливість змінити життя її мешканців на краще. Наша ініціатива спрямована на: -підтримку сімейних ферм, -створення нових робочих місць -підвищення рівня життя в сільській місцевості. Ми хочемо, щоб кожна сім'я, яка займається молочним виробництвом, могла гідно заробляти, відчувати гордість за свою працю і бачити перспективи для життя і розвитку у громаді. Наш проект базується на місцевій ініціативі одного сімейного господарства із села Олексіївка, яке стикається з типовими проблемами, властивими багатьом фермерам у громаді та регіоні. Взявши за основу досвід цієї родини, ми прагнемо створити успішну модель сімейної молочної ферми, яка стане рушійною силою і прикладом наслідування розвитку сучасного молочного виробництва в нашій громаді. Ми хочемо допомогти йому та іншим фермерам досягти успіху. Такий пілотний проект продемонструє можливості розвитку сімейних ферм і сприятиме розширенню ініціатив для створення мережі молочних господарств у громаді. Ми готові ділитися нашим досвідом і залучити до співпраці інших зацікавлених сторін для розвитку молочного виробництва в громаді і регіоні. Громада бере участь у конкурсі, щоб: -отримати підтримку і стимул для реалізації проекту - фінансування, консультації, доступ до нових технологій і їх впровадження; -поширити наш досвід у регіоні, адже молочне виробництво на Харківщині потребує розвитку; -привернути увагу до проблем сільської місцевості - підкреслити важливість підтримки створення сімейних молочних ферм у східній частині України; -зацікавити потенційних партнерів та інвесторів для розвитку молочного тваринництва у громаді.
Стислий опис подальших кроків після отримання гранту та придбання обладнання: 1. Формалізація - передача обладнання комунальній установі, укладання договору про спільне використання з пілотним фермером. 2. Сприяння створення кооперативу - інформаційна кампанія серед місцевих фермерів, надання консультацій, юридичного супроводу і допомоги та мотивації для об’єднання, організація навчань і стажувань для зацікавлених фермерів. 3. Запуск кооперативу - підтримка із налагодження логістики, оптимізація каналів збуту, допомога із організацією виробництва, супровід, залучення експертів. 4. Розширення та розвиток - моніторинг ефективності, корекція стратегії, залучення інвесторів, партнерів.
1.Підвищення ефективності: збільшено обсягу виробництва молока, поліпшення якості, знижено, оптимізовано витрати і ручної праці. 2.Розвиток села: нові робочі місця, поліпшена інфраструктура, зростання рівня доходів селян. 3.Зміцнення місцевої економіки: збільшено надхожень у місцевий бюджет, розвиток суміжних галузей. 4.Соціальний ефект: підвищення якості молочних продуктів, покращено умови життя в селі, нові робочі місця. 5.Екологічність: можливе застосування екологічно чистих технологій - ефективне використання земельних ресурсів, застосування натуральних добрив. Кількісні показники: Фактичний обсяг виробництва молока - 18 тон за рік ( при наявності 5 корів - субпроект, пілотний проект), очікується - 20-25 тонн, зараз поголів'я - 5 молочних корів, очікується - 35 молочних і розведення молодняку), населення громади - 17 тис, ВПО - 4500, зайняте, працевлаштоване населення - 8,5 тис.осіб, очікується - зростання зайнятих осіб ( наприклад на 1 фермера мінімум до 2-х найнятих працівників - за рахунок державного гранту “Власна справа” від Дія.бізнес), зростання кількості зареєстрованих ФОПів у цій галузі, податків у бюджет, розширення земельних ділянок під цю галузь і цей проект ( зараз у фермера субпроекту наявні 17 га землі - для заготівлі сіна і кормів).
Реалізація проекту є одним із важливих кроків для досягнення стратегічних цілей громади та забезпечення її сталого розвитку. Зараз наша громада працює над актуалізацією Стратегії розвитку громади, яка була затверджена у 2021 році. На сьогодні вже сформовані Проект повністю відповідає цілям і баченню Стратегії розвитку Близнюківської селищної територіальної громади до 2027 року, як у її попередній, так і в оновленій версії. Зокрема, проект безпосередньо сприяє досягненню таких стратегічних цілей: Стратегічна ціль 2 «Місцева економіка розвивається та забезпечує потреби громади», яка містить операційну ціль 2.2 «Збережений місцевий та релокований бізнес громади перекваліфіковується та розвивається» з такими завданнями: 2.2.5.«Створити умови для розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації».