Мета проєкту: Створення умов для безперебійної роботи закладу та покращення доступності інфраструктури Комунального некомерційного підприємства Шумської міської ради «Шумська міська лікарня» шляхом впровадження інноваційних технологій. Проблема: у період повномасштабної війни загострилося проблема у КНП Шумської міської ради «Шумська міська лікарня» щодо збільшення фінансових витрат на енергоресурси та нестабільного забезпечення електропостачання, що негативно впливає на функціонування нового дороговартісного медичного обладнання та устаткування. Виникла необхідність стабілізувати забезпеченість енергопостачання, знизити витрати на оплату комунальних послуг, забезпечити надійну роботу сучасного обладнання, підвищуючи якість медичних послуг, та адаптувати інфраструктуру закладу під потреби усіх мешканців, особливо людей з інвалідністю.
Проєкт з впровадження інноваційних технологій у Шумській міській лікарні включає комплекс заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності будівлі, покращення умов для пацієнтів та персоналу, а також зменшення впливу на довкілля. Зокрема: - виконання робіт згідно наявної проєктно-кошторисної документації щодо встановлення дахової сонячної електростанції, номінальною потужністю 460 кВт, на триповерховому комунальному приміщенні – закладу охорони здоров’я. Забезпечення лікарні відновлювальною електроенергією, знижуючи витрати на енергоресурси. Встановлення акумуляторів, які будуть інтегровані для зберігання надлишкової енергії, що дозволить використовувати її щодня у період 18:00-07:00 год.; - встановлення 2 сонячних лавок з USB-портами для зарядки гаджетів і безкоштовним Wi-Fi та 6 сонячних ліхтарів для освітлення центрального входу території лікарні, що підвищить безпеку та зручність для відвідувачів закладу; - встановлення інформаційного сенсорного екрана на першому поверсі закладу біля реєстратури для зручної навігації для відвідувачів, в тому числі адаптованого під потреби людей з інвалідністю.
Шумська міська територіальна громада Тернопільської області представлена 1 містом та 43 селами. Протягом 2020-2024 років Шумська міська лікарня завдяки активній участі у грантових проєктах, донорській та державній підтримці активно розвивається та розширяє спектр надання послуг. Медична установа обслуговує щорічно понад 35 тисяч мешканців не лише Шумщини, а й прилеглих громад Тернопільської та Хмельницької областей. На даний час більшість відділів медичного закладу оновлені, проведені капітальні та поточні ремонти. Проте, через наявну застарілу енергетичну систему, лікарня стикається з численними викликами, що знижують ефективність надання медичних послуг і створюють значне фінансове навантаження на бюджет. Мотивація Шумської громади до участі у конкурсі проєктів базується на прагненні створити сучасну, комфортну та енергоефективну лікарню, яка відповідатиме стандартам охорони здоров’я. Впровадження інноваційних технологій енергоефективності дозволить не тільки значно зменшити витрати на енергоносії до 40%, але й поліпшити умови перебування пацієнтів та умови праці медичного персоналу. Шумська громада приділяє значну увагу на збільшенні доступності інфраструктури, тому реалізація проєкту допоможе адаптувати заклад та прибудинкову територію під потреби всіх категорій мешканців, включаючи людей з інвалідністю. Реалізація цього проєкту стане позитивним прикладом того, як навіть невелика громада, яка представлена значною кількості сіл, може стати сучасною і енергоефективною. Це мотивуватиме інші громади до впровадження подібних ініціатив.
Проєкт з впровадження інноваційних технологій у Шумській міській лікарні передбачає комплекс заходів. Зокрема: - Встановлення сонячних електростанцій на даху лікарні для виробництва електроенергії; підключення до енергомережі лікарні – 1 місяць. - Встановлення та проведення робіт з підключення акумуляторів для забезпечення зберігання електроенергії для стабільного живлення – 1 місяць. - Облаштування прибудинкової території біля центрального входу тротуарною плиткою та поребриками – 2 тижні. - Встановлення 2 сонячних лавок з Wi-Fi та виходами для підзарядки гаджетів – 2 тижні. - Встановлення 6 сонячних ліхтарів – 2 тижні. - Навчання персоналу щодо роботи з отриманим устаткуванням – 1 місяць. - Встановлення інформаційного сенсорного екрана із спеціальним програмним забезпеченням щодо навігації медичним закладом та отримання послуг. Інтеграція з внутрішніми інформаційними системами – 3 місяці. - Проведення інформаційної кампанії для мешканців громади та потенційних відвідувачів про переваги медичного закладу – 3 місяці. Загалом тривалість впровадження проєкту становитиме 4 місяці.
Якісні результати: - зменшено залежність закладу від традиційних джерел енергії; - облаштовано відпочинкову зону прибудинкової території; - забезпечено доступність та інклюзивність закладу; - зменшено вплив на довкілля через впровадження відновлюваних джерел енергії. Кількісні результати: - встановлено 126 сонячних панелей номінальною потужністю 460 кВт; - зменшено витрати на оплату енергоресурсів – до 40% щорічно. - встановлено 8 елементів малих архітектурних форм; - опубліковано 3 статті у місцевій газеті та 6 статей на офіційних сторінках громади; - результатами проєкту користуються 35 тис. осіб щорічно (в тому числі жителі Шумської громади – 20 тис. осіб); 450 внутрішньо переміщених осіб, 1750 осіб з інвалідністю.
Проєкт відповідає стратегічним документам Шумської громади: - «Стратегії сталого розвитку Шумської об’єднаної територіальної громади на 2018-2025 роки», яка затверджена рішенням сесії від 05 червня 2018 року № 1925, зокрема Операційній цілі 2.1. Сприяння розвитку пріоритетних галузей економіки та розвиток нових сфер підприємництва; Завдання: 2.1.11. Впровадження інноваційних, науково-технічних розробок та заходів з енергозбереження. - «Програмі соціально-економічного розвитку Шумської міської територіальної громади на 2024 рік», яка затверджена рішенням сесії від 19 грудня 2023 року № 5822.