logo

Путивльська міська територіальна громада

Область:
Сумська
Кількість мешканців:
18142
Соцмережі громади:
Рівень підтримки
417 голосів
2.299%
Продовольча незалежність громади
Напрямок проєкту
Місцевий економічний розвиток
Місце, де буде реалізовуватись проєкт
м. Путивль та територія Путивльської міської територіальної громади
Відео-презентація проєкту
Фото проєкту
Про проєкт

Мета проєкту

Проєкт спрямований на вирішення комплексу проблем, з якими стикається територіальна громада, особливо в умовах нестабільності та викликів, спричинених війною. На базі успішного пілотного проєкту з вирощування овочевих культур для соціальних установ, ми пропонуємо масштабувати ініціативу, створивши сучасну інфраструктуру для зберігання, та переробки сільськогосподарської продукції на базі КП «Путивльські міські ресурси» Путивльської міської ради. Реалізація проєкту дозволить забезпечити продовольчу безпеку населення, стимулювати економічний розвиток сільських територій та підвищити рівень життя громади. Для досягнення поставлених цілей ми плануємо розширити посівні площі та збільшити обсяги виробництва сільськогосподарської продукції, підвищити врожайність та якість продукції шляхом впровадження сучасних технологій, придбати сучасне обладнання та техніку для забезпечення ефективності виробничих процесів, забезпечити збереження врожаю та його збут, а також надамо необхідну підтримку місцевим фермерам для розвитку їхнього бізнесу.

Детальніше

Зміст проєкту

Проєкт передбачає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення продовольчої безпеки Путивльської міської територіальної громади та розвиток сільського господарства. Основні етапи проєкту: • Розширення посівних площ: збільшення обробітку земельних площ від 6 га до 11 га під вирощування овочів для забезпечення потреб громади, зокрема: картопля, морква, столовий буряк, капуста, цибуля, кабачки, гарбуз, огірки та помідори. Створення додаткових джерел доходів для самозайнятості сільського населення та місцевих фермерів. • Придбання необхідної техніки(обладнання):закупівля сучасного сільськогосподарського обладнання (трактор МТЗ, причіп самоскидний, оприскувач причіпний, плуг відвальний навісний з передплужником, навісне обладнання для саджання і копання картоплі) для підвищення ефективності виробництва. • Впровадження сучасних технологій: застосування сучасних агротехнологій для підвищення врожайності та якості продукції. • Будівництво (реконструкція) та обладнання сучасних складів: створення сучасних сховищ та складів, з відповідними умовами для зберігання зібраного врожаю та його подальшої переробки. Придбання сучасного обладнання для первинної переробки продукції, зокрема, щіткову мийну машину для овочів, фруктів та ягід та сушильну шафу для овочів, фруктів та ягід. • Підтримка самозайнятості населення та місцевих фермерів: сприяння самозайнятості сільського населення, налагодження партнерських відносин з освітніми установами для підготовки кадрів, надання фермерам доступу до нових технологій, ринків збуту та фінансових ресурсів. • Розробка маркетингової стратегії: створення ефективної системи збуту продукції, включаючи прямі продажі населенню, постачання в комунальні соціальні установи, налагодження партнерських відносин з великими торговими мережами та реалізація через місцеві магазини. • Створення продовольчого резерву: формування запасів продуктів харчування для забезпечення потреб громади, особливо в умовах нестабільності та викликів, спричинених війною. • Забезпечення продуктами харчування комунальні заклади громади: формування запасів продуктів харчування для забезпечення потреб шкіл, дитячих садків, міської лікарні тощо.

Мотивація для участі

Наша мотивація для участі у конкурсі "Громада на всі сто" полягає в наступному. Наш проєкт є відповіддю на актуальні виклики, з якими стикаються багато українських громад, особливо в умовах війни та економічної нестабільності. Ми розуміємо, що продовольча безпека є одним з найважливіших аспектів національної безпеки і добробуту громадян. Тому, ми прагнемо зробити нашу громаду більш самодостатньою у забезпеченні якісними продуктами харчування. Це дозволить нам бути менш залежними від зовнішніх постачальників і краще протистояти різним кризам. Ми хочемо створити сприятливі умови для розвитку сільського господарства в нашій громаді, підтримати та сприяти самозайнятості населення, місцевих фермерів та стимулювати їх до впровадження сучасних технологій. Ми переконані, що доступ до свіжих, якісних і безпечних продуктів харчування є невід'ємною частиною здорового способу життя. Реалізація проєкту сприятиме економічному розвитку громади, створенню нових робочих місць та зміцненню соціальних зв'язків. Ми прагнемо зберегти традиції сільського господарства та передати знання наступним поколінням. Участь у конкурсі "Громада на всі сто" – це прекрасна можливість представити наш проєкт широкій аудиторії та можливість залучити додаткові ресурси для реалізації проєкту. Реалізація цього проєкту дозволить Путивльській громаді стати прикладом для інших громад в Україні, демонструючи, як за допомогою спільних зусиль можна забезпечити продовольчу безпеку та створити більш стійку економіку.

Графік реалізації

Пропонований графік реалізації проєкту розрахований на 9 місяців та передбачає наступні етапи: 1. Підготовчий етап (лютий - березень): - розробка детального плану проєкту; - проведення досліджень та аналізу потреб громади з визначенням конкретних культур, які необхідно вирощувати та їх обсягу; - придбання насінневого матеріалу; - залучення додаткових партнерів та інвесторів; - оформлення необхідної документації. 2. Етап реалізації (квітень - липень): - придбання спеціалізованої техніки, необхідного обладнання та матеріалів, - початок підготовчих робіт на земельних ділянках, призначених для вирощування сільськогосподарської продукції; - посів сільськогосподарських культур, внесення добрив та догляд за ними; - встановлення модульних ангарів та реконструкція складів для зберігання продукції; 3. Етап впровадження (серпень - жовтень): - збір врожаю, закладка продукції на зберігання; - переробка сільськогосподарської продукції; - реалізація та збут готової продукції, - моніторинг ефективності проєкту та внесення необхідних коректив, - опитування населення з метою виявлення їх задоволеності результатами проєкту. Наступним кроком буде повторення виробничого циклу, розширення ассортименту продукції, розвиток маркетингових каналів збуту. Реалізація цих заходів дозволить досягти мети проєкту – створення самодостатньої та стійкої громади.

Очікувані результати

Проект призведе до значного покращення продовольчої безпеки громади та стимулювання місцевої економіки. Від його реалізації ми очікуємо: 1. Кількісні результати: збільшення виробництва на 20% за рахунок нових технологій та розширення площ на 5 га, створення 6 нових робочих місць у сільському господарстві, створення продовольчого резерву для забезпечення потреб громади протягом 6 місяців, зменшення імпорту на 5%, що зміцнить економічну незалежність громади, покращення якості життя для 8,8 тис. осіб, зокрема, людей похилого віку, ВПО та незахищених верств, забезпечення 100% покриття потреб шкіл, дитячих садків та лікарні; 2. Якісні результати: створення нових можливостей для заробітку в сільському господарстві, впровадження сучасних технологій для підвищення ефективності виробництва, підвищення якості харчування, особливо для дітей у навчальних закладах, підтримка місцевого сільського господарства та залучення молоді, об'єднання зусиль для досягнення спільної мети. Користувачі: - місцеве населення: отримання доступу до свіжих продуктів, для всіх верств населення, створення нових робочих місць; - сільське населення та місцеві фермери: збільшення доходів населення, доступ до нових технологій та ринків збуту; - соціальні установи:стабільне постачання якісних продуктів харчування для шкіл, дитячих садків та міської лікарні; - люди з інвалідністю та ВПО: можливість отримати роботу в сільському господарстві, отримання продуктів для харчування; - родини військовослужбовців: можливість безкоштовно отримати послуги трактора для обробітку землі.

Попередній бюджет Проєкту
Загальний бюджет Проєкту, грн:
4100000
100%
Внесок Програми USAID DOBRE
3660000
89.27% від загальної вартості
Внесок Учасника
120000
2.93% від загальної вартості
Внесок партнерів Учасника (якщо такі є)
320000
7.8% від загальної вартості

Відповідність проєкту стратегії розвитку, програмі комплексного відновлення, плану відновлення та розвитку громади тощо

Проєкт повністю відповідає цілям і завданням Стратегії розвитку Путивльської міської територіальної громади на 2024-2030 роки, затвердженої рішенням 53 сесії Путивльської міської ради восьмого скликання від 07.12.2023 року № 1921-МР, зокрема Стратегічній цілі 1. «Підвищення економічної спроможності громади», досягнення якої передбачається через Оперативну ціль. 1.2. «Розвиток агропромислового комплексу та підвищення зайнятості населення в сільських населених пунктах» та завдання 1.2.1. «Створення умов для виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, у тому числі ягід, фруктів та овочів». Досягнення поставлених цілей та завдань буде формуватися та реалізовуватися таким чином, щоб забезпечити необхідні умови для підвищення економічного і соціального розвитку громади.