Крижопільська селищна територіальна громада подає заявку на конкурс з метою забезпечення безперебійного енергоживлення для стабільної роботи об’єкта критичної інфраструктури громади, а саме - встановлення системи сонячної електростанції на виробничих потужностях КП «Крижопільводоканал». Метою проєкту, в першу чергу, є забезпечення належного рівня надання життєво необхідних послуг водопостачання для мешканців громади та внутрішньопереміщених осіб в умовах енергетичної кризи та воєнного стану. Окрім соціальних та економічних причин, які маємо на меті досягнути, необхідно врахувати також екологічну спрямованість проєкту, оскільки сонячні батареї, як відновлювальні джерела енергії, допоможуть зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. В умовах сьогодення збереження та покращення екології є надзвичайно актуальним та важливим.
Для реалізації проєкту виготовлено проєктну документацію, отримано позитивний експертний висновок, який зареєстровано в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Будівництво сонячної електростанції заплановано на земельній ділянці з категорією земель-об’єкти енергетики. Проєктом передбачено розпланування земельної ділянки, часткове вертикальне планування та благоустрій; розробка фундаментів для кріплення металоконструкцій; влаштування металоконструкцій кріплення фотоелектричних модулів сонячної електростанції; прив’язка металоконструкцій кріплення фотоелектричних модулів сонячної електростанції; організація кабельних зав’язків між різними ланками технологічного процесу генерації електроенергії; влаштування автомобільних проїздів для обслуговування технологічного обладнання. Оскільки документація на проєкт в наявності, при наявності грантових коштів, об’єкт буде введено в експлуатацію в 2025 році.
Завдяки реалізації проєкту «Нове будівництво сонячної електростанції на території КП «Крижопільводоканал» за адресою: Вінницька область, Тульчинський район, с. Голубече, вул. Заболотного, 51», буде вирішено проблему щодо забезпечення безперебійного постачання енергоживлення для комунального підприємства «Крижопільводоканал», що в свою чергу, забезпечить можливість надання життєво необхідних послуг водопостачання для 18327 мешканців Крижопільської селищної територіальної громади та 1719 внутрішньопереміщених осіб.
Серед основих заходів проєкту є виготовлення проєктно-кошторисної документації (виконано), отримання позитивного експертного висновку (виконано), проведення процесу закупівлі обладнання та матеріалів( до завершення 2024 року), укладання договору з виконавцем робіт, проведення будівельних робіт виконавцями(до завершення 2024 року), здача об'єкта в експлуатацію (до завершення 2025р.)
Реалізація проєкту передбачає швидку окупність інвестицій. Економія витрат починається з першого дня роботи сонячної електростанції, що дозволить підприємству отримувати значні вигоди. Термін окупності СЕС для власних потреб підприємства — до 3 років (з розрахунку тарифів на електроенергію для бізнесу, які діють на січень 2024 року). Термін окупності СЕС під зелений тариф — від 1-2 років. Окрім того, наша держава обрала для себе європейський шлях розвитку, тому вже сьогодні, навіть у важкий воєнний час потрібно враховувати довгострокові перспективи розвитку українських підприємств, особливо критичної інфраструктури, що значно покращить інвестиційну привабливість підприємництва. Забезпечення безперебійного постачання енергоживлення для комунального підприємства «Крижопільводоканал», в свою чергу, забезпечить можливість надання життєво необхідних послуг водопостачання для 18327 мешканців Крижопільської селищної територіальної громади та 1719 внутрішньопереміщених осіб.
Проєкт відповідає Стратегії розвитку Крижопільської територіальної громади до 2030 року, зокрема, Стратегічній цілі 2.Конкурентноспроможна громада з стійкою економікою на основі сталого та інвестиційного розвитку та Оперативній цілі 2.4.Впровадження технологій енергозбереження та використання альтернативних тва відновлювальних джерел енергії. Проєкт відповідає Плану заходів на 2024-2026 роки з реалізації Стратегії розвитку Крижопільської територіальної громади до 2030 року, зокрема, Стратегічній цілі 2. Конкурентоспроможна громада з стійкою економікою на основі сталого та інвестиційного розвитку та Оперативній цілі 2.4. Впровадження технологій енергозбереження та використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії, пункту 13. Запровадження енергоефективних заходів у всіх населених пунктах громади.