Актуальним на сьогодні для громади є оперативне реагування на вивіз великогабаритного сміття в умовах регулярних руйнацій спричинених різними видами обстрілів з боку рф. Оперативне реагування на вивезення відходів від руйнацій значно полегшить процес відновлення житла і підтримає зусилля громади у відбудові. Послуга з управління відходами (збирання та перевезення) надається всім мешканцям громади без виключення протягом усього періоду воєнного стану. Це було і залишається вкрай важливим для забезпечення належного екологічного середовища на території громади. Ми стикаємось із постійною проблемою несанкціонованих сміттєзвалищ, які регулярно ліквідуються, але, на жаль, відновлюються знову. Проєкт своїми діями направлений на звільнення території громади від негативного впливу твердих побутових відходів на навколишнє середовище, екосистеми та здоров’я людей, підвищення екологічної свідомості та проінформованості населення. Цільовою групою проєкту є мешканці громади та ВПО, отримувачі послуг з благоустрою території (17 500 осіб станом на вересень поточного року). Метою проєкту є покращення якості життя мешканців громади та ВПО шляхом зменшення забрудненості громади, підвищення якості надання послуг у сфері благоустрою та очищення території.
Завдання проєкту: 1. отримання сміттєвоза портального 7 метрів кубічних на шасі JAK №120 (або його еквівалент) з вантажопідємністю маніпулятора не менше 10 100 кг у кількості 1 шт. та контейнерів для великогабаритного сміття 8 метрів кубічних у кількості 12 шт.; 2. введення в експлуатацію отриманої Допомоги за цільовим призначенням. Заходи реалізації проєкту: - виконання вимог Партнера, щодо підготовки, підписання, надання документів, які стосуються реалізації проєкту та зазначені у пункті 4 «Порядку та умовах отримання допомоги переможцем конкурсу» Основних правил конкурсу (Заявка, договір-меморандум про співпрацю, Акт-приймання передачі); - надання за вимоги Партнера інформації у рамках реалізації проєкту (моніторинг заходів проєкту), що не суперечить чинному законодавству та Основним правилам конкурсу; - отримання Допомоги заявленої у бюджеті проєкту (сміттєвоза портального та контейнерів); - постановка на баланс Дергачівської міської ради Допомоги (сміттєвоза портального та контейнерів), передача Допомоги на баланс КП «Дергачіекоресурс» Дергачівської міської ради; - введення отриманої Допомоги в експлуатацію КП «Дергачіекоресурс» за цільовим призначенням; - надання Звіту Партнеру за результатами реалізованого проєкту; - висвітлення заходів графіку реалізації проєкту на веб-сайті Дергачівської міської територіальної громади, у соціальних мережах, висвітлення результатів реалізованого проєкту.
Дергачівська міська територіальна громада є надійним щитом Харківщини у війні проти російської агресії. Наша прикордонна громада знаходиться в зоні можливих бойових дій. З початку вторгнення рф в Україну переважна більшість населених пунктів громади зазнали артилерійських, ракетних та авіаційних ударів, численні приватні домоволодіння були зруйновані або пошкоджені, пошкоджено або зруйновано велику кількість об’єктів соціальної інфраструктури. Попри всі складнощі, ми відновлюємо житло, медичні та навчальні заклади, інші об’єкти інфраструктури та продовжуємо жити. Прагнення зробити свою громаду екологічно чистою, заможною, привабливою для життя мотивує Дергачівську міську військову адміністрацію до пошуку нових ідей, конкретних та швидких рішень з відновлення та розвитку громади. Важливим є повернення мешканців до громади, що виїхали у інші регіони та країни світу, тому створення комфортних умов для проживання є одним з пріоритетних чинників економічного розвитку території. Проєкт «Сучасний сміттєвоз – інвестиція у чисте майбутнє громади!» спрямований на покращення якості життя мешканців громади та ВПО шляхом зменшення забрудненості громади, підвищення якості надання послуг у сфері благоустрою та очищення території. Ми дуже зацікавлені в скороченні кількості несанкціонованих сміттєзвалищ та покращенні якості послуг для наших мешканців. Допомога у вигляді портального сміттєвоза та контейнерів стане для нас важливим кроком до кращого, безпечного та комфортного життя. Участь у Конкурсі «Громада на всі сто» відкриває унікальну можливість на шляху розвитку соціального добробуту громади, а також дозволяє ознайомитися з досвідом проєктної діяльності інших територіальних громад України. Від співпраці усіх стейкхолдерів (держави, ОМС, місцевого бізнесу, міжнародних неурядових організацій тощо) залежить як швидко зможе відбудуватися громада та повернеться нормальне та заможне життя.
- подання Заявки Партнеру на реалізацію проєкту – березень 2025 року; - укладання договору-меморандуму про співпрацю з Партнером на умовах Партнера – березень-квітень 2025 року; - здійснення заходів Переможцем та Партнером, щодо закупівлі обладнання, яке входить до складу Допомоги – квітень -червень 2025 року (підпункт 2.12. пункту 2. «Особи, що беруть участь у конкурсі. Їх основні функції та обов’язки»); - отримання Допомоги (сміттєвоза портального та контейнерів), підписання Акту приймання-передачі – до 25 червня 2025 року; - постановка на баланс Дергачівської міської ради Допомоги (сміттєвоза портального та контейнерів), передача Допомоги на баланс КП «Дергачіекоресурс» Дергачівської міської ради - липень 2025 року; - введення отриманої Допомоги в експлуатацію КП «Дергачіекоресурс» за цільовим призначенням - липень 2025 року; - надання Звіту Партнеру за результатами реалізованого проєкту – липень 2025 року; - висвітлення заходів графіку реалізації проєкту на веб-сайті Дергачівської міської територіальної громади, у соціальних мережах – березень-липень 2025 року, висвітлення результатів реалізованого проєкту– липень 2025 року.
Якісні показники (короткострокові): - покращення екологічної ситуації в громаді; - оперативне реагування на вивіз наслідків руйнувань в громаді; - покращення якості роботи КП «Дергачіекоресурс», зміцнення матеріально-технічної бази. Якісні показники (довгострокові): - ліквідація загрози виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних зі шкідливим впливом твердих побутових відходів; - розвиток туристичної привабливості; - зменшення соціальної напруги у суспільстві; - підвищення довіри до органу місцевого самоврядування. Кількісні показники (короткострокові): - покращення умов життя 17 500 мешканців (серед яких: ВПО – 2265 осіб, осіб з інвалідністю – 1223, дітей – 1782, осіб похилого віку – 5186); - покращення умов праці відділу поводження з побутовими відходами КП «Дергачіекоресурс» - 22 особи. Кількісні показники (довгострокові): - покращення умов життя близько 44 000 мешканців громади (кількість мешканців зазначена за умови повернення мешканців у громаду після закінчення бойових дій); - збільшення робочих місць КП «Дергачіекоресурс».
Дергачівська міська територіальна громада готує до впровадження місцевий план управління відходами, важливий документ державного планування, що включає комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів. Відповідно до ст. 52 пункту 3 Закону України «Про управління відходами», місцеві плани управління відходами повинні бути розроблені протягом одного року з дня набрання чинності регіональним планом управління відходами у відповідній області. Однак у зв’язку з відсутністю регіонального плану управління відходами, Дергачівська громада поки що не може затвердити місцевий план. На сьогодні Дергачівська громада вже визначила завдання у сфері управління відходами, які є суміжними з цілями Національної стратегії управління відходами, та системно працює над їх виконанням. Особлива увага приділяється посиленій роботі з екологічною свідомістю населення, що сприяє формуванню відповідного підходу до управління відходами та їхньої мінімізації. Управління великогабаритним сміттям є комплексною задачею, що вимагає інтегрованого підходу. При розробці Плану відновлення та розвитку Дергачівської міської територіальної громади, (у розробці), визначаються основні підходи для покращення ситуації санітарного та екологічного стану території, серед яких зміцнення матеріально-технічної бази комунальних підприємств, надавачів послуг з благоустрою, через те, що у громаді значна кількість комунальної техніки була пошкоджена або викрадена ворогом під час окупації.