Мета проєкту - забезпечення безперервності навчального процесу, енергетичної ефективності та використання відновлювальних джерел енергії, сприяння сталому розвитку та зменшенню викидів парникових газів, шляхом реконструкції сонячної електростанції, що встановлена на даху Добротвірської ЗОШ I-III ступенів з оснащенням гібридними інверторами та потужними акумуляторними батареями
Якщо до повномасштабного вторгнення проєкт встановлення СЕС на даху Добротвірської школи був проєктом для оптимізації витрат, енергоефективності, то зараз, після руйнування агресором нашого містоутворюючого підприємства, постійних тривалих відключень електроенергії та значного дефіциту бюджету Добротвірської селищної ради, це питання можливості надання освітніх послуг для дітей селища Добротвір. Тому існуючі конструкції з сонячними панелями потрібно доповнити додатковими панелями, встановити інвертори, батареї та інше обладнання. Вибір обладнання: 3 Гібридні інвертори Deye SUN-10K-SG04LP3-EU має оптимальні параметри для даного завдання з можливістю встановлення сонячних панелей на потужність 13кВт. 6 Акумуляторниї батарей Deye SE-G5.1Pro LiFePO4 для забезпечення освітлення корпусу протягом навчального дня, 90 шт. сонячних панелей Longi Solar LR5-54HTH-435M, 435Вт, додаткове обладнання: 3 - 19 дюймові стійки для розміщення акумуляторів; 3 -Щити захисної автоматики - необхідні для безпечної роботи електрообладнання; 3 - Перемикачі трьохпозиційні (дає можливість переключатись між інвертором та мережею під час відключення) та ін. Основне обладнання вибране Ningbo Deye Inverter Technology Co., Ltd, яка є провідним виробником інверторів та офіційно працює на ринку України.
Добротвірська громада - це невелика громада на Львівщині, яка складається з селища Добротвір та 19 невеликих сіл. Добротвірський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Добротвірської селищної ради (далі Добротвірська школа) є однією з найбільших шкіл на теренах району, в якій навчається майже 800 дітей. Адміністрація школи та Добротвірська селищна рада докладає максимум зусиль, щоб навчання було безпечним, сучасним та ефективним – у рамках тісної співпраці, в тому числі і з донорськими організаціями, обладнано три комп’ютерних кабінети, тематичні класи, спортзал, басейн, проведено капітальний ремонт харчоблоку і, оскільки, слово «безпека» зараз набуло зовсім іншого важливого значення – першочергово проведено ремонти укриттів та обладнано «Клас безпеки». У 2020 році в рамках Конкурсу проєктів місцевих ініціатив у Львівській області на 2020-2025 роки було встановлено сонячні панелі на даху Добротвірської школи. Проте, через влучання ворожих ракет в нашу інфраструктуру повноцінне функціонування школи під загрозою. Раніше встановлені сонячні панелі не зможуть забезпечити безперебійне електропостачання під час блекаутів. Тому потрібно провести реконструкцію і встановити додаткові сонячні панелі, гібридні інвертори, акумуляторні батареї та інше допоміжне обладнання, яке дозволить забезпечити безперебійне постачання електроенергії до мережі школи.
Місяць І - Визначення підрядника, проведення проектних робіт, узгодження у відповідних інстанціях. Аналіз поточного споживання електроенергії. Звіт з детальним описом поточного споживання електроенергії в корпусах Добротвірської школи, включаючи дані про витрати, пікові навантаження, сезонні та добові графіки споживання. Місяць ІІ-ІV –Монтаж та встановлення додаткових панелей, встановлення гібридних інверторів та акумуляторних батарей, а також іншого супутнього обладнання та конструкцій. Проведення пуско-налагоджувальних робіт. Місяць V Приймально-здавальні роботи. Звіт про очікувану економію на електроенергії, зменшення витрат на електроенергію, а також екологічні переваги (зменшення викидів CO2). Місяць V Промокампанія результатів проекту
Реалізований проект дасть можливість зменшити фінансове навантаження на громаду за оплату комунальних послуг мережі шкіл. Добротвірська ЗОШ I-IIIступеня є опорною школою Добротвірської ОТГ. Проєкт дасть можливість забезпечити альтернативним джерелом освітлення класів, укриття та його вентиляцію, коридори, аварійне освітлення, систему відеоспостереження, інтернет-зв'язок, комп'ютерну апаратуру. Орієнтовна кількість користувачів: учні школи – 800 осіб, викладачі школи – 67 осіб, персонал школи – 28 осіб, учасники позашкільних занять – 250 осіб. Проєкт має економічну доцільність завдяки швидкій окупності (5-7 років) та подальшій економії коштів на електроенергії. Інсталяція станцій сприятиме енергетичній незалежності громади, створить робочі місця під час монтажу та експлуатації.
У грудні 2022 року Добротвірська селищна рада прийняла Стратегію розвитку Добротвірської громади до 2027 року, в якій передбачено відповідні цілі та завдання. Проєкт «Енергія сонця для Добротвірської школи» відповідає: Стратегічна ціль 1. Розвинута, конкурентоздатна економіка та інвестиції Операційна ціль 1.4. Підвищення ефективності управління енергетичними ресурсами Завдання 1.4.1. Впровадження системи енергозберігаючих заходів у комунальній сфері Добротвірської громади.