Завдяки відкриттю спортивно-реабілітаційного центру європейські стандарти стали реальністю в нашій громаді. Ми прагнемо, щоб даний заклад в повному обсязі використовувався тими, хто цього дійсно потребує. В спортивно-реабілітаційному центрі працюють досвідчені спеціалісти, які працюють з дітьми, особами з інвалідністю та ветеранами. В більшості Центр відвідують особи, які проживають у місті Красилів або ті, хто має власний автомобіль. На жаль мешканці громади, які проживають в сільських населених пунктах громади та мають потребу і бажання відвідувати реабілітаційний центр, через відсутність транспорту не мають можливості це зробити. Також у нашому Центрі проходять реабілітацію і військові, які доїжджають із військових госпіталів, які теж потребують підвезення. Тому для забезпечення підвозу мешканців громади у спортивно-реабілітаційний центр потрібно придбати автобус, завдяки якому усі бажаючі зможуть відвідувати Центр та покращити свій фізичний та психологічний стан здоров’я.
В межах проєкту буде придбано комфортний автобус, який возитиме дітей, людей з інвалідністю, ветеранів війни, ВПО до Красилівського спортивно-реабілітаційного центру для проходження реабілітації та уроків з плавання. Після закінчення розвозитиме по домівках.
На території Красилівської громади проживає 29150 осіб, з яких 5876 дітей. Половина з них проживає в сільській місцевості. Також на території громади проживає 5676 осіб з інвалідністю, 742 ветерани, з яких 92 з інвалідністю. У нашому місті збудований сучасний Спортивно-реабілітаційний центр європейського рівня, аналогів якому немає в області. Заклад працює кожного дня без вихідних. В центрі збудовано великий басейн розміром 25х8 м та глибиною 2,2 м з 3-ма доріжками, призначений для спортивних занять. Також тут облаштований і малий басейн розміром 12х8 м та глибиною 1,1 м. У ньому навчають плаванню, а також проводять реабілітацію дітей та дорослих з інвалідністю. Аби і тренеру, і дитині було зручно та комфортно, басейн обладнали спеціальним підйомником. Окрім плавання, у приміщенні облаштувано залу для групових занять із дзюдо та фітнесу. Для відвідувачів також перебачено чотири роздягальні, душові. Є тут і тренерські кімнати. Також ми подбали про доступність приміщень для маломобільних груп населення, у тому числі облаштували спеціальні санвузли. На другому поверсі розташовано дві роздягальні, конференц-зал, кабінети психолога, реабілітолога, масажиста, зал для групових занять, спортивний зал та два реабілітаційних зали із відповідним обладнанням. Першочергово в закладі займаються ветерани та особи з інвалідністю. Також є групові заняття, на яких діти навчаються плаванню та вже здобувають свої перші перемоги на змаганнях у різних куточках України. Але відвідують басейн здебільшого мешканці міста Красилів, а жителі прилеглих сіл через відсутність транспорту не мають можливості навчатися плаванню у спортивно-реабілітаційному центрі. Також у громаді проживають особи з інвалідністю та ветерани російсько-української війни, які потребують проходження реабілітації, але не мають можливості самостійно дістатись до закладу. У нашому спортивно-реабілітаційному центрі працюють професіонали своєї справи, які забезпечують реабілітацію дітей, військових та цивільних, які постраждали від війни, що в основному проживають в місті та під’їжджають до закладу власним транспортом. Водночас для забезпечення подальшого впровадження ефективного методу відновлення як фізичного так і психічного стану усіх, хто проживає на території громади є необхідність у придбанні автобусу, який надасть змогу здійснювати підвіз до закладу кожного, хто потребує реабілітації.
1. Створення координаційної ради для нагляду ефективністю та якістю реалізації проєкту. Склад координаційної ради: голова ради, координатор проєкту, бухгалтер проєкту, спеціалісти відділу соціального захисту, які будуть слідкувати процесом реалізації проєкту. 2. Оголошення тендерної процедури та придбання автобусу. 3. Організаційне забезпечення: оформлення документів на автобус, розробка плану руху та графіку роботи СРЦ. 4. Широке інформування населення про курсування через ЗМІ, офіційний сайт міської ради та офіційні сторінки міської ради та СРЦ у соціальних мережах. 5. Презентація проєкту «Організація підвезення для реабілітації дітей, військових та цивільних, що постраждали внаслідок війни на базі Спортивно-реабілітаційного центру м. Красилів», висвітлення реалізації проекту на офіційному сайті міської ради, в місцевих ЗМІ. 6. Запуск автобуса за розробленим маршрутом. 7. Підготовка звіту реалізації проекту.
Кількісні результати: 1. Придбано зручний автобус для перевезення дітей, осіб з інвалідністю, ветеранів війни, ВПО до спортивно-реабілітаційного центру. 2. Створено безперешкодні умови для відвідування спортивно-реабілітаційного центру мешканцям усієї громади. 3. Створені умови для охоплення уроками з плавання усіх дітей, що бажають відвідувати заклад. 4. Забезпечення реабілітацією усіх осіб з інвалідністю, ветеранів війни, учасників бойових дітей, жителів, що постраждали від війни та внутрішньо-переміщених осіб. Якісні результати: 1. Залучення понад 300 дітей до навчанню плаванню. 2. Проведення реабілітації для людей з інвалідністю та ветеранів війни (250 осіб). 3. Створення сприятливих умов для відвідування спортивно-реабілітаційного центру мешканцями Красилівської громади. 4. Вирішення соціальних, психологічних проблем людей з інвалідністю, ветеранів війни та ВПО.
Проєкт відповідає Стратегії розвитку Красилівської міської громади на період до 2027, затвердженої рішенням сесії Красилівської міської ради від 05.09.2019 року №2, а саме Стратегічному напряму С. «Громада високої якості освіти, медицини, розвинутого культурного середовища та громада дружня до довкілля», Стратегічній цілі С.3. Різнопрофільне культурне та спортивне середовище, оперативній цілі C.3.4. Здоровий спосіб життя та реабілітація.