logo

Байковецька територіальна громада

Область:
Тернопільська
Кількість мешканців:
13317
Соцмережі громади:
Рівень підтримки
906 голосів
6.803%
Синергія сонця та знань
Напрямок проєкту
Місцевий економічний розвиток
Місце, де буде реалізовуватись проєкт
с. Байківці, с. Лозова та с. Шляхтинці Тернопільського району Тернопільської області
Відео-презентація проєкту
Фото проєкту
Про проєкт

Мета проєкту

Проєкт вирішує проблему регулярних вимкнень електроенергії в освітні закладах Байковецької громади через масові обстріли енергетичної системи України, що спричиняє порушення освітнього процесу, особливо в зимовий період, коли від цього залежить температурний режим приміщень. Іншою проблемою є підвищення витрат громади на електроенергію через зростання тарифу на неї. Також доведено, що використання традиційних джерел енергії спричиняє викиди вуглецю в атмосферу, що забруднює атмосферу. Таким чином, метою проєкту є підвищити рівень доступності мешканців до освітніх послуг, знизити енергетичну залежність закладів освіти від традиційних джерел енергії, зменшити рівень витрата на електроенергію, покращити екологічну ситуацію в країні та підвищити екологічну свідомість молоді.

Детальніше

Зміст проєкту

В рамках проекту передбачається встановити три гібридні сонячні електростанції, одна потужністю 30 кВт на даху Байковецької гімназії, та дві станції потужністю 50 кВт на даху Шляхтинецької гімназії та опорної школи с. Лозова. Передбачається провести підготовку необхідної технічної документації, закупити обладнення та матеріали, провести монтаж закупленого обладнання спеціалізованою компанією, пуско-налагоджувальні роботи. Крім того, проєкт стане основою для екологічної освіти учнів, підвищуючи їх усвідомленість щодо сталого розвитку та використання відновлювальних джерел енергії. Для цього для учнів громади буде проведено тематичний урок про вплив альтернативних та традиційних джерел енергії на екологію планети та організовано конкурс малюнка з виставкою робіт на тему «Зелені технології — енергія майбутнього моєї громади». Переможцям буде вручено пам’ятні подарунки на акумуляторні основі (павербанки, колонки, ліхтарики). В ході реалізації даного проекту відбуватиметься висвітлення інформації про результати реалізації проекту із зазначеням інформації про донора завдяки якому стала можлива реалізація даного проекту. За результатами реалізації проєкту відбудеться моніторинг досянення результаттів проєкту.

Мотивація для участі

Участь Байковецької громади у конкурсі — це унікальна можливість для нас зробити вагомий крок до енергетичної незалежності. Ми прагнемо отримати фінансування та підтримку для реалізації нашої ініціативи, яка дозволить значно знизити витрати на електроенергію. Крім економічної вигоди, наш проект має на меті створення екологічно чистого середовища, що є критично важливим для здоров'я наших мешканців і майбутніх поколінь. Впровадження сонячної енергії не лише зменшить викиди вуглецю, а й підвищить екологічну свідомість у нашій громаді. Цей проєкт стане основою для сталого розвитку Байковецької громади, відкриваючи нові можливості для навчання та залучення молоді до екологічних ініціатив. Ми віримо, що наша участь у конкурсі принесе позитивні зміни та надихне інших на активні дії в напрямку сталого розвитку.

Графік реалізації

Напрацювання Заявки на реалізацію проєкту за встановленим Global Communities зразком: лютий-березень 2025 року. Укладання договору - меморандуму про співпрацю з COOPERATIVE HOUSING FOUNDATION (Global Communities): лютий-березень 2025 року. 3. Підготовка технічної документації на встановлення СЕС: березень 2025 року. 4. Закупівля необхідного обладнання(внесок USAID DOBRE): березень-квітень 2025 року. 5. Заключення договору на виконання робіт з монтажу обладнання (внесок громади): квітень 2025 6. Виконання монтажних робіт: квітень-травень 2025 року. 7. Запуск СЕС та здача її в експлуатацію: травень 2025 року. 8. Проведення тематичного уроку у закладах освіти про вплив альтернативних та традиційних джерел енергії на екологію планети та організовано конкурс малюнка з виставкою робіт на тему «Зелені технології — енергія майбутнього моєї громади»: травень 2025 року. 9. Висвітлення інформації про реалізацію проекту: впродовж всіх етапів реалізації. 10. Проведення моніторингу проєкту відповідно до заявлених результатів.

Очікувані результати

встановлено три електростанції (одна потужністю 30 кВт та дві потужністю 50 кВт) та вироблено електроенергії приблизно 142 000–156 000 кВт·год на рік; знижено витрати на електроенергію до 90%, що дозволить зекономити кошти на утримання шкіл сумі 751 865 грн в рік (сплачено за серпень 2023- серпень 2024 року); охоплено в рамках проекту: 510 дітей, в т.ч.458 учнів та 52 дошкільнят, серед яких 7 дітей ВПО, 3 дитини сімей-чорнобильців, 58 учнів – батьки яких мають статус УБД, 11 дітей з особливими освітніми потребами, 4 дитини з іншими різними захворюваннями; 78 педагоги, 42 техпрацівників; зменшено викиди CO2 приблизно на 36 тон на рік (при середньому значенні 0.4 кг CO2 на 1 кВт·год); підвищено доступність до освіти та покращено освітнє середовище; підвищено енергетичну незалежність освітньої галузі; поліпшено екологічний стан навколишнього середовища; підвищено екологічну свідомість дітей та жителів громади;

Попередній бюджет Проєкту
Загальний бюджет Проєкту, грн:
4600000
100%
Внесок Програми USAID DOBRE
4100000
89.13% від загальної вартості
Внесок Учасника
500000
10.87% від загальної вартості
Внесок партнерів Учасника (якщо такі є)
0
0% від загальної вартості

Відповідність проєкту стратегії розвитку, програмі комплексного відновлення, плану відновлення та розвитку громади тощо

Встановлення сонячної електростанції на закладах освіти є частиною модернізації енергетичної інфраструктури, що забезпечує чисту та відновлювальну енергію. Таким чином мета проєкту відповідає Cтратегії розвитку Байковецької об’єднаної громади на 2017-2025 роки, а саме Стратегічній цілі 1 Підвищення якості життя мешканців громади та Операційній цілі 1.4. Модернізація і розвиток технічної інфраструктури.