Проблема: Незадовільні умови проведення тренувань та спортивних змагань серед дітей Кам’янської територіальної громади є актуальною проблемою. Частка дітей у громаді складає 24%, вони потребують якісної організації уроків фізичного виховання у школах, проведення змістовного дозвілля, створення нових спортивних секцій та гуртків. Мета: Підвищення якості загальної середньої та позашкільної підготовки шляхом створення сучасних умов для спортивного виховання дітей, що поєднується із задоволенням потреб у руховій активності всіх мешканців Кам’янської територіальної громади
Будівництво спортивно-рекреаційного комплексу Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. 2. Збільшення кількості учнів шкіл Кам'янської ТГ, залучених до позакласних тренувань 3. Залучення жителів Кам'янської ТГ та сусідніх громад району до фізичної культури і спорту, до спортивних змагань і турнірів. Розміщення мультифункціонального комплексу у с. Кам'янське пов'язано з кількома обставинами. По-перше, тут розміщена опорна школа у якій заплановано комплексну капітальну реконструкцію. По-друге, Кам'янська ТГ розміщена на межі трьох новостворених районів: Мукачівського, Хуського та Берегівського. По-третє, с. Кам'янське, відносно рівномірно віддалене від решти сіл територіальної громади. Альтернативою даному проєкту є розбудова сучасного спортивного комплексу у Сілецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, де наразі триває капітальний ремонт. Однак, таке розміщення підвищує транспортні і часові витрати на доїзд для жителів інших сіл, порівняно із доїздом до с. Кам’янське. У разі, якщо цей проєкт не буде втілено, то продовжуватиметься практика проведення позакласних занять без компонентів фізичного виховання та спорту. Проектом розроблено: - Майданчик для гри в міні-футбол з габаритними розмірами 23,6 м х 42,0 м; - Багатофункціональний майданчик для гри в баскетбол і волейбол з габаритнимирозмірами 17,8 м х 31,0 м; - Навіси для переодягання розмірами 5,4 м х 1,2 м (2 шт.); - Телескопічні трибуни на 66 місць (2 шт.) - Спортивний майданчик з габаритними розмірами 10,98 м х 8,78 м; - Спортивний майданчик з габаритними розмірами 10,98 м х 12,78 м; - Залізобетонні підпірні стінки, сходи та пандуси; - Мощення площадок, доріжок і проїздів бруківкою ФЕМ; - Озеленення; - Огорожа ділянки ЗЗСО
Кам’янська сільська територіальна громада (надалі - Кам’янська ТГ) Закарпатської області, утворилася наприкінці 2019 року шляхом об’єднання трьох сільських рад - Арданівської, Кам’янської та Сілецької із адміністративним центром громади у с.Кам’янське. Населення громади складає близько 9,5 тис. осіб, з яких близько 2,2 тис. дітей і близько 1,3 тис. осіб школярів. Крім того, біля 58% населення громади є працездатного віку, у громади вигідне територіальне розміщення, активно функціонує бізнес аграрного, виробничого та туристичного секторів, є міграційний приріст. У громаді наявний потенціал для розвитку рекреаційного, бальнеологічного, пішохідного видів туризму (вузькоколійка, Арданівське городище «Богуслав», городище «Бодулів», солоні води «Родинне гніздо»). Крім того через с. Кам'янське проходить одна із ключових транспортних артерій області автошлях Н09, ремонт якого за програмою “Велике Будівництво” було завершено в кінці 2020 року. Це значно спростило можливість доїзду до сіл нашої громади і дозволить розробляти туристичні продукти із спортивно- тренувальною складовою. Це в комплексі дозволяє будувати стратегічні пріоритети розвитку з урахуванням подальшого зростання інвестицій, міграційного приросту кількості населення, що потребує забезпечення якісних умов проживання для мешканців громади всіх вікових категорій. Безумовно, фізичний розвиток людини та забезпечення її комфортного життя є одним зі стратегічних завдань нашої громади, регіону та держави. Тому, пріоритетним напрямом соціально-економічного розвитку є комплексне удосконалення навчально-спортивної інфраструктури та осередків, забезпечення належних умов для занять здорового дозвілля учнів шкіл та для всіх членів місцевої громади. Відповідно до статистики захворювань, малорухомий спосіб життя негативно впливає на стан здоров’я підлітків та дітей. Наразі на території громади лідируючі місця за рівнем захворюваності припадають, в тому числі на серцево-судинні захворювання та захворювання опорно-рухового апарату. Спортивний рівень підготовки молоді суттєво знизився від недостатнього фінансування спортивно-шкільної інфраструктури сільських населених пунктів протягом десятиліть, фізичного і морального зносу матеріально-технічної бази. Незадовільний стан спортивних майданчиків не сприяє вирішенню проблем малорухливого способу життя учнів та ризиків захворювань. Відновлення спортивної інфраструктури є одним із завдань, яке вирішить проблему покращення здоров’я підростаючого покоління та молоді.
Основні заходи проєкту в 2025 році (термін реалізації 5 місяців) 1.Проведення організаційних заходів, необхідних для початку реалізації проєкту, формування робочої групи проєкту. 2.Інформаційно-рекламна підтримка проєкту: Розробка і запуск комунікаційної кампанії спрямованої на залучення тренерів і запуск секцій і груп вихідного дня для різних вікових категорій. Консультації з громадськістю, залучення представників цільових груп до формування спортивних секцій. Розміщення символіки державного фонду регіонального розвитку на об'єктах, що фінансуються з фонду. 3.Підготовка тендерної документації. Розміщення тендерної пропозиції у системі державних закупівель, надання відповідей на питання заявників, коригування пропозиції за потреби. 4.Відбір підрядника для проведення будівельних та монтажних робіт. Укладання угоди про виконання робіт. 5. Будівництво спортивно-рекреаційного комплексу Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Кам’янське: Будівництво футбольного майданчика із покриттям з штучної трави з влаштуванням металевої огорожі та сітки гасіння м’яча. Будівництво двох металевих трибун для глядачів футболу на загальну кількість 66 місць Будівництво баскетбольного майданчика з поліуретановим покриттям. Будівництво тренажерного майданчика з покриттям з м’яких гумових плиток. Проєктом будівництва тренажерного майданчика передбачено влаштування стаціонарних вуличних тренажерів (10 одиниць) та турників (4 одиниці), загальною кількістю 14 одиниць та пропускною спроможністю 29 осіб. Будівництво огорожі земельної ділянки школи та влаштування автоматичних відкатних воріт з хвіртками в кількості – 5 шт. Встановлення садово-паркового освітлення, прожекторного освітлення спортивних майданчиків та декоративної підсвітки. Влаштування доріжок з фігурних елементів мощення, лавиць, урн для сміття, паркового освітлення та озеленення. Озеленення передбачає посів партерних газонів та посадка дерев та кущів. Будівництво залізобетонної підпірної стінки загальною довжиною 67,5 м.п. Автостоянка на 7 паркомісць, 1 з яких для маломобільних верств населення. 6.Закупівля спортивного інвентарю для Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 7.Моніторинг результатів реалізації проєкту, опитування громадської думки через фейсбук сторінку. 8.Приймання робіт та оформлення відповідних документів про здачу об’єктів.
Кількісні показники 1. Забезпечення комфортних умов для занять спортом та для рухової активності зрілого та старшого поколінь Кам'янської ТГ: 7074 2. Створення умов для більш повної реалізації педагогічного потенціалу вчителів: 33 3. Кількість школярів, для яких створено якісні умови тренувань на відкритому повітрі: 990 4. Будівництво сучасного багатофункціонального спортивного майданчика: 1779,7 м.кв 5. Місткість трибун: 416 6. Кількість вихованців спортивних секцій: 90 7. Створення належних умов ведення навчального процесу в частині фізичного виховання учнів : 289 Якісні показники згідно з технічним завданням 1. Оптимізовано мережу та модернізовано матеріально-технічну базу і умови навчання у закладах загальної середньої освіти Інші якісні показники 1. Використання сучасного обладнання для розвитку фізичних якостей дітей. 2. Пропаганда здорового способу життя та зміцнення здоров'я серед школярів та підлітків Кам'янської ТГ. 3. Економія енергії із невідновлювальних джерел. 4. Сприяння зменшенню відтоку молоді до міст та за кордон із Кам’янської ТГ 5. Підвищення інтересу дітей і підлітків до занять спортом. 6. Налагодження співпраці між територіальними громадами області через спільну організацію турнірів і змагань. 7. Зміцнення становища місцевої влади, набуття позитивного досвіду впровадження проектів. 8. Підвищення соціального капіталу Кам’янської ТГ через спільне проведення дозвілля.
Проєкт відповідає стратегії розвитку громади https://kam-rada.gov.ua/