logo

Чемеровецька селищна територіальна громада

Область:
Хмельницька
Кількість мешканців:
25576
Рівень підтримки
607 голосів
2.373%
Нове будівництво СЕСдля забезпечення альтернативного джерела живлення на власні потреби кисневої станції та терапевтичного корпусу КНП "Чемеровецька багатопрофільна лікарня
Напрямок проєкту
Місцевий економічний розвиток
Місце, де буде реалізовуватись проєкт
вул.Пирогова,1, смт. Чемерівці, Камянець-Подільського району,Хмельницької області
Відео-презентація проєкту
Фото проєкту
Про проєкт

Мета проєкту

Ми прагнемо створити надійне та екологічне енергопостачання для нашої лікарні в Чемерівцях, щоб кожен пацієнт міг отримати допомогу без перебоїв. Проєкт вирішує проблему нестабільного енергопостачання, яке критично впливає на роботу Чемеровецької багатопрофільної лікарні. У разі перебоїв з електрикою, киснева станція та терапевтичний корпус можуть залишитися без необхідного живлення, що ставить під загрозу життя пацієнтів, особливо під час кризових ситуацій. Будівництво сонячної електростанції забезпечить лікарню альтернативним, екологічно чистим джерелом енергії, зменшуючи залежність від зовнішніх електромереж і підвищуючи безпеку та стійкість медичних послуг для всієї громади.

Детальніше

Зміст проєкту

Основні заходи проєкту. I. ЕТАП 1. Проведення закупівлі на будівельні роботи за проєктом; 2. Отримання дозволу на початок будівельних робіт. I I. ЕТАП 1. Загально- будівельні роботи: - демонтажні роботи; - будівництво акумуляторної, влаштування фундаментів, улаштування прокладної пароізоляції, монтаж покрівельного покриття; -улаштування вимощення з бетону; -улаштування каркасу під СЕС. 2. Електромонтажні роботи: -монтаж трансформатора струму, мережевого інвектора, конекторів 3. Пусконалагоджувальні роботи I I I. ЕТАП 1. Підведення підсумків по реалізації проєкту. 2. Отримання сертифіката про готовність об’єкта, введення його в експлуатацію. Після виконання заходів проєкту об’єкт здається в експлуатацію та проводяться розрахунки за виконані роботи в порядку, визначеному чинним законодавством. Оцінка ефективності досягнутих результатів проводиться шляхом укладання договорів на авторський нагляд із автором проекту та технічний нагляд за ходом виконання робіт із організацією, що має право на проведення відповідної діяльності. Мета проекту вважається досягнутою після здачі об’єкта в експлуатацію та отримання відповідної декларації. З метою реалізації проєкту виготовлено відповідну проєктно-кошторисну документацію.

Мотивація для участі

Ми хочемо реалізувати наш проєкт "Будівництво сонячної електростанції", тому що віримо, що доступ до стабільного та екологічного джерела енергії зробить нашу громаду сильнішою та незалежною. Це не просто про технології — це про здоров'я та безпеку не тільки кожного мешканця Чемерівцької громади, а й прилеглих громад. Сонячна енергія забезпечить безперебійне функціонування нашої багатопрофільної лікарні, а це означає, що пацієнти отримають медичну допомогу, коли вона їм найбільше потрібна. Ми беремо участь у конкурсі "Громада на всі 100", бо це унікальна можливість втілити нашу ідею за підтримки професіоналів та отримати необхідні ресурси для її реалізації. Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами реалізованих задач) Доступ до медичних послуг мають не тільки жителі Чемеровецької громади - 25576 осіб, а й сусідніх Закупненської селищної територіальної громади та Гуківської сільської територіальної громади та внутрішньо переміщені особи. Загалом за час військових дій громада зазнала навантаження через значний наплив внутрішньо переміщених осіб, яких було прийнято більше, ніж 3500 осіб. Середня кількість відвідувачів у закладі на місяць - 9100 осіб. Наша громада заслуговує на сучасні рішення, і участь у конкурсі допоможе нам не тільки залучити інвестиції в інфраструктуру, але й показати всій країні, що ми готові розвиватися й піклуватися про наше спільне майбутнє.

Графік реалізації

План-графік реалізації заходів проєкту. Тривалість проєкту складає 5 місяців. Вересень 2024 р.- Затвердження проєктно-кошторисної документації з експертизою - 198,2 тис.грн.,(місцевий бюджет) Жовтень-лсистопад 2024 р. - Проведення процедури закупівлі з визначення організації, які будуть виконувати роботу та обрати пріоритетну. Грудень 2024 р.- Укладання договорів з підрядною організацією на проведення робіт Січень-лютий 2025 р.- Подання повідомлення на початок виконання робіт. Березень-травень 25р. - Проведення будівельних робіт травень-червень 2025р. Провести розрахунки з підрядником за виконані роботи 4105,00 тис.грн.,(кошти грантодавця) Червень 2025 р.- Провести розрахунки за авторський та технічний нагляд - 107,54 тис.грн.,(місцевий бюджет) 2069,39 тис.грн.,(місцевий бюджет) Червень 2025 р. - Одержання декларації про готовність об’єкта до експлуатації .

Очікувані результати

Очікувані результати проєкту: Кількісні результати: 1.Ступінь енергетичної самостійності: Відсоток енергії, який буде забезпечуватися сонячною електростанцією в порівнянні з загальними потребами лікарні – 87%. 2.Потужність сонячної електростанції: Визначена кількість електричної потужності сонячних панелей виражена в кіловатах (кВт) – 140кВт. 3.Очікуване виробництво електроенергії: Кількість електроенергії, яку стане виробляти сонячна електростанція за певний період, наприклад, за рік - 288000 кВт-год. майже повністю покриє середньодобове споживання лікарні – 905кВт, що робить цей проєкт ефективним з точки зору зменшення витрат на електроенергію та підвищення стійкості енергозабезпечення. 4.Орієнтовно 10,000 осіб, включаючи людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), матимуть доступ до стабільних медичних послуг. 4.Економія на електроенергії: Очікувана грошова економія, яку отримає лікарня завдяки використанню сонячної електростанції, за рік – 2304000грн. Якісні результати: 1.Збільшення енергонезалежності лікарні. 2.Поліпшення якості надання медичних послуг через безперервну роботу обладнання. 3.Покращення екологічної ситуації завдяки використанню альтернативної енергії. 4.Зменшення ризиків для пацієнтів у разі відключення електропостачання.

Попередній бюджет Проєкту
Загальний бюджет Проєкту, грн:
6480130
100%
Внесок Програми USAID DOBRE
4105000
63.35% від загальної вартості
Внесок Учасника
2375130
36.65% від загальної вартості
Внесок партнерів Учасника (якщо такі є)
0
0% від загальної вартості

Відповідність проєкту стратегії розвитку, програмі комплексного відновлення, плану відновлення та розвитку громади тощо

Програмою соціально-економічного та культурного розвитку території Чемеровецької селищної територіальної громади на 2024 рік передбачено такий напрямок цифрового розвитку як : - створення умов для реалізації проєктів в сфері відновлювальної енергетики, розширення використання нетрадиційних джерел енергії (пункт 3.5). Посилання на програму соціально-економічного та культурного розвитку території Чемеровецької селищної територіальної громади на 2024 рік - http://surl.li/vsjeij Інвестиції в альтернативну енергетику, такі як будівництво сонячної електростанції дозволять знизити витрати на енергопостачання та підвищення рівень екологічної безпеки в громаді. Це також сприяє довготривалому сталому розвитку громади​ що гармоніює із стратегією Хмельницької області. Стратегічною ціллю якої є виведення області на рівень максимальної енергетичної незалежності.