logo

Лисецька селищна територіальна громада

Область:
Івано-Франківська
Кількість мешканців:
7881
Соцмережі громади:
Рівень підтримки
599 голосів
7.601%
Реконструкція нежитлової будівлі дитячого садка під реабілітаційний центр КНП "Лисецька лікарня"
Напрямок проєкту
Місцевий економічний розвиток
Місце, де буде реалізовуватись проєкт
селище Лисець, вул. Січових Стрільців, 34
Відео-презентація проєкту
Фото проєкту
Про проєкт

Мета проєкту

У період активних бойових дій в Україні велика кількість захисників отримують травми та поранення різної тяжкості, що вимагають негайного медичного втручання. Важливим етапом для військовослужбовців після медичної реабілітації є фізична та психологічна реабілітація, яка має вирішальне значення на шляху до відновлення їх фізичних та психологічних функцій, повноцінної здатності працювати та жити в суспільстві. Тож метою проєкту є створення такого Центру реабілітації для військових та їхніх сімей із впровадженням комплексної спеціалізованої програми фізичної та психологічної реабілітації військовослужбовців, яка дозволить їм повернутися до активного життя та здійснити перехід до соціалізації з впевненістю та надією на майбутнє.

Детальніше

Зміст проєкту

Створення сучасного центру реабілітації для військових та їхніх сімей є одним із актуальних питань нашої громади, через те, що навантаження на реабілітаційні відділення лікарень зараз – понад 100% і є велика черга військових, які чекають місяцями. Багато захисників зараз продовжують службу з травмами, що потребують реабілітації, але зараз не можуть її пройти через брак таких центрів. Відділення на 20 ліжок, яке зараз працює в лікарні не може забезпечити надання послуг повною мірою. Тому було прийнято рішення провести реконструкцію недобудованого дитячого садку в селищі Лисець та створити в ньому Центр реабілітації. .З метою реалізації цього проєкту планується передати на баланс КНП Лисецька лікарня приміщення Нового дитячого садка Лисецької селищної ради, яке знаходиться за адресою селище Лисець, вул. Січових Стрільців, 34. Дане приміщення потребує реконструкції під медичний реабілітаційний заклад. Проєктом передбачається капітальний ремонт двоповерхової будівлі Дитячого садка, а саме: - перепланування приміщень під палати та кабінети (з урахуванням потреб мало мобільних пацієнтів), - опорядження стін, стель та підлог, встановлення дверей; - улаштування інженерних мереж (водопроводу та каналізації, електромережі); - улаштування систем опалення, вентиляції та кондиціонування; - улаштування пожежної сигналізації, відеоспостереження та мережі інтернет; - благоустрій прилеглої території; - заходи по забезпеченню інклюзивності будівлі (спорудження пандусів, установка поручнів); - утеплення горищного перекриття; - утеплення та оздоблення фасаду будівлі; - оснащення центру сучасним лікувально-реабілітаційним обладнанням, меблями, інвентарем; - оздоблення території із забезпеченням умов інклюзивності та вільного доступу із зонами відпочинку та тренувальними майданчиками.

Мотивація для участі

Після лікування в госпіталі військовослужбовці стикаються з проблемою відновлення своєї функціональності. Фізична реабілітація військовослужбовців після поранень потребує тривалого часу, який може тривати від 1-2 до 5-6 місяців і більше. Водночас процес повернення військового у мирне життя без адаптаційного періоду - після пережитих жахів, з поламаною психікою, нічними кошмарами і нездатністю продовжувати звичайне життя, часто закінчується цілковитим розчаруванням у всьому, що відбувається навколо. Зважаючи на виклики часу та необхідність надавати послуги з реабілітації постраждалих внаслідок війни, на базі КНП «Лисецька лікарня», з 1 січня 2023 року було відкрито відділення Фізичної та реабілітаційної медицини з цілодобовим наглядом на 20 ліжок, в якому надається відповідна реабілітаційна медична допомога пацієнтам неврологічного профілю, хворих з ураженнями опорно-рухового апарату та реабілітація військовослужбовцям. Проте, 20 ліжок не здатні забезпечити потреби в реабілітації поранених військовослужбовців. У зв’язку з збільшенням навантаження та кількістю надходження пацієнтів у відділення реабілітації, для подальшого розвитку та покращення повноцінної допомоги пацієнтам з обмеженою функціональною дієздатністю організму відділення потребує розширення матеріально-технічної бази, окремого приміщення та додаткового обладнання для відновлення пацієнтів, в тому числі поранених військовослужбовців. Тому відкриття повноцінного та сучасного Центру реабілітації для наших захисників створить повноцінний підхід до їхнього відновлення, враховуючи індивідуальні потреби кожного військовослужбовця, надаючи комплексну та індивідуалізовану підтримку на кожному етапі процесу реабілітації. Реабілітації підлягатимуть не тільки військовослужбовці та їх сім'ї, а й внутрішньо переміщені особи та місцеві жителі громади, які потребуватимуть таких послуг.

Графік реалізації

Лисецька селищна рада здійснює загальне керівництво проєктом, передбачає необхідні кошти у місцевому бюджеті, формує робочу групу проєкту, контролює проведення запланованих заходів проєкту та виконання своїх зобов’язань партнерами даного проєкту. КНП Лисецька лікарня бере основну участь у створенні та реалізації проєкту, отримує на баланс приміщення реабілітаційного центру, забезпечує фаховим кадровим потенціалом Центр, здійснює контроль за проведенням заходів проєкту, Основні заходи проєкту: 1. Загальнобудівельні роботи: улаштування системи теплопостачання, водопостачання, електроенергії та каналізації; монтаж пожежної сигналізації; перепланування приміщень під палати з улаштуванням санвузлів МГН; опорядження стін, стель та підлог, встановлення дверей; 2. Поточні роботи: • Встановлення освітлювальних приладів, проводки, вимикачів та розеток; • Встановлення внутрішньої каналізації та водопроводу, сантехнічного приладдя. • Придбання обладнання для реабілітації:1)BTL-4625 Premium - прилад 2-канальної електротерапії з розширеним діапазоном токів; 2)BTL-Vac II з візком для серії BTL-4000 Smart/Premium, BTL-5000; 3)BTL-4710 Premium - прилад для 1-канальної ультразвукової терапії; 4)BTL-4110 Premium- прилад для 1 канальної лазерної терапії; 5)BTL-4920 Premium - прилад для 2-канальної магнітотерапії; 6)BTL-6000 Shortwave 400 0 прилад для короткохвильової діатермії; 7)BTL-6000 Microwave - прилад для мікрохвильової терапії; 8)BTL-6000Lymphastim 12 Topline - прилад для пресотерапії з кольоровим сенсорним екраном 5,7"; 9) BTL- CPMOTIONKELITE - апарат неперервної пасивної розробки суглобів; 10)Тренажер універсальний (стіл реабілітаційний) СР-1 3. Пусконалагоджувальні роботи 4.Відкриття Реабілітаційного центру 5. Комунікаційна кампанія проєкту.

Очікувані результати

Якісні результати проєкту: - створення сучасного реабілітаційного закладу для хворих, які постраждали захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України в ході військової агресії російської федерації; - створення умов для тривалого догляду та супроводу хворих, покращення якості життя пацієнтів після численних фізичних та психічних травм, - підвищення якості життя, зниження смертності, збільшення тривалості життя людини та зменшення соціальної напруги в суспільстві в цілому - надання реабілітаційних високоспеціалізованих послуг із можливістю тривалого догляду, психологічної реабілітації, соціального супроводу та медико-соціального патронату, які будуть актуальними, особливо в післявоєнний період, як для пацієнтів, так і для розвитку вітчизняної медицини та соціального середовища в цілому. - створення умов для отримання повноцінної комплексної реабілітації ветеранами війни в після гострому та довготривалому періодах; - придбання сучасного реабілітаційного обладнання, яке відповідає сучасним європейським стандартам;. Кількісні результати проєкту: - кількість пацієнтів 1000 - створення більше ніж 50 нових робочих місць; - збільшення різноманітності надання послуг - залучення 5 нових вузькопрофільних спеціалістів - залучення державних бюджетних коштів в рамках Програми медичних гарантій

Попередній бюджет Проєкту
Загальний бюджет Проєкту, грн:
4650000
100%
Внесок Програми USAID DOBRE
4100000
88.17% від загальної вартості
Внесок Учасника
500000
10.75% від загальної вартості
Внесок партнерів Учасника (якщо такі є)
50000
1.08% від загальної вартості

Відповідність проєкту стратегії розвитку, програмі комплексного відновлення, плану відновлення та розвитку громади тощо

Створення Центру для реабілітації та підтримки військових відповідає Стратегічній цілі №2 Стратегії розвитку Лисецької громади на 2024-2030 роки, яка має назву «Розвиток соціально орієнтованої громади зі збереженням культурних традицій». Однією із операційних цілей цього напрямку є розбудова стійкої системи громадського здоров’я в громаді, що включає розвиток напрямку реабілітації та відновлення для постраждалих від війни та розвиток психологічної та психосоціальної допомоги населенню. Проєкт повною мірою відповідає напрямам розвитку держави, визначеним Указом Президента України «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» від 30.09.2019 №722/2019, Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 04.11.2014 року «Про невідкладні заходи забезпечення державної безпеки» від 14.11.2014 року №880/2014 та Державною Стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020р. №695. Зокрема щодо підвищення доступності та ефективності медичного обслуговування, підвищення тривалості життя населення та зниження рівня захворюваності; реалізація державної політики у напрямі створення системи охорони здоров’я та реабілітації, яка б відповідала сучасному Європейському рівню медичного забезпечення, створення здорового резерву живої сили української армії, що є елементом національної безпеки країни, медичної, фізичної, психологічної реабілітації бійців.