В громаді збір віходів здійснює Комунальне підприємство "Наш дім Леськи". Існує роздільний збір (ПЕТ-пляшки, скло), але контейнерних майданчиків незначна кількість. Ефективність управління відходами в громаді поки що низька.Через підвищення вартості пального підприємства, що раніше вивозили ПЕТ-пляшки та скло (особливо з віддалених сіл громади) не бажать цього робити. Відходи з домоволодінь у с.Леськи та с.Худяки збираються 1 раз на тиждень. Через відсутність смттєвоза завантаження відбувається непродуктивно (2 працівники КП мають укладувати пакети зі сміттям вручну на самосвал), що забирає багато часу і збільшує собівартість послуг. Самосвал має 3,5 т. грузопідйомність і йому доводиться 3 рази на день їзхати на Черкаське міське сміттєзвалище, протяжність 1-го маршрута більше 100 км. Мета : Підвищити рівень упраління віходами Леськівської СТГ
В межах проєкту буде:: - розроблено схему очищення 5-ти населених пунтків громади; - придбано сміттєвоз та 10 контейнерів для роздільного збору відходів; - проведено роз'яснювальну роботу з популяризації екологічно-свідомого підходу поводження з відходами (сортування, компостування органічних відходів, повторне використання, тощо). - облаштовано контейнерні майданчики з можливістю роздільного збору відходів - інформування мешканців та сусідні громади про реалізацію проєкту.
Громада хоче реалізувати одну із важливих стратегічних цілей "Поліпшення системи управління відходами". Мешканці громади зазначили її як одну із важливих проблем, яка має бути розв'язана. Громада планує підвищити свій рівень туристичної привабливості, а це безпосередньо впливає екологічний стан громади та рівень управління відходами. Щоб підвищити продуктивність праці з управління відходами громада потребує сміттєвоза 16-18 м.куб із заднім завантаженням. Через обмеженість коштів місцевого бюджету самостійно цю проблему громада вирішити не в змозі.
1. Розробити схему очищення населених пунтків громади: 1-2 місяці реалізації проєкту. 2. Придбати сміттєвоз та __ контейнерів для роздільного збору відходів: 1-3 місяці реаолізації. 3. Організувати та провести роз'яснювальну роботу з популяризації екологічно-свідомого підходу поводження з відходами (сортування, компостування органічних відходів, повторне використання, тощо): 2- .4 місяці реалізації 4. Облаштувати 2 контейнерні майданчики з можливістю роздільного збору відходів.та встановити 10 контейнерів.:4-5 місяці реалізації. 5. Пдготовлені та поширені публікації з популяризації набутого досвіду .
Завдяки проєкту поліпшаться умови праці працівників КП "Наш дім Леськи", підвищиться яксть надання послуги, змешиться собівартість послуг і збільшиться % вторинної сировини, що не попадатиме у відходи, які йдуть на захоронення, підвищиться культура поводження з відходами. В рамках проєкту буде: 1. Розроблена схема очищення населених пунтків громади (с.Леськи, с.Худяки, с.Чорнявка, с.Думанці та с.Чубівка). 2. Придбано сміттєвоз та 10 контейнерів для роздільного збору відходів. 3. Мешканці громади отримали знання та досвід з екологічно-свідомого підходу поводження з відходами (сортування, компостування органічних відходів, повторне використання, тощо). 4. В громаді облаштовані 2 контейнерні майданчики з можливістю роздільного збору відходів.та встановлено на них 10 контейнерів. 5. Пдготовленіота поширено 5 публікацій з популяризації набутого в ході проєкту досвіду, зокрема на форумі Тясминських громад Черкащини.
Проєкт відповідає розробленій стратегії розвитку Черкаської області та Леськівської СТГ 2024-2030 р. Зокрема, в одна із оперативних цілей стратегії громади -удосконалення та модернізація системи житлово-комунального господарства. Ця ціль має завдання 2.4..1. "Поліпшити систему управління відходами". Для цієї цілі зазначені такі індикатори успішності: Розроблений, погоджений та затверджений місцевий план управління відходами Розроблена та затверджена програма підтримки надавачів послуг з управління відходами: - облаштовані контейнерні майданчики з роздільним збиранням відходів; - проведені заходи з популяризації екологічно-свідомого підходу поводження з відходами та переробки органічних відходів у домоволодіння шляхом їх компостування. Цей проєкт був поданий на обласну програму охорони навколишнього середовиза на 2021-2027 р., Однак через брак фінансування програми кошти не виділялися..