Метою проєкту є зниження рівня стресу та психологічних проблем в учасників освітнього процесу, покращення якості інклюзивної освіти, шляхом створення ресурсних кімнат у 5 навчальних закладах Надвірнянської громади.
В рамках проєкту буде здійснено ремонтні роботи (в залежності від стану кімнати - косметичний чи капітальний ремонт) в кімнатах 5 закладів освіти (в основному в старостинських округах), облаштовано необхідними меблями та обладнанням, що відповідає освітнім вимогам, а також проведені навчання, для педагогічних праціників, що займатимуться у ресурсних кімнатах. Ресірсні кімнати покликані мінімізувати психологічний дискомфорт при адаптації дітей з фізичними та розумовими відхиленнями до активного розвитку та навчання. Створити умови для корекційно-розвиткових занять для дітей, які знаходяться на інклюзивній та індивідуальній формі навчання.
Участь у проєкті зі створення ресурсних кімнат у школах — це чудова можливість зробити внесок у розвиток освіти та підтримку учнів. Ресурсна кімната - це спеціально організований простір для розвитку людини та гармонізації її психоемоційного стану. Це особливо необіхдно в умовах вожнного стану, оскільки збільшилась кількість стресу та тривог, які негативо впливають на дитячу психіку. Ресурсні кімнати є необхідністю для дітей з особливими освітніми потребами, без них процес навчання для дітей з особливими освітніми потребами та інклюзивною формою навчання проходить важко.
Термін реалізації проєкту 6 місяців. Основні заходи проєкту: 1 місяць - складання технічного завдання, оголошення тендерної процедури на проведення ремонтних робіт, вибір переможня. 3 місяці - проведення ремонтних робіт 1 місяць - проведення тендерної процедури на закупівлю меблів та обладнання для ресурних кімнат (м'які меблі, столи, дидактичні матеріали, інтерактивні дошки, сухі басейни, стіл-пісочниця, настільні ігри, спортивні куточни) 2 тижні- облаштування ресурсних кімнат. 1 день - проведення навчань для педагогічних працівників, що працюватимуть в ресурсних кімнатах 1 день - урочисті відкриття кімнат у закладах освіти Всі етапи проєкту будуть висвітлюватисб на офіційних сторінках міської ради.
Облаштовано 5 ресурсних кімнат у 5 навчальних закладах. Збільшення кількісті учасників освітнього процесу, які отримали психологічну підтримку. Збільшення рівня задоволеності учнів, вчителів та батьків психологічними послугами. Зниження кількості випадків стресу та психологічних проблем серед учасників освітнього процесу. Користувачами будуть не менше 350 учасників освітнього процесу, зокрема діти з особливими освітніми потребами, діти, що навчаються на інклюзивній формі навчання, діти з числа ВПО, малозабезпечені.
Відповідає Завдання 3.3. Створення можливостей для психологічної реабілітації, адаптації та підтримки учасників освітнього процесу "Стратегії розвитку Надвірнянської громади" та Завданню 3.2.1. Підвищення якості та доступності освітніх послуг "Стратегії розвитку Івано-Франківської області