Мета та основні завдання Проєкту - розширення мережі пасажирських перевезень; забезпечення населення громади якісними транспортними послугами відповідно до соціальних стандартів, які є складовою частиною реалізації прав громадян на отримання адміністративних, юридичних, соціальних, медичних та інших необхідних потреб; поліпшення транспортної доступності громадян до адміністративного центру громади; забезпечення доступності вартості послуг з перевезення пасажирів автотранспортом та забезпечення безкоштовного проїзду пільгової категорії населення; створення безпечних умов та привернення уваги громадськості до безпеки руху.
Забезпечення транспортного сполучення між населеними пунктами громади є одним з ключових напрямків діяльності органів місцевого самоврядування, соціальних гарантій права на проїзд на автотранспорті. До 12 із 18 населених пунктів регулярні пасажирські перевезення не здійснюються, хоча саме там переважна більшість населення є соціально незахищеними, адже перевізники здійснюють маршрути лише через найбільші населені пункти, які відповідно є прибутковими. На сьогодні мешканці змушені діставатися до адмінцентру громади попутним транспортом. Ігнорування проблеми може призвести не лише до соціального, а й до повного занепаду сільських населених пунктів, які не мають регулярного транспортного сполучення з розвиненими селами та центром громади. Тут знайшли прихисток і ВПО, які з початку повномасштабного вторгнення стали жителями нашої громади і здебільшого не мають власного транспорту. Одним із дієвих механізмів вирішення цієї проблеми є придбання 2-х пасажирських автобусів. Реалізація проєкту допоможе отримати доступ до медичних, адміністративних послуг, долучитися до освітніх заходів, брати активну участь у суспільному житті громади кожному її члену.
Організація регулярного перевезення мешканців населених пунктів є складовою частиною заходів щодо розвитку транспортного сполучення на території громади. Статтею 26, 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено забезпечення регулярного перевезення мешканців громади, що проживають за межею пішохідної доступності. Актуальність проєкту полягає в гарантованому та ефективному задоволенні потреб населення у безпечних та якісних послугах пасажирських перевезень на території громади. Реалізація цього проєкту також активізує жителів та дасть змогу долучити їх до вирішення питань місцевого значення, що є невід’ємною складовою успішного відновлення території. Завдяки реалізації проєкту покращиться баланс технічних засобів, які будуть прямо забезпечувати перевезення громадян.
Перелік заходів проєкту: 1) отримання від донора комунальної техніки (2одиниці –автобус пасажирський від 18 пасажирських місць) – перший місяць; 2) рішення про прийняття до комунальної власності та передача на баланс КП – другий місяць; 3) державна реєстрація техніки – другий місяць; 4) розробка маршрутів, їх затвердження, паспорт маршруту – перший-другий місяць; 5) обстеження зупинок та їх ремонт – перший місяць; 6) експлуатація техніки за призначенням – постійно; 7) інформування громадськості про проведені роботи – постійно; 8) подальше утримання техніки за рахунок коштів місцевого бюджету – постійно.
- забезпечення виконання законодавства України стосовно перевезення громадян та пільгового контингенту (7500 ВПО, 1241 інваліди, 1560 пенсіонери); - повернення до цивільного життя учасників військових дій, які проживають в населених пунктах, де немає автосполучення; - забезпечення реалізації рівного доступу жителів громади до соціальних стандартів, прав громадян на отримання адміністративних, юридичних, соціальних, медичних та інших потреб; - покращення автосполучення в межах Солоницівської громади шляхом відкриття 4 автобусних маршрутів до 12 населенних пунктів; - покращення умов проживання у громаді, особливо для сільського населення; - нові напрямки співпраці між старостатами у вирішенні спільних питань та обміну досвідом; - покращення організації дорожнього руху в цілому.
У 2021 році громада розробила та затвердила Стратегію розвитку Солоницівської селищної територіальної громади на період 2021-2027 роки, метою якої є забезпечення сталого розвитку громади з високою якістю життя в кожному населеному пункті. На її виконання розроблено та затверджено План заходів на 2022-2024 роки. Ці документи пройшли Стратегічну екологічну оцінку. Наразі громада розробляє Програму Комплексного відновлення території громади до 2027 року. Однією із пріоритетних цілей реалізації Стратегії є удосконалення інфраструктури в громаді, розвиток транспорту та дорожньої інфраструктури. Для її досягнення маємо чітке завдання від мешканців – організація прямих громадських перевезень у найвіддаленіші населені пункти, тобто соціальний автобус, який буде здійснювати рейси відповідно до графіків. Публікація повної версії стратегії на офіційному сайті громади. Ми чуємо одне одного, разом втілюємо нові проєкти, пишаємось сучасним ЦНАПом, МПО та місцями для відпочинку, КНП «Здоровя+» та центром соціальної адаптації, активними мешканцями які створили банк ідей для реалізації нових проєктів.