Молодь Слобожанської громади, втратила можливість очного навчання через повномасштабне вторгнення, проте - не бажання розвиватись та самореалізовувати. З'явилась потреба створення відповідних просторів. У 2021 році, силами Слобожанської селищної ради, відділу культури, туризму, молоді та спорту, партнерів та активної молоді було створено Освітньо-молодіжний простір «КРОК» в с-щі Слобожанське. В 2022 році, вже під час повномасштабного вторгнення стало зрозуміло що молодіжні простори потрібні і в старостатах. Молодь навчалась, активізовувалась, проводила дослідження, робила зміни у суспільстві. В 2023-2024 роках, було створено ще 4 МП в старостатах. У рамках передбачено облаштування чотирьох коворкінг-зон у селах Геніївка, Донець, Лиман, Шелудьківка за для покриття потреб молоді. Також, проєкт передбачає дооблаштування коворкінгу на базі ОМП “КРОК”. Ще ми бажаємо створити студію звукозапису в ОМП «КРОК» та класи 3D-друку в кожній коворкінг зоні для реалізації креативних занять з молоддю.
У рамках проєкту буде обладнано пʼять інфраструктурних обʼєктів для молоді. На території чотирьох молодіжних просторів в старостатах громади буде створено коворкінг зони для молоді, які будуть надавати можливість для навчання, творчості, дозвілля. Дані населені пункти віддалені від центру громади та не мають постійного транспортного сполучення з центром. Тут вже успішно діють молодіжні простори створені в тому числі завдяки молоді, яка має бажання розвиватись та розбудовувати громаду. Отже проєкт передбачає суттєве підвищення спроможності в сфері реалізації засад молодіжної політики, а саме створення коворкінг зон, обладнаних проєкторами, фліпчартами, ноутбуками, меблями та іншим для комфортного перебування відвідувачів. На базі вже існуючого коворкінгу в Освітньо-молодіжному просторі “КРОК” планується створення студія звукозапису із серією тренінгів, на теми звукозапис, радіомистецтво, запис подкастів. Молодь намагається реалізувати цю ініціативу не вперше, адже серед мешканців є таланти, які займаються вокалом та музикою на професійному рівні, є бажаючі створювати власні подкасти, а також - займатися створенням власного радіоканалу. Класи 3D-друку в межах проєкту будуть створені у всіх 5 молодіжних просторах. Цей процес передбачає навчання молоді роботі з 3D принтерами, які будуть доступні для реалізації ідей всіх бажаючих.
Мотивація полягає у розбудові громади шляхом якісної реалізації засад молодіжної політики, адже у реалізації проєкту бере участь, безпосередньо, молодь, яка має потребу у облаштуванні коворкінг зон для власного навчання, розвитку та реалізації творчих здібностей. Реалізація проєкту також передбачає навчання учасників проєкту для молоді із подальшим створенням робочих місць і реалізацією тренінгів на базі студії звукозапису та класу 3D-друку та моделювання. Окрім цього, молодь із віддалених населених пунктів громади отримує можливість користуватись коворкінг зонами, які будуть облаштовано на території цих віддалених від центру громади населенних пунктів. Це дозволе забезпечити молодь потрібними ресурсами для сталого розвитку, умов для якого не вистачає у малих населених пунктах. Важливо підкреслити, що молодь Слобожанської громади є рущійною дієвою силою та старанно працює над спроможним майбутнім себе та громади.
1. Розробка кошториса згідно з потребами коворкінгів 2. Закупка відповідної техніки, меблів та матеріалів, а також логістичні витрати 3. Навчання тренерів для студії звукозапису та класу 3D-друку 4. Облаштування коворкінгів 5. Проведення серії тренінгів студії звукозапису та класу 3D-друку 6. Закінчення реалізації проєкту, за результатами якого молодь отримує у розпорядженні інфраструктуру для навчання і реалізації творчих здібностей 7. Звітування Графік виконання основних заходів згідно Офіційних правил Конкурсу.
За результатами проєкту молодь отримує мережу коворкінгів для навчання та дозвілля. Це призведе до закриття потреби молоді, яка не може навчатись дистанційно у звʼязку з відсутністю техніки та комфортного середовища, а також зможе отримати можливості для корисного дозвілля та неформальної освіти. Молодь також отримає можливість реалізовуватись творчо. Чимало людей в громаді займаються музикою, проте не можуть записувати її - і цю потребу покриває створення звукозапису. Також відкриваються можливості для створення подкастів. Класи 3D-друку нададуть можливість для кожного бажаючого користуватись принтерами для друку, реалізуючи ідеї. Створяться робочі місця для людей, які у рамках проєкту будуть прокачані для навчання молоді в цих зонах. Мінімум 25 відвідувачів на місць скористаються коворкінгом та 10 3D-друком в кожному нп.
Проєкт відповідає стратегічним цілям розвитку громади про що зазначено в Розпорядженні селищного голови. Також мета та цілі проєкту співпадають зі стратегією розвитку Слобожанського відділу культури, туризму, молоді та спорту, який є профільним відділом стосовно реалізації засад молодіжної політики в громаді.