logo

Славутська міська територіальна громада

Область:
Хмельницька
Кількість мешканців:
35600
Соцмережі громади:
Рівень підтримки
239 голосів
0.671%
Art Tech Hub
Напрямок проєкту
Місцевий економічний розвиток
Місце, де буде реалізовуватись проєкт
м. Славута
Відео-презентація проєкту
Фото проєкту
Про проєкт

Мета проєкту

В громаді присутня проблема відсутності дозвілля для молоді, особливо післяшкільного віку. Потребує вирішення питання соціальної реінтеграції ветеранів. Гостро, особливо в умовах війни, стоїть питання переходу на альтернативні джерела енергії, що сприяє енергонезалежності громади та скороченню викидів СО2. Із зазначеного випливає мета проєкту – створити на базі Центру культурно-мистецьких ініціатив в м. Славута Хмельницької області культурно-технологічний осередок, що стане основою для розвитку енергетичного кластеру. Цей осередок сприятиме згуртованості громади та підвищенню її стійкості завдяки співдії та активній комунікації між її мешканцями. В сучасному світі технології стрімко розвиваються, і кожен день виникають нові виклики. Ветерани війни, люди з інвалідністю, соціально вразливі групи часто залишаються осторонь цих змін. Проєкт "Art Tech Hub" створює простір, де кожен може навчитися новому, знайти друзів і реалізувати свої ідеї. Тут не важливо, скільки тобі років чи який у тебе досвід – важливе бажання вчитися і творити.

Детальніше

Зміст проєкту

Проєкт передбачає створення енергетичного кластера на базі Центру культурно-мистецьких ініціатив. Також буде створено коворкінг-зону, яка стане простором для співпраці та спільного розвитку мешканців громади. Синергія учасників кластера в сфері енергоефективних рішень дозволить разом перетворювати ідеї в дієві інструменти для розвитку нашої громади. Це сприятиме згуртованості та активній співдії громади, створюючи умови для обміну знаннями та досвідом. Метою такої діяльності є підвищення ефективності використання альтернативних джерел енергії та зменшення негативного впливу на довкілля. Заходами проєкту є наступні: - закупівля обладнання для навчальної сонячної електростанції (СЕС) і налагодження освітнього процесу; - закупівля обладнання з розхідними матеріалами для подальшого монтажу на об'єкті критичної інфраструктури; - облаштування навчальної аудиторії технічними засобами, розхідними матеріалами для операційної діяльності кластера; - впровадження курсів з підвищення кваліфікації в сфері сонячної енергетики; - розробка навчальних матеріалів; - облаштування коворкінг-зони ( закупівля будматеріалів, вікон, меблів, кондиціонера) для усіх учасників Центру.

Мотивація для участі

Для нас участь у проєкті «Громада на всі 100» є реальною можливістю реалізувати наш амбітний проєкт. Ми готові співфінансувати, впроваджувати, але розуміємо, що без стороннього фінансування, наші можливості реалізувати проєкт – обмежені. Розуміючи потреби цільових аудиторій, ми бачимо чіткий план нашої діяльності для покращення їх становища. Простір, який ми хочемо створити, не тільки підвищує рівень знань і навичок, але й допомагає людям відчути себе частиною спільноти, знайти підтримку та натхнення.

Графік реалізації

Тривалість проєкту – 4 місяці. Закупівля обладнання для навчальної сонячної електростанції (СЕС) і налагодження освітнього процесу – 1-2й місяць; облаштування навчальної аудиторії технічними засобами, розхідними матеріалами для операційної діяльності кластера – 1-2й місяці; облаштування коворкінг-зони ( закупівля будматеріалів, вікон, меблів, кондиціонера) для усіх учасників Центру – 1-3й місяці, роботи будуть виконані власними силами Учасника; впровадження курсів з підвищення кваліфікації в сфері сонячної енергетики – 2-4й місяці; закупівля обладнання з розхідними матеріалами для подальшого монтажу на об'єкті критичної інфраструктури – 2-4й місяці.

Очікувані результати

Очікувані результати проєкту включають закупівлю та встановлення (за рахунок Учасника конкурсу) промислового кондиціонера для обігріву приміщення коворкінгу площею 150 м², встановлення двох вікон, закупівлю меблів для зони коворкінгу, навчальної СЕС, а також комплектуючих з акумуляцією потужністю 45 кВт, яка буде встановлена на місцевому Управлінні водопровідно-каналізаційного господарства (УВКГ). Завдяки впровадженню СЕС, УВКГ зможе утримувати тариф, що позитивно вплине на всіх користувачів його послуг, а також сприятиме вивільненню коштів завдяки економії. Також буде створено навчальний компонент для підготовки фахівців з відновлюваних джерел енергії. Завдяки цьому, за перший рік роботи кластера, близько 200 людей, включаючи ветеранів, людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, зможуть скористатися новими можливостями для навчання та відпочинку, що створить комфортне середовище для їх інтеграції, розвитку та спільнототворення.

Попередній бюджет Проєкту
Загальний бюджет Проєкту, грн:
5400000
100%
Внесок Програми USAID DOBRE
4000000
74.07% від загальної вартості
Внесок Учасника
0
0% від загальної вартості
Внесок партнерів Учасника (якщо такі є)
1400000
25.93% від загальної вартості

Відповідність проєкту стратегії розвитку, програмі комплексного відновлення, плану відновлення та розвитку громади тощо

Проєкт відповідає Стратегічному плану розвитку м. Славута до 2028 року, а саме: Операційна ціль Стратегічна ціль 1.2. Створити місто сучасної культури, туризму, освіти та спорту. 1.2.1. Розширити культурно-мистецький простір шляхом створення нових творчих майданчиків та модифікації існуючих. Стратегічна ціль 3.2. Впровадити проекти з альтернативної енергетики та енергозбереження через залучення коштів з усіх джерел фінансування на їх реалізацію. Стратегічна ціль 3.3. Забезпечити зменшення рівня споживання традиційних видів енергії у житловій сфері міста. Славута ще в 2011 році прийняла рішення приєднатися до європейської ініціативи «Угода мерів» та взяти на себе добровільні зобов'язання скоротити на своїй території викиди СO2 (та, за можливості, інших парникових газів) щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок заходів з підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. До 2030 року планується досягнути зменшення рівня викидів СО2 до 138544 тон на рік, або 69 % від базового. Також пропоновані заходи проєкту відповідають Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату Славутської міської територіальної громади до 2030 року. Проєкт повністю відповідає Національному плану дій з енергоефективності на період до 2030 року та стратегічним документам в сфері енергоефективності та кліматичній політиці ЄС.