logo

Кутська територіальна громада

Область:
Івано-Франківська
Кількість мешканців:
15917
Соцмережі громади:
Рівень підтримки
225 голосів
1.414%
Енергія світла у наших руках
Напрямок проєкту
Місцевий економічний розвиток
Місце, де буде реалізовуватись проєкт
різні локації населених пунктів Кутської ТГ
Відео-презентація проєкту
Фото проєкту
Про проєкт

Мета проєкту

Ракетні атаки росіян минулої зими та і сьогодення вказують на те, що один із стратегічних обʼєктів нашого ворога є енергетична інфраструктура України. Ворог регулярно шантажує увесь світ, прицільно бʼє по електростанціях та підстанціях, з ціллю завдати удару по економіці країни, позбавити цивільних громадян базових умов проживання: водо- та теплопостачання, зупинити роботу очисних споруд, лікарень та інших установ, важливих для життя людей. І перший засіб порятунку, який спадає на думку, – це, звичайно, енергія Сонця, яка використовується людьми споконвіку для висушування одягу, освітлення домівок і приготування їжі. Отже, основною метою проекту є: - надання жителям громади змоги заряджати свої гаджети за допомогою поновлюваних джерел енергії через «Сонячні лавочки» та «Сонячні дерева»; - ознайомлення якомога більшої аудиторії з можливостями використання енергії сонця та показати на прикладі «Сонячних лавок та дерев», як її можна застосувати в буденному житті; - покращення зони відпочинку новітніми технологіями, розширення уявлення дітей та жителів про використання енергії Сонця, виховувати бажання обережно ставитися до природи її багатства.

Детальніше

Зміст проєкту

В процесі реалізації проекту планується: 1. Встановлення 6-х лавок в смт. Кути, які будуть працювати від сонячної енергії, яка збирається через спеціальні панелі та матиме USB-роз'єми, що дозволить підзарядити декілька пристроїв одночасно. Встановлення лавок планується в центрі селища в локації, яка найбільш відвідувана мешканцями та гостями, адже у нашій громаді відсутні місця де можна заряди свої електроні пристрої. Це буде не просто лавочка, це перший крок до діалогу з владою та громадськістю щодо використання джерел альтернативної енергії. 2. Встановлення на різних локаціях населених пунктів громади, які найбільш відвідувані, 12-ти потужних та повністю енергетично автономних «дерев», автономність яких забезпечується сонячними панелями. Дані "сонячні дерева" матимуть USB-роз'єми для зарядки смартфонів чи інших гаджетів. Також об'єкти в подальшому надаватимуть безкоштовний доступ до мережі інтернет за допомогою технології WI-FI. Ці конструкції є універсальними: - чудова тема ландшафту; - вулична зарядка для смартфонів і планшетів, яка працює при будь-якій погоді; - нічною підсвіткою з автоматичним ввімкненням і вимкненням залежно від освітленості; - обладнання доступне маломобільним групам населення; - екологічне рішення для громади.

Мотивація для участі

Кутська селищна територіальна громада згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Косівського району Івано-Франківської області. Громада утворена в рамках адміністративно-територіальної реформи у 2020 році. Розташована у південно-західній частині Івано-Франківської області, у передгір’ї українських Карпат. Адміністративним центром є смт. Кути. Селище розташоване за 10 км від районного центру, від залізничної станції Вижниця 1,2 км та 100 км від обласного м. Івано - Франківськ. Об’єднавши території, громада успадкувала різноманітні проблеми та труднощі, які ми повсякденно намагаємось подолати, і деякі позитивні зрушення в цьому напрямку є. Але, на сьогодні, ми повинні не просто жити з дня в день, вирішуючи поточні проблеми, але й мати чіткий план розвитку і рухатися за ним. Наша селищна громада у порівнянні з міськими громадами, не може на рівні конкурувати щоб надавати якісні послуги населенню. Ведемо мову про малу розвиненість енергетичної та телекомунікаційної та іншої інфраструктури. Звідси - низький рівень бізнес клімату і, як наслідок, безробіття, еміграція, демографічне старіння населення. Але ми це все можемо і маємо виправити. Тим більше, що маленькі громади з гірськими територіями мають низку переваг і їх потрібно використовувати. На сьогодні сонячна індустрія зростає у всьому світі зі швидкістю 50% щорічно. В будь-якій галузі, яка розвивається такими неймовірними темпами, обов'язково з’являються інновації. У сонячній енергетиці вони втілились у нових конструкціях та вдосконалених технологіях, яскравим прикладом яких є сонячні дерева та сонячні лавки. Головним поштовхом Кутської селищної ради для участі у конкурсі є презентація альтернативних джерел енергії, які надають різноманітні безкоштовні послуги населенню шляхом використання автономного комплекту сонячних панелей в стилізованих формах. Всі охочі можуть цілодобово заряджати від них свої гаджети також допомогти населенню бути на зв’язку при відключеннях світла, а також привернути увагу туристів що допоможе економічному розвитку громади. Війна триває, але всі громади України повинні вже робити кроки на відновлення країни. І саме у цьому напрямку Кутська територіальна громада готова працювати вже зараз, щоб розробляти стійкі проєкти.

Графік реалізації

- укладення договору - Меморандуму про співпрацю з Партнером відповідно до вимог Партнера та підписання Акту приймання-передачі товарів (послуг) (щодо фактичного отримання Допомоги)- червень 2025р.; - оприбуткування обладнання «сонячних лавок та дерев» на баланс Кутської селищної ради- липень 2025р.; - монтаж обладнання «сонячних лавок та дерев» в різних локаціях Кутської ТГ- липень-серпень 2025 р.; - проведення пусконалагоджувальних робіт – серпень-вересень 2025р.; - презентація результатів проекту населенню та на офіційних веб порталах Кутської селищної ради- вересень 2025р.

Очікувані результати

- запровадження сучасних технологій, впровадження заходів з енергозбереження із використанням альтернативних відновлювальних джерел енергії; - облаштовані місця для підзарядки електронних пристроїв; - «сонячними лавками та деревами» користуються усі жителі та гості громади - орієнтовано 16 тис. осіб, у тому числі люди похилого віку, батьки з дітьми, люди з обмеженими можливостями, ВПО - орієнтовано 300 осіб; - підвищення рівня комфортності та модернізованості сіл та селища громади; - збільшено рівень розуміння та використання відновлюваних джерел енергії мешканцями громади

Попередній бюджет Проєкту
Загальний бюджет Проєкту, грн:
2300000
100%
Внесок Програми USAID DOBRE
2300000
100% від загальної вартості
Внесок Учасника
0
0% від загальної вартості
Внесок партнерів Учасника (якщо такі є)
0
0% від загальної вартості

Відповідність проєкту стратегії розвитку, програмі комплексного відновлення, плану відновлення та розвитку громади тощо

Стратегія розвитку Кутської селищної територіальної громади на 2022 - 2027 роки затверджена рішення чотирнадцятої сесії Кутської селищної ради VIII-го демократичного скликання від 23.12.2021 року №1-14/2021. Стратегічна ціль: 1.Підвищення економічної спроможності громади Операційна ціль: 1.2. Енергетична самодостатність Завдання: 1.2.1. Підтримка та розвиток альтернативної енергетики, проведення енергоаудиту 1.2.2.Формування енергоефективного суспільства