PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android

Банківська система України: чи варто вкладати гроші в банк

Сергей Фурса
Сергей Фурса

Останнім часом ситуація в банківські сфері стабілізувалась. Але чи варто вкладати гроші в банк для більшості українців залишається великим питанням.

Наразі варто вкладати власні кошти в банки на депозит. Це одна з альтернатив, яку необхідно використовувати, оскільки гроші, що просто лежать дома не приносять доходу, та й це доволі небезпечно.

Читайте: Випадково перевели кошти – Приватбанк попередив про нове шахрайство

Якщо ми говоримо про надійність, то найбільш надійними є державні банки та банки з іноземним капіталом, які є частиною великої банківської групи світового рівня. В Україні представлені обидві групи банків.

На сьогоднішній час українські банки найнадійніші за останні 20 років. Після очистки банківської системи залишились лише платоспроможні банки і вкладати в них гроші набагато безпечніше, ніж тримати їх дома. До того ж варто пам’ятати, що там є дохід.

В Україні відбулась очистка банківської системи, яка була необхідна у зв’язку з тим, що фактично за останні 15 років не було відповідного регулювання. Банки робили все, що їм заманеться.

Читайте: Рибалка: Кабмін має скорегувати стратегію щодо держбанків

Переважно вони функціонували для фінансування власного бізнесу чи як конвертаційні центри. Всі ці банки потрібно було прибрати з ринку, що власне і було зроблено.

Зрозуміло, коли установа має велику кількість поганих кредитів, то потрібно, щоб власники вкладали свої гроші для підтримки банку. Власники, які знайшли кошти та внесли їх у капітал, показали, що вони здатні підтримати банки та залишитись на ринку. Інші були виведені.

Тому те, що відбулося – це очистка банківської системи, яка призвела до витіснення недобросовісних власників банків та збільшення надійності банківської системи.

Читайте: Нацбанк презентував нові 20 гривень 2018 року: коли введуть в обіг

Автор: економіст, фахівець відділу продажів інвестиційної компанії Dragon Capital

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка