PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Андрій Золотарьов

Чому арешт Савченко несе репутаційні втрати для влади

Ситуація, що склалась із Надією Савченко, це не просто суперечки, це питання влади. Стосовно дії Юрія Луценка питань не виникає, оскільки він робив те, що повинен був робити будь-який генеральний прокурор. Прокурор – процесуальна фігура, яка зобов’язана виконувати свою роботу.

Наразі виникають питання до роботи військової розвідки та СБУ. Я далекий від думки, що Рубан просто так їздив через кордон. Є кілька версій, чому російська зброя перевозилась через український кордон. По-перше, використання зброї для диверсійних груп, по-друге, безпосередня торгівля. Саме тому досить часто гучні заяви не несуть ніяких фактів, що не підтверджуються у ході розслідування. Через це є певний скепсис стосовно справи Рубана-Савченко. Проте, наразі робити передчасні висновки не варто.

Представление на арест Савченко. Как должна поступить нардеп?

 • Она невиновна, и должна убедить в этом коллег 36%, 133 голоса
  133 голоса 36%
  36%
 • У Савченко необходимо отобрать мандат. Возможно, она агент Кремля 35%, 128 голосов
  128 голосов 35%
  35%
 • Савченко давно должна была сама сложить полномочия народного депутата 19%, 71 голос
  71 голос 19%
  19%
 • Все решит голосование. Савченко должна принять решение коллег 9%, 33 голоса
  33 голоса 9%
  9%
Всего голосов: 365

Читайте: Рубана не віддали Савченко і висунули нові звинувачення

Що стосується справи Савченко, то скоріш за все її буде позбавлено депутатської недоторканності. В неї немає політичних союзників. Тому, є велика імовірність того, що вона може потрапити до української в’язниці. Проте, такий розвиток подій нічого крім репутаційних втрат для чинної влади не несе.

Треба розуміти, що переслідування та арешт людини, яка досить часто висловлювалась проти влади, не надто підвищить репутацію парламенту як у внутрішній, так і у зовнішній політиці. Суспільство оперує тільки заявами ГПУ та СБУ, що Надія Савченко хотіла вчинити певні правопорушення. Але більшість громадян, наразі, теж негативно налаштовані по відношенню до дій ВР.

Читайте: Арешт Савченко розглянуть у четвер. ГПУ представить “шокуюче” відео

Тому, в разі арешту Савченко, вона може отримати велику кількість прибічників, а парламент навпаки – втратить.

В політичну перспективу Надії я не вірю. В неї було достатньо часу для згуртування навколо себе людей, чого потребує якісний політичний лідер. Але вона – гравець одинак, людина, яка не зважаючи на військовий досвід, не ходить командно. Саме тому така когорта людей несистемні, складні в стосунках. І це залишає Савченко політиком-одинаком, що в сучасних реаліях неможливо.

Читайте:  Хто така Надія Савченко? Агент Кремля та злочинець чи герой

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

  Нашли ошибку в тексте?

  Ошибка