PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Александр Мусиенко

Доля Донбасу: 2 сценарії розвитку подій

Останнім часом все частіше лунають думки про подальшу долю Донбасу. Одні експерти говорять, що Путін не зможе вічно вести військові дії та невдовзі передасть схід України під її юрисдикцію, інші – відбудеться загострення ситуації на Донбасі, оскільки Путін знаходиться в безвихідному становищі, у зв’язку із справою Скрипаля.

Потрібно розуміти, що анексувавши Крим і розпочавши агресивну війну проти України, Росія переслідує великі геополітичні цілі, зокрема – не допустити інтеграції України в НАТО та ЄС та кинувши виклик існуючому порядку.

Росія за своєю природою – імперія, яка потребує царя, і саме тут закладена основна проблема, адже піддані царя набагато прихильніше реагують на нові завоювання та загарбання територій, військові перемоги, ніж на новину про підвищення заробітних плат.

Читайте:  Немає такого наказу. Коли закінчиться війна на Донбасі

Путіну вигідна війна проти України, бо так він намагається “виторгувати” для себе якомога вигідніші та сприятливіші умови під час можливих майбутніх переговорів із президентом США Дональдом Трампом. Тобто, не допустити вступу України в НАТО та посилити роль та вплив Росії у вирішенні світових справ глобального масштабу. Таким чином, намагаючись змінити існуючий Світовий порядок, похитнувши роль США як одноосібного лідера в міжнародній політиці.

Разом із тим, війна не може тривати вічно, як і теперішній стан речей. Тому Росія в найближчому майбутньому може піти на “замороження” конфлікту, наприклад, виконавши один-два пункти Мінських угод, демонструючи, таким чином, Заходу свою начебто прихильність до мирного врегулювання конфлікту, при цьому схиливши позиції Німеччини, Франції та США до тиску на Україну у виконанні політичної частини цих же Мінських угод.

Читайте: Плани Путіна на Донбас

І ось тут вже в українській державі можуть виникнути проблеми, оскільки ідеї внесення змін до Конституції щодо особливого статусу Донбасу, амністії бойовиків та терористів, створення на тих територіях своїх “народних міліцій” тощо, є вкрай непопулярними серед представників окремих політичних сил та суспільства.

Саме такий сценарій загострення та посилення політичного протистояння на фоні можливого примушування до виконання “Мінських угод” є не менш загрозливим, ніж просто воєнний.

Майбутній розвиток подій багато в чому залежить від зустрічі Володимира Путіна і Дональда Трампа, яка скоріш за все має відбутись. Для України дуже важливо докласти максимум зусиль, щоб наші національні інтереси та позиції були враховані під час нової великої геополітичної угоди.

Читайте: Трамп запросив Путіна до Білого дому

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка