PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Андрей Шараскин

Кіборги: чому цей фільм не для всіх

В 2014 році, одразу після зйомок Хоробрі серця мені, як учаснику подій в Донецькому аеропорту, подзвонив Ахтем Сеітаблаєв і розповів про ідею фільму про кіборгів. Тоді я посміявся, це здавалось неможливим. Але невдовзі зі мною зв’язалась драматург Наталя Ворожбит з проханням відтворити історію про кіборгів для створення фільму, де я став прототипом одного з героїв. Тоді я вже подумав, що ідея хороша. Запропонувавши їй поїхати на фронт, вона наважилась.

Читайте: Про те, чим дихають – трейлер українського фільму Кіборги

2 місяці невпинного збору інформації по всій лінії фронту, знайомство з героями, ночівля в реальних умовах, поїздки до штабів та частин – дали змогу відтворити у фільмі той стан, переживання, відносини між бійцями та ландшафт. Були десятки розмов, фотографій про життя та умови, в яких ми перебували. Хтось з бійців хвалився, хтось жалівся.

Фільм Кіборги розповідає про історію життя команди однієї ротації. Їхні відносини, становлення дружби, боротьба з ворогом та обставинами в яких опинились бійці.

Сценарій фільму Кіборги я читав. Тривали довгі суперечки про діалоги між головними героями кінострічки. Більшість з них дійсно відбувались в реальному житті. Розмова про Гоголя, толерантність та втрату національної свідомості – правда. Епізод з “Буратіно” теж. Ми тоді дійсно прощались, дзвонили своїм рідним, щоб востаннє почути їх. Це історія нашої команди.

Читайте: Кіборги б’ють рекорд: понад 8 млн грн. зборів за перший уїк-енд

Картинка фільму теж вийшла дуже правдоподібною. Добре відпрацьоване відтворення екстер’єру та інтер’єру донецького аеропорту. Оператор крупними планами зміг відзначити та виокремити головні акценти у діалогах та сутичках з сепаратистами.

Підбір акторів був сюрпризом. Насправді наша команда більша, по фільму героїв менше. Всі образи у кінострічці – збірні. Від кожного брали певні елементи характеру чи одну маленьку історію, і з 2 чи 3 бійців виходив один герой фільму. Кожен впізнає щось своє. Головний герой з позивним “Мажор” – певні якості є від бійців “Север ” та “Вогник”. Епізод, де він шукає автомати, реальний. Це був звичайний хлопець із західної України з позивним “Кобра”.

Тут не варто шукати 100% співпадіння фільму з реальністю чи 100% прототипів. Це художній твір із своїми драматичними ефектами, від нього йде енергія, він чіпляє. Музичне оформлення, картинка, драматургія дає цілісний художній твір, що змушує зрозуміти, націоналізм – це любов до свого та повага до чужого. Тільки так можна побудувати незалежну та самостійну державу.

Я частково був прототипом героя з позивним “Серпень”. Наші правдиві діалоги про “Буратіно”, розмова про Гоголя та прощання з рідними – дають певну силу фільму та драматургічний ефект, що змушує додивитись до кінця. Я тоді дійсно дзвонив до донечки, розмовляв з нею. Дивлячись допрем’єрний показ, вона зрозуміла – це наш діалог. Було страшно, але то була реальність.

Однозначно фільм Кіборги не для кожного. Його скоріше потрібно слухати, а не бачити. Всі діалоги не просто так, вони про пошук ідеології, національної ідеї, сенсу перебування там. Адже ми в 2014 шукали відповіді на ці питання.

Цей фільм потрібно подивитись усім, але не всі його зрозуміють. Він про те, що ти готовий віддати заради того, щоб жити в незалежній та самостійній Україні. Це як у гімні: “Душу й тіло ми положим……”.

Автор: кіборг з позивним “Богема”.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка