PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Владимир Фесенко

Конфликт в Великобритании: как повлияет на Украину и будет ли холодная война

Ситуацію, що склалась у Великій Британії не варто драматизувати. Це лише внутрішня проблема. Наразі є певні ризики внутрішньої кризи, зміни керівництва, але перевага таких політичних систем як британська в тому, що вони вміють врегульовувати подібні проблеми. Побідні зміни не складніші, ніж Brexit.

Brexit став величезним катаклізмом і для Великої Британії, і для Європейського Союзу. Зміна уряду таким катаклізмом не стане. Можуть бути певні політичні коливання, певна нестабільність, але відносно.

В цій ситуації Україні потрібно буде зберігати партнерські стосунки як з Велткою Британією, так і з ЄС. На нашу державу проблеми Лондона ніяк не вплинуть.

Читайте: Картковий будиночок Мей розвалюється. До чого призведе відставка Джонсона

Чи буде холодна війна між ЄС та Великою Британією

Джонсон специфічна фігура, він займає в питаннях Brexit більш жорстку позицію, ніж Тереза Мей. Але вирішити питання виходу з Європейського Союзу швидко не вдасться.

Джонсон не піде на холодну війну з ЄС. Для порівняння. Ні Велика Британія, при всіх нинішніх конфліктах з Росією, ні Євросоюз так і не пішли на холодну війну з Російською Федерацією. Тому вести холодну війну між собою вони тим паче не будуть.

Велика Британія, як і більшість європейських країн, є членом НАТО, вони сповідують спільні західні цінності, тому в цьому сенсі є більше проблем в стосунках між Європейським Союзом та США, ніж з Лондоном.

Складні стосунки між Трампом та ЄС посилюються, тому президент США може скористатись даним конфліктом. Вже є інформація про те, що він ніби-то і Макрона підштовхував до виходу з ЄС.

Трамп не хоче розвалити Євросоюз, він скоріше хоче створити додаткові проблеми для Меркель. Вона є головним опонентом. Він гратиметься на цих конфліктах.

Чи скористається Росія конфліктом

Опосередковано Росія може скористатись ситуацією, використовуючи будь-які протиріччя та конфлікти в середині ЄС та НАТО. Російська Федерація працюватиме на руйнацію ціннісної політичної єдності Заходу.

Але на даний момент їх увага та руйнівні зусилля Путіна зосереджена не на цьому конфлікті, а на зустрічі з Трампом. Є невеликий відсоток, що Кремль використає конфлікт у Великої Британії, проте Джонсон робив дуже різкі заяви стосовно Путіна. А можливий його прихід на прем’єрське крісло для російського президента не означатиме здобуття нового друга, скоріше навпаки.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка