PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Ольга Матюшина
Автор: Ольга Матюшина

Нові лідери про втілення проектів: справедливість є, за неї варто боротися

Ольга Матюшина увійшла у трійку фіналістів проекту Нові лідери. Ідея її програми полягає у тому, щоб реалізувати адвокаційний проект, кінцевою метою якого буде винесення меж національного природного парку в натуру, а відповідно і повне виконання указу президента України.

Наприкінці квітня кошти з держбюджету були виділені для національного парку Голосіївський, аби нарешті виконали президентський указ і винесли в натуру межі Біличанського лісу. Вже у вересні визначилися з підрядною організацію, протягом року роботи мають бути виконанні.

Фактично реалізація цього проекту вдалася завдяки потужному медійному висвітленню і активності громади, яка виходила на численні акції протесту протягом всіх цих років. Також важливу роль зіграла участь у проекті Нові лідери. Висвітлення теми на загальнонаціональному рівні теж дає свої плюси в адвокації таких важливих питань.

Якщо постійно питати, висвітлювати, ще й за рік до президентських і парламентських виборів, то можна мати шанс на успіх. Чим ми і скористалися, за що вдячні StarLightMedia, за висвітлення і підтримку.

Те, що у фіналі прозвучали слова представника Мінекології – це взяті публічні зобов’язання. Не виконати ці зобов’язання для Кабміну – це піти в зону значних ризиків перед виборами.

Насправді це не вперше, коли гроші на виконання робіт виділяються. Уряд Яценюка теж намагався вирішити це питання, але до кінця року вони не освоювалися і поверталися назад у бюджет, тому що не встигали провести тендер.

Цього року завдяки посиленій увазі ЗМІ працювали більш оперативно.

Треба зауважити, що і в законодавстві відбулися позитивні зміни. Це сталося десь рік тому. Якщо кошти не освоюються протягом календарного року, вони можуть переходити на наступний. Тому вже не буде відмовок, що не встигли, бо кошти прийшли під кінець року.

Але в нових умовах є інша загроза, для винесення межі національного парку її потрібно погодити з суміжними землекористувачами. А це – Коцюбинське. Депутатська більшість бачить тут не ліс, а деревинну рослинність, де вони нарізали собі та своїм родичам ділянки.

Зараз мене, законно обраної громадою селищної голови, в реєстрі немає як керівника селища. Замість мене головою самопроголосився депутат, який в 2008 році отримав ділянку в Біличанському лісі – Сергій Даніш. Колишній помічник екс-ректора податкової – регіонала Петра Мельника.

Він не просто в реєстрі фігурує як в.о. голови, він паралельно є керівником приватного підприємства. Тобто реєстратор навіть не перевірив, кому надав повноваження. Відповідно людина, яка не має права розпоряджатися бюджетними коштами – тепер може підписувати платіжки.

Ми працюємо над вирішенням цієї проблеми і вже звернулися в Мін’юст. Розгляд призначений на 29 листопада.

Нагадаю, що у березні, коли вносили попереднього самопроголошеного голову — фігуранта антикорупційних розслідувань депутата Миколу Єременка, то навіть у Верховній Раді на засіданнях казали, що скоро мерами почнуть проголошувати бродячих собак.

Внесли тоді в реєстр людину, яка не є секретарем ради і навіть не перевірили його документи. Приблизно через місяць Міністерство юстиції винесло рішення щодо неправомірності реєстраційних даних, але пройшло три місяці і знову маємо те саме. Більше того, щойно з’явилася новина про те, що Одеський медуніверситет захоплений в аналогічний спосіб. І це вчора ми в Одеській області ввели воєнний стан.

Завдяки недобросовісному реєстратору можливо і майнових прав позбутися, ну і можуть замінити керівника органів місцевого самоврядування. Це значить, що міста можна захоплювати без танків. Просто в кабінеті реєстратора поміняти обрану народом владу на зручну особу. І найстрашніше, що за це правоохоронні органи не карають.

Для Біличанського лісу переворот — це реальна загроза. Коцюбинська селищна влада самовільно розширювала межі території майже на 4 тис. гектарів. Після чого прокуратура роками і досі оскаржує дані протиправні дії, окрім цього були виділені більш ніж 500 ділянок на підставних осіб.

Національному парку, коли підготують всі документи, треба буде погоджувати границі, адже селище Коцюбинське має з ним спільну межу. Саме цей процес і будуть саботувати депутати, які стали власниками ділянок в Біличанському лісі.

Окрім цього, я заявила публічно, що, якщо виграю у проекті Нові лідери мільйон, то готова віддати гроші іншому учаснику — Зауральському Ростиславу, для реалізації його проекту із заготівлі аутоплазми саме в Коцюбинському.

Але для цього мені потрібно знову ж таки відновитися на посаді. Без відновлення я навряд чи щось зможу вдіяти. Треба надати приміщення і організувати роботу.

Хоча ми не виграли мільйон в проекті Нові лідери — я дійшла до фіналу і посіла друге місце — ідея лікаря Зауральського отримала підтримку людей і ми можемо спробувати знайти інвесторів для такої благородної справи, як порятунок життя породілль. За умови, якщо я відновлюсь на посаді, то звичайно, ми будемо шукати шляхи і можливості для втілення цього проекту.

У Коцюбинському є вільні потужності в денному стаціонарі і це набагато може здешевити реалізацію. Питання в тому, чи зможемо ми це реалізувати в Коцюбинському або можливо знайдуться інші міста, які б теж захотіли запровадити аналогічні медичні послуги в своїх населених пунктах. Дуже потрібна інновація в медичних закладах України. Це те, що може врятувати життя і те, що за своєю собівартістю є доступним для більшості.

Читайте: Чому новим лідерам так важлива зовнішня підтримка Новые лидеры Украины: что тормозит молодежь на пути к успеху Новые лидеры: какие проекты вышли в финал и почему о них стоит знать

Такі проекти, як Нові лідери, дуже потрібні нашій країні. Український глядач був роками привчений лише до розважальних шоу та серіалів. Дійсно, є тенденція, що люди хочуть бачити позитив, посміхатися. Політичні шоу, новини, як правило не несуть позитивні емоції і люди відчувають розчарування.

Проект Нові лідери мав в собі просвітницьку складову. Тобто, все ж таки , проект мав на меті м’яко донести суть проблем виборчого процесу і дати можливість людям задуматися не просто над гаслами на рекламних бордах, а над тим, з якою програмою йде кандидат і чи це взагалі його повноваження обіцяти людям.

Дуже важливо, щоб такі проекти були і розвивалися далі, щоб люди нарешті почали розбиратися в політичних складових. Це доволі непоганий фокус, щоб порівняти старого лідера і нового. Маю велику надію, що через 2-3 сезони старі лідери вже не матимуть навіть шансу пройти далі. Медіа може відіграти вирішальну роль у формуванні свідомості і цінності виборців.

Автор: Ольга Матюшина, фіналістка проекту Нові лідери.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка