PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Сергей Марченко

Обережно – обман! Як не потрапити в халепу на роботі за кордоном

Робота за кордоном – це нові можливості, але, разом із тим – нові виклики, з якими мало кому довелося стикатися в Україні. Перш за все, мова йде про зовсім інший темп роботи, до якого звикли у ЄС. Європейці більше заробляють, але, частіше всього і працюють значно інтенсивніше, ніж це прийнято в Україні.

Там немає перекурів, теревень телефоном із родичами у робочий час, можливості займатися на роботі власними справами.

Виїжджаючи на роботу за кордон, треба бути готовим до того, що заробляючи більше, працювати теж прийдеться значно більше, ніж дома.

Читайте: Правда про зарплати, обмани і робота не для всіх – шість історій українців у Польщі

Найбільше проблем за кордоном виникає через нелегальне працевлаштування. Не секрет, що більшість українських заробітчан працює за кордоном нелегально.

За даними Держстату через ліцензованих посередників у 2016 році працевлаштувалися лише 79 тис. українців.

При цьому експерти вважають, що за кордоном працює близько 4 млн українців. 

На проблемах українських нелегалів паразитує ціла мафія, що має дохід з транспортування, харчування, проживання трудових мігрантів, а також із торгівлі людьми і проституції.

Щоб не потрапити в халепу за кордоном, достатньо дотримуватися кількох простих правил:

  • Не варто спокушатися захмарними заробітками. Якщо вам пропонують роботу танцівниці із зарплатою у €5 тис., при тому, що ви не вмієте танцювати. Значить, або вам стільки не заплатять, або на цій роботі будуть не танці, а щось інше. Загалом, шахраї дуже люблять застосовувати цей прийом: якщо людина легковірна, на ній легко можна нажитися. Головне обіцяти побільше. Справжній роботодавець не приховує себе.
  • Не варто їхати на роботу невідомо куди.

Серйозна компанія, що пропонує роботу, обов’язково матиме свій сайт в мережі інтернет, назву, фізичну адресу.

Коли ж посередники пропонують виїзд на роботу просто у абстрактну Польщу, невідомо куди і до кого, на робочому місці вас можуть чекати неприємні сюрпризи. Робота може виявитися не такою, про яку домовлялися, а зарплата не такою, як обіцяли. Якщо посередник говорить, що робота легальна, але пропонує виїзд за туристичною візою, без оформлення дозволу на роботу, значить про легальність він бреше.

Читайте: В Украине кадровый голод: причина и чего ждать в 2018 году

Туристична віза, або безвіз із ЄС не надають права на роботу, тому таке працевлаштування буде незаконним.

  • Ніколи не платіть за працевлаштування посередникам наперед. Серйозні посередницькі фірми отримують плату за свої послуги із виплаченої вам зарплатні. Ті, що просять оплатити послуги авансом, часто пропадають разом із грошима.

Обманюють не тільки посередники, а й закордонні роботодавці. Щоб цього не трапилося, краще всього мати офіційно оформленний контракт. Тоді ваші права будуть захищені законом. Якщо ж змоги офіційно працевлаштуватися нема, треба обов’язково чітко проговорити з роботодавцем умови роботи та розмір зарплатні. Бажано робити це при свідках та мати хоча б неформальну розписку, де будуть описані основні умови договору. Також, важливо не допускати затримки виплати зарплатні і не працювати без оплати, сподіваючись, що заплатять потім. Є випадки, коли таким чином людей дурили кілька місяців.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка