PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Виктор Таран

Підозра Омеляну: чому НАБУ може “вистрілити собі в ногу”

13 вересня працівники НАБУ вручили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну підозру у незаконному збагаченні та недекларуванні.

Поки юристи вивчають зміст та обгрунтованість підозри, боротьба розгорнулася в інформаційній площині.

Омелян зайняв агресивну інформаційну позицію, звинувативши НАБУ у непрофесійності та виконанні політичного замовлення.

Це стандартний публічний інструмент захисту, який часто використовують політичні фігури країни. Але наскільки він правий у цих звинуваченнях можуть сказати лише адвокати та експерти після вивчення подання.

Водночас інформація, яка доступна у публічній площині, поки що грає на користь Міністра інфраструктури.

Омеляну вручають підозру про порушення здійснені в 2015-2016 році, коли стаття, якою керується НАБУ повноцінно не діяла. Його звинувачують в нормі порушення тієї статті, яка виникла пізніше. Тому питання реливантності та юридичної грамотності обвинувачень НАБУ – дискусійне.

Читайте: Посада набридла до печінок, але радості відставкою нікому не подарую – Омелян

Якщо припустити, що він став мішенню медійної атаки з боку НАБУ, які набирають таким чином політичні бали, то маємо констатувати, що ціль вибрана дуже грамотно. Давайте зробимо експеримент і згадаємо прізвище 5 міністрів уряду Гройсмана. В першу п’ятірку точно ввійдуть: Аваков, Супрун, Омелян, Гриневич і Рева. Більше вам назвуть лише експерти або професійні політики.

Але якщо наше припущення вірне і НАБУ вирішило зіграти у політичний піар, тоді маємо констатувати, що цього разу вони “вистрілили собі в ногу”. І це однозначно негативно відіб’ється на їх репутації, що у свою чергу похитне довіру та їх підтримку з боку суспільства.

Автор: Віктор Таран, голова центру Ейдос, політолог

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка