PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Ярослав Пилипчук

Розрив економічних відносин з Росією: чому тільки зараз

Розрив економічного договору є скоріше формальністю. Тут є політична мотивація показати, що ми розриваємо ці стосунки. Було би дуже дивним з війною на сході України мати договір, де прямо прописано: “Кооперація з Росією”.

Всі положення цього договору вже були фактично зупинені в 2014 році. Тому негативних економічних наслідків не бачу. Колапс в експорті і у відносинах з Росією вже відбувся.

Раніше наш експорт становив $90 млрд., зараз $60 млрд. Найбільше вдарило для нас зупинка експорту в Росію машинобудівної продукції. Це була продукція з високою доданою вартістю.

Читайте:  Україна розірвала програму економічного співробітництва з РФ

Україна та Росія є членами СОТ, і наші відносини можуть регулюватися згідно її механізмам. Тому кардинально нічого не змінилося. Україна привела договір відповідно до фактичного рівня взаємовідносин.

Затримка в розірванні даної програми відбулася через те, що даний договір впливав на критичний імпорт. Потрібен був час для диверсифікації постачання.

Читайте: Гройсман: Україна відв’язалася від штучної російської залежності

За цей час потрібно було знизити ризики для галузей, наприклад, для авіабудування, атомної енергетики, всього паливно-енергетично комплексу.

Зараз в Україні є ціль мінімізувати торгівельні відносити з РФ. Розрив цього договору як раз один з інструментів. Частка Росії в експорті вже скоротилася з 30% до 9% за 4 роки. Тому ціль ми досягаємо.

Читайте: Введення мита США на металопродукти – чим небезпезчно для України

Але стратегічною ціль повинною бути не розрив стосунків з Росією, а адекватна і пропорційна компенсація експортом в ЄС. Тут поки є проблеми.

Тому потрібно робити більше кроків щодо просування українського експорту тому, що вже зараз є небезпечні дзвіночки у вигляді негативного торгівельного дефіциту за перші 2 місяці 2018 року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка