PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Илия Куса
Автор: Илия Куса

Саммит НАТО: что ожидать Украине и насколько опасны преграды со стороны Венгрии

11 липня у Брюселі стартує саміт НАТО, який триватиме 2 дні.

Чекати прориву на саміті НАТО не слід. Єдиний важливий момент, на який варто сподіватись – поглиблення стосунків з НАТО в області військово-технічної співпраці, підвищення кваліфікації армії, посилення обороноздатності країни та, власне, доведення та впровадження стандартів НАТО у Збройні сили України.

Проте, прогнозувати особливих проривів, враховуючи політичну кон’юнктуру навколо НАТО як організації і, враховуючи рівень стосунків між Україною та Європою на сьогоднішній момент не можна.

Читайте:  Саміт НАТО: гроші, боротьба з тероризмом і скандал

Як і раніше, є загроза блокування саміту зі сторони Угорщини.

Саміт НАТО — дуже гарний привід, адже мовний закон став хорошим поштовхом для Угорщини тиснути на Україну, захищаючи свої інтереси у прикордонних територіях, в тому числі на Закарпатті.

Це питання двосторонніх стосунків з Україною і захисту власних інтересів на території нашої країни стосовно угорської меншини, пов’язаних з імперськими амбіціями Угорщини, з колишнім історичним минулим, із сьогоднішньою демографічною політикою Віктора Орбана. Тому, відповідно, саме через це вони і далі блокуватимуть роботу НАТО, не дозволяючи Україні проходити за межі того рівня співпраці з НАТО, на якому ми наразі знаходимось.

Може відбуватись блокування комісії, створюватись перепони при підписанні документів. Угорщина може говорити про те, що не підписуватиме певні комюніке, якщо не пристануть на їхню позицію. Відповідно, це шантаж, певний гачок, на якому можна грати.

В даній ситуації дуже зважати на Угорщину не варто. Україні потрібно і далі розбудовувати власну армію. Всі блокування не є критичними, ми надалі продовжуємо співпрацю з НАТО, а дії Угорщини – мають символічний та декоративний характер у більшості випадків, адже про блокування важливих договорів чи контрактів мова не йде. Це лише принципова позиція Угорщини щодо України у двосторонньому форматі.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка