PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Александр Мусиенко

Санкції Росії проти України: чому це лише маневр відволікти російське суспільство

22 жовтня Володимир Путін підписав указ, яким вводяться санкції проти України. Це далеко не перші економічні санкції введені Росією проти України.

Хочу нагадати, що ще до моменту початку Росією агресивної війни проти України, Кремль вводив ембарго, заборони на постачання окремих видів української продукції на російські ринки, постійно створюючи проблеми нашим товаровиробникам.

З 2015-2016 років на Україну поширюється режим ембарго та заборон, як і на усі країни, що ввели економічні санкції проти Росії у зв’язку із анексією Криму. Крім того, Російська Федерація ігноруючи правила Світової організації торгівлі, ще раніше заборонила транзит будь-яких українських товарів, зокрема тих, що йдуть до Казахстану та інших Азійських країн.

Читайте: Україна та ще три країни продовжили санкції проти Росії

Тобто, насправді, історія із запровадженням санкцій не нова. І багато секторів економіки та бізнесу, як з російського та українського боку, перебувають вже під санкціями, а співпраця між українськими та російськими підприємствами обмежена.

Раніше такі санкції вводилися тихо, без такого широкого розповсюдження і уваги в ЗМІ.

Думаю, що теперішній широкий розголос і обговорення, майже на всіх російських пропагандистських ток-шоу, введених проти України санкцій пов’язане із тим, що російська влада намагається відволікати російське суспільство від більш важливих тем.

Наприклад, не говорять про поширення ще більш масових протестів на Кавказі, не обговорюють трагедію в Керчі, бо російська влада не може визнавати свою слабкість в захисті мирних громадян.

Читайте: Кого торкнуться санкції РФ проти України – заява Кремля

Адже жахлива трагедія, що трапилась в Керчі на окупованій українській території в будь-якому разі не додає іміджевих балів владі і сіє непотрібні сумніви в міць та могутності, зокрема в безпеці. Відтак і вкинуто обговорення указу про санкції.

Безумовно, що на виконання цього указу уряд РФ розробить список українських фізичних та юридичних осіб щодо яких ці санкції будуть запроваджені. Поки що зарано говорити, хто конкретно буде в цьому списку, але навряд санкції торкнуться найбільш чуттєвих нафтогазової та енергетичної галузей.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка