PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Юлия Тимошенко

Українське суспільство чітко бачить свою мету. Що потрібно Україні на шляху до миру

Я бачу Україну вільною, незалежною, цілісною, з Донбасом та Кримом, заможною та процвітаючою країною. Я бачу Україну успішною країною, в яку їдуть інвестори, тому що у нас панує верховенство права та справедливі суди. Я бачу Україну в єдиній європейській родині і повноправним членом НАТО.

Не можна скидати з рахунків все те добре, що зроблено за 4,5 років після Революції Гідності. Не все погано. Майже 70% українців прагнуть входження в Об’єднану Європу.  50% підтримують вступ до НАТО. Це говорить про те, що українське суспільство дуже чітко бачить свою стратегію, мету – незалежність, мир, єдність та майбутнє в Європі.

Якою ціною нам потрібен мир

Нам потрібен мир, але не ціною капітуляції України. Не треба пропонувати Україні шляхи, які так чи інакше частину територій роблять напівукраїнськими або навпаки, роблять інтегрованими в Україну, але абсолютно підлеглими країні-агресору.

Нам потрібно повне відновлення цілісності нашої території, повна демілітаризація окупованих територій, щоб країна-агресор залишила нас у спокої і, щоб 2 млн внутрішньо переміщених осіб повернулись додому.

Читайте: Тимошенко розповіла, як понизить ціни на газ, працюючи з МВФ

Найгірше, що може бути – відкладати в сторону питання Криму або повністю забути про нього. Крим і Донбас мусять повернутись  як повноцінні території України.

Мінські домовленості певним чином пригальмовують агресію з боку Російської Федерації, але в той же час в 2017 році на 100 тис разів було більше порушення умов тиші, ніж у 2016 році. Це означає, що агресія продовжується і вона набуває нових ознак.

Небезпека полягає в тому, що втрачено 4 роки. За цей час відбулися недопустимі процеси, тобто створення так званих держав “ЛНР” та “ДНР”.

Там створюються свої національні банки, адміністрації та міністерства. Вони демонструють шлях до створення фейкової державності.

Ми не повинні забувати про Будапештський меморандум. Якщо найсильніші країни дають гарантії будь-якій країні, включаючи і Україну, якщо ми відмовляємось від ядерної зброї або будь-яка інша країна від неї відмовляється, то це не прості папірці, а вагомі та відповідальні гарантії.

Читайте: Україна пропонує непогані можливості. Чому відновлюється довіра інвесторів

 

Автор: Юлія Тимошенко, український державний діяч, політик. 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка