PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Петр Порошенко

Визнання автокефальної помісної православної церкви – єдиний спосіб РФ змити свої гріхи

Тема автокефальної помісної православної церкви дуже важлива. Чи має право держава втручатись в церковні справи? Ні, категорично немає. Тим більше, коли ця держава іноземна. На сьогоднішній день ми бачимо жахливу ситуацію, коли Україна оголошена канонічною територією Російської Федерації. Це ніщо інше, як територіальні претензії. Маю тверде переконання – канонічною територією України є Україна.

4 роки ми працюємо на захист України, на захист української мови. Квоти, які встановлені законом на українському радіо, не менше 75% було української мови – як захист ключового державотворчого елементу.

Читайте: Українці не бояться Росії! Порошенко про реакцію Кремля на помісну церкву в Україні

Мова боронить українське серце, церква боронить українську душу. Це ті елементи, які ми не повинні нікому віддавати.

Ми підійшли до цього питання, створення помісної православної церкви, вже давно. Моїми ключовими елементами передвиборчої кампанії та у виступах після них, основним завданням було створення в Україні помісної православної церкви, і я цим займався всі 4 роки. Парламент не вперше звертався до Варфоломія І, проте тоді відповіді ми не отримували.

Українці не бояться РФ, тому не потрібно їх лякати кровопролиттям і можливими ризиками в контексті створення помісної церкви. Нас не треба лякати, ми відповідальна нація та не даємо розбурхати ситуацію всередині країни. Рішення щодо прийняття автокефальної української православної церкви викличе величезний підйом національного духу. Проте, будь-яка провокація може відсунути нас від цього.

Наразі, нам вдалось продемонструвати єдність влади та народу. Ми не втручаємося в церковні справи. Ніхто з боку керівників держави не буде вказувати, до якого храму ходити, хто є більш канонічною церквою, а хто менш канонічною.

Проте, на території однієї держави має бути одна церква. У нас їх мінімум 3 – це шкідливо для країни.

Ніколи не було, щоб підтримка помісної церкви була такою великою. Держава буде слабша без помісної церкви, а сильніша буде тоді, коли матиме єдину церкву.

Об’єднавшись, ми швидше звільнимо українську землю. Нам потрібно бути разом, не дати спровокувати та задіяти українську державу в конфлікт.

Преференція для єдиної церкви буде одна – кількість вірян, які будуть її відвідувати. Функція держави тільки звертання до Варфоломія І, а не визначення хто буде патріархом. Це повернення до історичної справедливості. Українська церква є матір’ю російської церкви.

Читайте:  У країні має бути одна церква – Порошенко

Ідеальним сценарієм було підтвердження української автокефальної помісної православної церкви не тільки патріархом Варфоломієм, а й всіма православними церквами, включаючи російську. Це їхній єдиний спосіб відмитись від гріхів, які вони вчинили на території України.

Наразі, нам потрібні 3 речі – єдність, задля побудови незалежної суверенної держави. По-друге, рішучість та боротьба за створення церкви. По-третє, молитва до Бога, щоб послали нам помісну церкву та благодать. Автокефальна помісна православна церква – це символ того, що держава отримала незалежність та державність.  

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка