PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Тарас Шамайда

Як закон “Ківалова-Колесніченка” зводив державну мову нанівець

Сьогодні Конституційний Суд України визнав мовний закон “Ківалова-Колесніченка” неконституційним. Документ запроваджував поняття “регіональної мови” в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10%.

Автори конституційного подання звертали увагу на те, що закон не конституційний за змістом в багатьох своїх положеннях. Перш за все, мовний закон, прийнятий у 2012 році, зводить статус української мови до формального та не гарантує нормального функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя.

Також, дуже грубо порушувалась процедура при прийнятті даного закону. Не враховувались поправки, не було другого читання. По суті, було сфальшоване все прийняття цього закону.

Саме з процедурних міркувань Конституційний Суд визнав даний закон неконституційним.

Читайте: Анексія Криму: ким потрібно було пожертвувати

Фактично, закон був прийнятий за основу. При внесенні сотні поправок різними депутатами, вони не розглядались. А закон прийняли без жодної поправки в редакції першого читання з бійками та протестами.

Все це робила Партія Регіонів за вказівкою Кремля, витягуючи цей закон.

Мовний закон “Ківалова-Колесніченко” відверто говорив про те, як можна не поважати та зневажати українську мову. Було окреслено, що людям можуть надаватись послуги як українською мовою, так і іншими мовами (російською, угорською, польською).

Читайте:  Операція Об’єднаних сил: чому зміна назви нічого не вирішує

Тобто, державна мова цим законом зводилась нанівець. На це звертали увагу численні українські та зарубіжні експерти, і піддавали критиці цей закон, як такий, що звужує сферу вживання державної мови та ставить під загрозу її цілісність.

Читайте: Закон про реінтеграцію Донбасу: чому зараз та основна мета

Автор: співкоординатор руху “Простір свободи”

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка