PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Александр Мусиенко

Закон про нацбезпеку: навіщо він Україні

Прийнятий вчора закон про нацбезпеку в першому читанні – є необхідним, і на часі передбачає багато корисних нововведень в сфері безпеки та оборони, серед яких зокрема:

  • Розмежовуються посади начальника генерального штабу та головнокомандувача військами, а на посади міністра оборони та його заступників мають бути призначені цивільні особи. Така система управління відповідає нормам країн-членів НАТО і внесена в закон за рекомендаціями радників Північноатлантичного Альянсу.
  • Закон закріплює видатки на сектор оборони та безпеки не менше 5% від ВВП.
  • Передбачається здійснення громадського та цивільного контролю за сектором безпеки та оборони, зокрема громадськими організаціями та активістами.

Читайте: Рада прийняла законопроект про нацбезпеку – що зміниться

  • Законом визначено створення та затвердження документів довгострокового планування, зокрема: Стратегія національної безпеки України, Стратегія воєнної безпеки України, Стратегія громадської безпеки та цивільного захисту України, Стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу України, Стратегія кібербезпеки України, Національна розвідувальна програма.

Варто звернути увагу, що Стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу, Стратегія громадської безпеки та цивільного захисту України, Національна розвідувальна програма будуть розроблені вперше, що безумовно краще посилює стратегічне планування в цих сферах.

В даному Законі закріплюється можливість здійснення контролю за діяльністю сектором безпеки держави, зокрема СБУ та інших органів, з боку Верховної Ради України, що є нормальною практикою для цивілізованих демократичних країн.

Загалом Закон є прийнятним та необхідним на нашому шляху до реформування сектору безпеки та оборони з урахуванням рекомендацій НАТО.

Читайте: Законопроект про нацбезпеку: все що потрібно знати

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка