PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Александр Мусиенко

Зустріч лідерів КНДР та Південної Кореї: причини та можливі вигоди

Сьогодні відбулась знакова зустріч лідера КНДР Кім Чен Ина та президента Південної Кореї Мун Чже Іна, основна мета якої – примирення між двома країнами.

В Південній Кореї є багато прихильників ідеї примирення та об’єднання із Північною Кореєю. В Південній Кореї є навіть Міністерство об’єднання територій. Ідею примирення, розвитку та поглиблення стосунків підтримує і діючий президент Південної Кореї Мун Чже Ін.

Причиною теперішнього потепління стосунків між обома Кореями є активне дипломатичне посередництво і домовленості між США та Китаєм.

Читайте: Історична зустріч: лідери КНДР і Південної Кореї потиснули руки

За 2017 рік президент Трамп і лідер КНР Сі Цзіньпінь зустрічались двічі, обговорювали в тому числі і Північнокорейську ядерну програму. Китай був обраний американцями з метою натиснути на Кім Чен Ина недарма, адже саме з КНР в Північну Корею постачається велика кількість продовольства, палива та інших важливих товарів.

Окремі видання неодноразово давали інформацію про те, що це здійснювалось незважаючи на санкції Ради Безпеки ООН. Саме тому, США попросили Китай натиснути на КНДР пригрозивши, що в разі продовження ядерної програми постачання усіх товарів буде припинено.

Що з цього Китаю? Для Китаю США — це величезний ринок для їхніх товарів і продукції. Китай прекрасно розуміє, що їм непотрібна жодна конфронтація з США. І незважаючи на те, що обидві ці країни час від часу запроваджують торгівельні обмеження одна проти одної, вигод все одно більше.

Читайте: Через 65 років! КНДР і Південна Корея домовилися про припинення війни

В обмін на відмову від ядерної програми, Північній Кореї буде запропоновано поступове скасування санкцій та обмежень.

Можна сказати, що сьогодні перші кроки до примирення і можливого згортання ядерної програми КНДР –  це величезна заслуга дипломатії Китаю та США. Але це лише початок, далі на нас чекає складний перемовний процес.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка