PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLmFkdGVsbGlnZW50LmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjExL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

Українські програмісти розробили безкоштовну панель для керування сервером

Є два види панелей для керування хостингом: платні і безкоштовні. У безкоштовних є тільки лише найнеобхідніший базовий функціонал і безкоштовність, у платних функціонал ширший, але не кожен користувач виділеного сервера готовий платити за ліцензію програми, яка коштує більше, ніж оренда самого сервера.

Сервер

Розробники панелі управління BrainyCP пропонують функціонал платних аналогічних рішень – безкоштовно та обіцяють постійно підтримувати і розширювати своє дітище. Керівник команди розробників – Євген Шнайдер розповів про їхнє вирішення.

Як прийшла ідея створення “своєї” панелі керування сервером?

Так як ми вже більше 8 років займаємося хостингом, ми перепробували практично всі і безкоштовні, і платні панелі керування для хостингу, і в кожної було щось не те, або щось було незручно, або чогось не вистачало, або реалізувати не дуже незручно – причому це можна сказати і про платні панелі керування, а про безкоштовні навіть говорити не доводиться.

Крім того, отримуючи зворотний зв’язок від більш ніж 7,5 тисячі власних клієнтів, ми вирішили розробити свою версію безкоштовної хостинг-панелі, яка б враховувала недоліки інших рішень. За функціоналом наша панель керування значно ширше в порівнянні з вже існуючими безкоштовними панелями, і може зрівнятися з платними рішеннями.

Про головне: яку проблему (або проблеми) вирішує ваш продукт для користувача або хостинг-компанії? Чи зумовлене поява вашого продукту розвитком ринку хостингу в Україні?

Почнемо з простого користувача. Точніше з того яким хостинг був раніше, а який зараз – раніше на ринку була більш поширена модель хостингу у варіанті shared, коли один сервер ділився між багатьма користувачами, але це і незручно, і небезпечно, адже ви не знаєте що можуть зробити ваші сусіди (або сусід) від дій якого можуть постраждати всі – адже сервер зупиниться, і ваші проекти, теж, відповідно, постраждають. Тепер у користувачів є схильність брати окремий виділений віртуальний сервер (VPS), де він сам собі господар, і повністю може його налаштовувати під свої потреби, ділити потужність вже під свої проекти (якщо, скажімо, це веб-розробка для окремих клієнтів).

Для керування хостингом/серверами використовуються різні програмні продукти – панелі керування, що дозволяють в браузері управляти своїм сервером/хостингом. Можливості цих панелей керування різноманітні. Деякі найкраще підходять для віртуального хостингу (shared), інші популярні в середовищі хмарного хостингу. Проте, чи працює ваш сайт на базі виділених серверів (dedicated), VPS, або розміщується в загальному середовищі, завжди є необхідність керувати файлами, електронною поштою, програмами та іншим з єдиного інтерфейсу.

Читайте: До вересня частина IT-шників втратить роботу, а у 2020 – до 70%

Повертаємося до нашого користувача. Припустимо нескладно орендувати у хостера сервер – а далі? А далі перед користувачем постає маса питань по налаштуванню цього сервера. Один варіант – наш користувач – бородатий адмін, так, він все вміє налаштувати з командного рядка, так він у всьому розбирається. Але навіть у нього якісна настройка одного віртуального сервера може займати до 2 годин, так, є варіанти деяких милиць автоматизації – накатки образів, але все одно це не те, будь-якому адміну набагато зручніше, коли б він з панелі керування позначив потрібні галочки і все що йому потрібно встановилося б автоматично, а не вимагало б рутинної, ручної установки. За допомогою BrainyCP скорочується час налаштування навіть досвідченому адміністратору сервера до – 90%.

Про що болить голова у користувача сервера?

Другий варіант: якщо користувач зовсім недосвідчений – тут все сумно. Щоб налаштувати самостійно йому знадобиться багато часу витратити на пошуки потрібних інструкцій, знадобиться багато “випити крові” техпідтримці хостера (колеги, мене зрозуміють) або ж наймати стороннього сисдаміна, щоб налаштував його інфраструктуру, що в умовах обмежених ресурсів (тих же стартаперів, наприклад) не завжди підходить. З досвіду хостера можу сказати, що більшість зломів або втрати даних відбуваються через неправильну налаштування сервера. Потрібно, аби керуюче ПО вже з коробки, після установки забезпечувало сервер всім необхідним.

Наприклад?

Ну, наприклад, у будь-якому сервері буде необхідний: веб-сервер, apache, база даних MySQL, поштовий домен, сервіси пошти, поштові ящики, php, так як без цього ваш php сайт не працюватиме й інші частини інфраструктури для роботи сервера/сайту. Все що потрібно для роботи вже є в нашому рішенні відразу, при установці користувачем. Це не кажучи вже про багато іншого, що у нас встановлюється або активізується в один клік: сертифікати, додатки СМS, файловий менеджер, FTP-сервер, SHH-сервер, антивірус, і багато іншого що є відразу, і не вимагає ніяких додаткових плагінів. Наше програмне забезпечення відразу створює все необхідне оточення для будь-якого сервера, який може бути використаний для найрізноманітніших завдань.

Короткий відеоогляд функцій BrainyСP на прикладі первісної установки і настройки WordPress

Про що болить голова у хостинг-провайдера?

А ваша хостинг-панель тільки для пересічних користувачів або ж підійде і хостерам, хостинг-компаніям?

Тепер потрібно сказати про використання панелі BrainyCP хостинг-компаніями. У адміністраторів таких компанії – тисячі користувачів, які, якщо не розберуться що-тут-і-де-натискати, будуть створювати величезний потік тікет-запитів до техпідтримки у стилі: а-у-мене-нічого-не-працює! Тому хостеру вигідно, аби:

а) панель сама налаштовувала автоматично майже все, що потрібно для користувача;

б) користувач вже в самій панелі керування орендованого сервера бачив що і як він може доналаштувати;

в) адміністратор міг би керувати параметрами тисяч віртуальних серверів пакетно, мінімізувавши ручну працю.

Бо якщо тих, кому потрібно щось налаштувати тисячі – то начебто нескладні дії перетворюються на величезний сніжний ком для сисадміна. В нашій панелі реалізований розширений функціонал для реселінг хостингу, для адміністрування груп користувачів і багато інших функцій цікаві для хостерів.

І про найголовніше для хостера – моніторинг, моніторинг та ще раз моніторинг, а також система оповіщення про проблеми, які виникають. Важливо якомога раніше виявити якусь проблему та її усунути, ще до того, як це створить незручності для користувачів. В цьому наша панель дозволяє моніторити дуже багато – від важливих моментів технічної інфраструктури самого хостера – якийсь жорсткий диск дає збої і вимагає заміни, до різнорівневої (горизонтальної та вертикальної) статистики: скільки користувачів наразі активні, що і як вони використовують, чи не дедосять кого, у кого-то з користувачів щось не працює, хтось підхопив вірус, і його сайт потрібно чистити, та й, ніде правди діти, і користувачі бувають різні: іноді хтось починає спам розсилати, хтось ще “багато чого іншого” робити, і якщо у хостера навіть 100 клієнтів – без зручного моніторингу з системою оповіщення не обійтися.

Читайте: 20 небезпечних для України сайтів: список МінСтець

Також і для простого користувача також потрібен моніторинг – він точно бачить скільки і якої потужності куди пішло, де не вистачає, або може не вистачати і т.д. – для нього все прозоро, тоді як безкоштовні панелі пропонують дуже куций функціонал з моніторингу.

В нашій панелі користувач на першому екрані відразу бачить що відбувається з його сервером і перед ним велика палітра налаштувань.

Невже у інших рішень не реалізований весь потрібних хостинг-компаніям функціонал?

Реалізовано з різним ступенем зручності у платних рішеннях, але ціна робить їх однозначно не вигідними для рядового користувача, а у безкоштовних реалізований тільки найбазовіший функціонал, навіть без антивіруса, в якому все пропонується як є, і зауваження користувачів можуть враховуватися, а можуть і не враховуватися розробниками, так як програмне забезпечення безкоштовне, і на відкритому коді, і може розвиватися хвилеподібно, чи не розвиватися зовсім, так як воно безкоштовне. І користувачам доводиться або платити, або мириться з тим що є, без надії, що це покращиться у майбутньому.

Ви можете взяти будь-який розділ з управління хостингом і порівняти що є в нашій панелі, і що є в безкоштовних варіантах – ви побачите велику різницю – в безкоштовній панелі – 2-3 функції, і дуже незручне рішення по модифікації всього – користувача змушують проходити одні й ті ж кроки багато разів, багато разів забивати домени, ip-адреси та ін. Наприклад в розділі управління доменами, не можна тут же додати домен, а потрібно зайти в зовсім інший інтерфейс і т.д. Тоді як в нашому рішенні все потрібне у адміністратора/користувача під рукою. Так як ми і хостери, і самі ж клієнти хостинг-послуг, ми постаралися зробити все зручно в самій архітектурі рішення, наприклад деякі панелі потрібно встановлювати на чистий сервер без користувачів і сайтів, що дуже незручно, якщо на сервері вже є дані, користувачі й інше, наш продукт ставиться на віртуальний сервер, який вже працює, без всяких умов, в 3 кліки.

Спеціально для хостинг-компаній у нашій панелі управління вже є функціонал для реселінга хостинг-послуг.

Але раптом якій-небудь хостинг-компанії потрібен буде абсолютно свій, ні на що не схожий функціонал, то ми, як розробники, це зможемо зробити.

У платних рішень, функціонал звичайно ширше, так, вони стабільні (так як давно на ринку і краще підтримуються за рахунок комерційної складової), але часто громіздкі, багато що реалізовано не так як хочуть користувачі, а виключно “як бачать” програмісти і керівники проектів . Ми вважаємо, що потрібно більше прислухатися до самих користувачам, вони краще підкажуть що і в якому векторі розвивати, що власне і спонукало нас на створення продукту – який, до речі, був написаний повністю з нуля (не на основі вже існуючих рішень).

Правильне налаштування сервера – запорука безпеки

Ще два слова про безпеку, про важливість правильного налаштування сервера – тільки правильне налаштування сервера вже може запобігти зломам сайтів, баз даних і додатків, як ми сказали вище. З коробки, автоматично, з BrainyCP ставиться антивірус на сервер, зручно налаштовуються бекапи, є можливість зробити/повернути бекап, снепшот і багато інших можливостей, які на даний момент доступні тільки у платних рішеннях.

Ваша панель управління BrainyCP що дає ІТ-шникам України?

BrainyCP – покращує зручність користування та адміністрування хостинг-послугами як для рядових користувачів так і для хостинг-компаній, зменшує ризик втрати даних користувачів, в рази зменшує навантаження на техпідтримку хостерів і дає більш широку доступність (за рахунок інтуїтивної зручності) використання серверів для всіх охочих.

Які плани вашого стартапу?

На даному етапі хочемо отримати широкий зворотний зв’язок щоб поліпшити свій продукт, а в майбутньому плануємо перегнати по функціоналу існуючі та платні панелі керування, так як можливості нашого продукту вже значно вище всіх існуючих безкоштовних. Панель BrainyCP вже доступна, є демо, можете заходити, завантажувати, пробувати, і писати нам, як авторам, як і що поліпшити.

Наша мета – створити і підтримувати зручне та доступне всім програмне забезпечення для керування сервером та хостинг-послугами.

Нагадаємо, Факти ICTV писали про те, що таке Deep Web та які небезпеки чекають там користувачів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка