PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У науковому містечку Івано-Франківська з’явився генератор блискавок Тесли

Шоу створено до річниці містечка і присвячено винаходам і відкриттям видатного фізика Ніколи Тесли.

– Світ Ніколи Тесли – це світ змінного струму, блискавок і надзвичайних відкриттів. Тесла – геній, який випередив свій час, – вважає співзасновник наукового містечка Нова енергія Максим Карпаш. Саме тому в містечку з’явився один з найвідоміших винаходів вченого – трансформатор Тесли, котушка якого генерує блискавки довжиною більше метра.

У науковому містечку Івано-Франківська з'явився генератор блискавок Тесли

З сьогоднішнього дня шоу доповнює літературна складова – благодійний проект ЛакіБукс презентував івано-франківським дітям першу україномовну книгу про Николу Теслу.

– Один із наших співробітників побачив інформацію про книгу Тесла та машина на космічній енергії в інтернеті. Вона відразу нас зацікавила, оскільки це перша і поки єдина україномовна книга про відомого винахідника. Вона чудово доповнює наше шоу. У нас є візуальна атракція. А книга – це літературна частина історії, завдяки якій діти можуть отримувати знання про Теслу та його життя, – розповідає креативний директор наукового містечка Ірина Дарвай.

У науковому містечку Івано-Франківська з'явився генератор блискавок Тесли

На презентацію книги завітали більше сотні дітей від 7 до 16 років. Активісти проекту ЛакіБукс і співробітники Нової енергії познайомили дітей зі світом фізики і провели інтерактивну вікторину, присвячену життю і діяльності Ніколи Тесли. Найкмітливіші діти отримали різні подарунки, в тому числі, книгу Тесла та машина на космічній енергії.

– Я хочу більше дізнатися про досягнення Тесли і зрозуміти принцип дії його винаходів. Дуже імпонує його характер, вміння бути наполегливим і доносити свої ідеї людям. Взагалі люблю читати науково-популярну літературу. Цікавлять історії Архімеда і Да Вінчі, – каже одна з переможниць вікторини Марія Стефарук.

– Тесла родом з невеликого містечка, але його ім’я стало відомим усьому світу. Мені дуже цікаво, як він добився цього. Цікаво дізнатися про його винаходи і життя, – каже ще одна переможниця конкурсу Христина Яковина.

У науковому містечку Івано-Франківська з'явився генератор блискавок Тесли

Презентація збіглася з нарадою керівників українських вузів в Івано-Франківську. Близько 50 ректорів і проректорів вищих навчальних закладів з усієї країни також прийшли ознайомитися з першим україномовним виданням книги про Теслу.

Благодійний проект ЛакіБукс стартував навесні 2017 го року. Його засновниками виступили IT-компанія Lucky Labs і благодійний фонд Я майбутнє України.

У науковому містечку Івано-Франківська з'явився генератор блискавок Тесли

– Мета проекту – видання і популяризація науково-популярної літератури для підлітків. Перша книга в нашому проекті Тесла і машина на космічній енергії – це тільки початок. У цьому році вийде ще кілька книг українських авторів. Ми віримо, що в наших силах поставити тренд розвитку наступного покоління!, – вважає Project manager компанії Lucky Labs Сергій Хливненко.

Ще одна мета ЛакіБукс – підтримувати і розвивати український наукпоп на Донбасі. Всі книги, випущені в рамках проекту, будуть передані в освітні заклади Донецької і Луганської областей.

У науковому містечку Івано-Франківська з'явився генератор блискавок Тесли

– Ми будемо безкоштовно поширювати книги в бібліотеках, дитячих лікарнях та інтернатах. Перша партія книг відправиться в прифронтові зони Донбасу вже в середині жовтня, – ділиться планами координатор літературних проектів благодійного фонду Я майбутнє України Світлана Константинюк.

Незабаром світ побачать ще дві книги проекту – #Щотакематематика дитячого письменника Дмитра Кузьменка і перша книга про біотехнології для підлітків Літо довжиною в ДНК медика, біолога та журналіста Аліни Штефан.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка