PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Чому чоловіки носять бороду: мода на ламберсексуалів

Чому практично кожен чоловік сьогодні носить бороду? Що вони хочуть сказати суспільству і які зусилля для цього докладають – дізналися Факти ICTV.

Ламберсексуали

Ламберсексуал. Саме цим дивним словом сьогодні називаються ті самі бородаті модники. Такі собі урбаністичні герої, мешканці барбершопів і любителі розтягнутих светрів. Щоб зустріти їх – досить вийти на вулицю. Навіть у вагоні метро кожен третій чоловік (а то і другий) зможе похвалитися шикарною бородою. Хто, або що диктує таку моду? Спробуємо розібратися.

Протягом історії людства борода служила різного роду символом. За нею можна було визначити грішника, вигнанця, ченця, моряка, дізнатися, який титул при дворі носить чоловік. Деякі воїни зрізали бороди убитих і залишали собі як трофей.

У ХІХ столітті носити бороду могли дозволити собі тільки чоловіки з вищого світу, це означало їх свободу. Робочі, селяни зобов’язані були голити рослинність на обличчі. Виходячи з цього, борода стала відмінною рисою прихильників ідеї гедонізму – людей, які ставлять задоволення понад усе. Пізніше, носіїв бороди і зовсім стали називали збоченцями і сексуально стурбованими людьми. В наш час неможливо визначити статус чоловіка, його професію або положення в суспільстві, виходячи з наявності рослинності на його обличчі. Чи надають сучасні бородані цьому якесь значення?

Ми вийшли на вулиці Києва та поспілкувалися безпосередньо з бородатими модниками. Кожен з них сказав, що цей тренд такий популярний через свою практичність. Від гоління з’являється роздратування на шкірі обличчя, часто немає часу на це, а тут – носиш бороду, підстригаєш час від часу і ніяких проблем. Були й ті, хто відростив бороду для того, аби здаватися авторитетнішим, старшим або ж мудрішим. Вони переконані, що є в цьому якийсь символізм і вплив на підсвідомість оточуючих. Адже ще з давніх часів бороди носили старці – мудреці. Один з чоловіків зізнався, що бороду він відростив навмисно, адже його дівчина набагато старша за нього, і він би хотів виглядати із нею на рівні.

Читайте: Зняв підбори і відростив бороду: трансгендер повторно змінив стать Козловський поголив бороду Щетина чи борода: що більше подобається жінкам

Бородані зараз скрізь і інтернет не виняток. Шокуючою для багатьох стала історія молодого актора Сергія Романовича. Хлопець зробив собі пересадку волосся з потилиці на обличчя. Про це Сергій розповідає в відео на своєму YouTube каналі. Він заявив, що з сьомого класу мріяв про бороду і вже в дорослому віці (акторові 25 років) зважився на такий крок. Подібні операції зараз дійсно набирають популярність хоч і є досить болісними.

Зазирнули ми і в барбершоп – це такий салон краси, який обслуговує тільки представників сильної статі. Подібні заклади, виконані в антигламурній стилістиці, тут панує жорстка чоловіча атмосфера.

Барбер Олександр поділився з нами своїми прогнозами щодо бородатого тренду:

Борода – це, дійсно, всього лише тренд. Він прийшов до нас десь років п’ять тому. Трохи не встигаємо за заходом. Там мода на бороди вже зменшує оберти. Але поки роботи у нас більш ніж достатньо. Упевнений, що ще пару років в Україні від клієнтів відбою не буде.

Частина правди в цьому є, зарубіжні ЗМІ давно пророкують бороді звання антитренду. Причина проста – втрата індивідуальності. Будь-яка модна річ стає елементом несмаку, якщо в неї одягнений практично кожен. Але, не дивлячись на це, більшість дівчат говорять, що бородаті чоловіки більш привабливі.

Провівши опитування в соціальних мережах, ми отримали такі результати: 57% – за і 43% – проти. Дівчата, які голосували проти, аргументували це тим, що бородані їм просто приїлися і не викликають захоплення, деякі сказали, що такі чоловіки в більшості своїй дуже самозакохані і часто далеко не ті брутали, якими намагаються здаватися.

У цьому сумбурі модних віянь, громадських думок і нав’язаних тенденцій найголовніше – не втратити себе. Створюючи свій імідж, основним критерієм має бути відчуття гармонії. Зовнішній вигляд повинен відображати ваш внутрішній стан, а не формувати його. Борода – не маска, вона не зробить вас сильнішими, мудрішими, безстрашними, вона може тільки підкреслити ці риси, якщо ви і справді наділені ними.

Яна Чепела

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка