PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Ворожіння та прикмети на Трійцю 2018

Свята Трійця настає на 50-й день після Великодня. У 2018 році свято випадає на 27 травня. Факти ICTV розібралися, які прикмети та ворожіння є найпопулярнішими на Трійцю.

Ворожіння та прикмети на Трійцю 2018

Прикмети на Трійцю

У свято Трійці намагалися не призначати весілля: вважалося, що нічого хорошого таку сім’ю не чекає. Однак сватання і знайомство в цей день були хорошим знаком і обіцяли шлюбу щастя.

Крім того, на Трійцю погані думки, заздрість і злість були дурним знаком і не віщували нічого доброго.

Всі справи по господарству жінки намагалися закінчити до Трійці. Вважалося, що в цей день не можна шити, прясти, білити, пекти пироги та працювати в городі.

Крім того, у свято Трійці багато хто вірив, що відлякати злих духів і залучити в село багатство та процвітання допоможе відвідування кладовища та обмітання могил.

Поганим знаком на Трійцю була спека. Вона свідчила про посушливого літа і поганий врожай. Дощ на Трійцю навпаки обіцяв хороший урожай, багато грибів і чудову погоду.

Якщо через три дні після Трійці гілки берези, якими був прикрашений будинок, залишалися свіжими та не в’янули, чекали мокрого сінокосу.

А ось зібрана на Трійцю роса володіла особливою силою, здатною зцілити і додати сил.

Читайте: Свята Трійця: привітання у віршах

Ворожіння на Трійцю

На Трійцю дівчата ворожили на долю та на судженого, а також із трепетом чекали сватів. Найпоширенішими ворожіннями були “завивання” берізки та плетіння вінків.

Напередодні Трійці дівчата йшли у ліс, нахиляли верхівки молодих берізок і “завивали” з гілочок вінок. Якщо на свято дівчина приходила до своєї берізки і бачила, що вона залишилася колишньою – це обіцяло весілля, улюбленого судженого та достаток у домі. Якщо вінок зів’яв – чекали поганих новин.

Вінки на Трійцю дівчата плели в компанії, але не підпускали чоловіків. Якщо хлопець бачив чийсь вінок, це вважалося для дівчини своєрідним пристрітом. Плетені вінки несли до річки та пускали на воду: куди поплив – звідти і буде наречений.

Якщо вінок залишився біля берега, заміжжя дівчині не світить, а якщо потонув – у цьому році дівчина помре.

Цікаво, що вінки не знімали з голови руками: дівчата нахилялися над водою так, щоб вони самі падали на воду.

Крім того, на свято Трійці дівчата клали під подушку березові гілочки з надією, що суджений прийде до них уві сні.

Більше про історію свята, заборони, а також традиції, яких дотримувалися на Святу Трійцю, можна прочитати тут.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка