PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Курбан-Байрам 2018: що за свято і як його відзначають в Україні та світі

Сьогодні мусульмани відзначають одне з головних ісламських свят Курбан-Байрам або свято жертвоприношення. Факти ICTV дізналися, що це за свято і як його відзначають в Україні та по всьому світу.

Курбан-Байрам 2018: що за свято і як його відзначають в Україні та світі

Курбан-Байрам святкують протягом 4 днів. Дату свята дізнаються з початком мусульманського місяця Зуль-Хіджа. День свята – це 10 число місяця Зуль-Хіджа. У григоріанському календарі його дата щорічно змінюється.

Таким чином, в 2018 році Курбан-Байрам почнеться 21 серпня і святкуватиметься до 24 серпня включно. В ісламських країнах свято є офіційним вихідним днем.

Що за свято?

Свято жертвоприношення сходить до історії прояву терпіння пророка Ібрахіма жертвоприношенням на честь Аллаха. Откровення принести в жертву сина Пророк побачив уві сні. Будучи побожним, Ібрахім підкорився велінню Всевишнього і став готуватися до приношення в жертву свого сина Ісмаїла.

Ісмаїл, дізнавшись про свою долю, також не став опиратися, оскільки був слухняний і батькові, і Богу. Однак в останній момент, коли жертовний кинджал уже був занесений, Аллах зробив так, що син Ібрахіма не був заколот. Згодом замість нього на заклання був відправлений баран. Ібрахім же був благословенний, оскільки віра його непохитна.

У свято мусульмани здійснюють бажаний ритуал великого омивання і вбираються у святковий одяг, здебільшого обирають наряди світлих тонів. Вранці віруючі збираються в мечетях. Там читається особлива молитва приурочена до торжества, а потім ведеться проповідь.

Після ранкової молитви, вже за межами мечеті, в спеціально відведених місцях здійснюється обряд жертвоприношення.

Як його святкують в Україні

Цього року у всіх мечетях України пройдуть святкові молитви. У київській Соборній мечеті Ар-Рахма також молитимуться дипломати іноземних держав, бізнесмени, журналісти і студенти з країн мусульманського світу.

Духовне управління мусульман України організувало масштабне дійство для прихожан.

Окрім святкової молитви, на вірян чекає яскрава розважальна програма: сімейний фестиваль, ярмарок східних сувенірів та кухні.

Святкове дійство відбудеться також в Одесі, Полтаві, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Запоріжжі та інших містах України.

Фото: Духовное управление мусульман Украины

Курбан-байрам у світі

У різних містах світу мусульмани також святкують Курбан-Байрам

Курбан-Байрам в Індонезії

У Великій Британії віруючі зберуться, аби помолитися. У Лондоні, зазвичай, найбільше віруючих збирається у Центральній мечеті міста. В ній вміщується близько 5 тис. осіб.

У Парижі найбільше віруючих очікується в Паризькій соборній мечеті, де також відбудеться молитва на честь свята.

Читайте: Церковні свята – календар на рік (ІНФОГРАФІКА)

До слова, у православних українців триває Успенський піст, який закінчиться 27 серпня.

Фото: Getty Images

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка