PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Місто в місті: Київ будує інноваційний парк за прикладом Google та Apple

Факти ICTV поспілкувалися з СЕО та керуючим партнером UNIT.City Максом Яковером, який розповів про майбутнє інноваційних парків в Україні. Через кілька років кожна велика компанія Європи і світу матиме такий.

Місто в місті: Київ будує інноваційний парк за прикладом Google та Apple

Я – співробітник великої європейської компанії. Мені не доводиться вставати рано і їхати за тридев’ять земель, щоб дістатися до роботи. Вона знаходиться в 5-ти хвилинах ходьби від місця, де я живу. Вранці я відводжу дітей в садок, який розташувався по дорозі в офіс, віддаю собаку в спеціальний вольєр, де за нею будуть стежити і займатися протягом усього робочого дня, і спокійно йду в офіс, тримаючи в руках ароматну каву і свіжоспечений круасан.

Я витрачаю мінімум на пересування, а також уникаю додаткових часових і фінансових витрат. Зосереджений на роботі і не дбаю про рутинні процеси, про які вже подбала моя компанія. Тут і супермаркети, і поліклініка зі школою, бари і ресторани, бізнес-центри, магазини і простір, в якому проходять різні лекції, тренінги та курси. Все створено для людей, які цінують свій час і гроші, а також прагнуть до максимально активного розвитку своєї особистості.

У 2011-му році Стів Джобс представив проект будівництва Apple Park в Каліфорнії, який дав би будинок не тільки 12 тис. співробітникам компанії, але й став би справжнім її символом. На даний момент Apple Park – це зразок того, як має виглядати місто в місті, ділянку землі, на якій співробітники компанії отримують всі необхідні умови для якісної роботи.

Подібний проект вилився Apple в 5 млрд доларів. Щорічно Apple Park відвідує кілька сотень тисяч туристів, які залишають тисячі і тисячі доларів в місцевих фірмових магазинах і закладах. Apple Park є гордістю компанії зі світовим ім’ям, капітал якої на сьогоднішній день складає більше 300 млрд доларів.

У тій же Каліфорнії на території Кремнієвої долини розташований і ще один інноваційний парк – Googleplex, загальною площею 0.3 кв. км. Свого часу Google орендував величезну територію у компанії SGI, потім викупив її і модернізував за майже 320 млн доларів.

Подібних проектів в Україні ще не було. Свого часу на платформі ВДНГ в Києві схожу ідею намагався реалізувати нинішній керуючий партнер UNIT.City Макс Яковер. Потім він був одним з новаторів, тих людей, хто створив першу в Україні co-working платформу – Часопис, яка дала зрозуміти гостру необхідність в проектах подібного роду активної молоді.

– Ідея створення проекту прийшла в голову головному інвестору Василю Хмельницькому ще вісім років тому, – розповідає нам Яковер під час проведення КМЕФ. – Однак тоді Україна була ще не готова до подібного проекту. Зі свого боку шість років тому назад я відкрив один з перших co-working просторів в Україні – Часопис, і через півтора року роботи зрозумів, що Київ готовий до великого проекту.

Традиційно бізнес знаходиться в бізнес-центрах, але концепція бізнес-центрів закінчила свій розвиток в середині 1980-х років. Паралельно з цим розвивалася концепція так званих технопарків. Це щось закрите, на краю міста, в середині корпоративний дослідний центр або університет. Але концепція технопарків закінчила своє життя в середині 2000-х років.

Якраз в цей час починають розвиватися інші інфраструктурні проекти, тому що з’явилася молодь, яка має інші цінності. І для них важливі баланс роботи та життя (в одному місці мають бути зібрані локації для життя, роботи і навчання), для них важливо співтовариство, важлива атмосфера, важлива мобільність. Такі проекти не можуть перебувати на краю міста, а навпаки – повинні володіти легкою доступністю.

В західній Європі такі проекти називаються Інноваційними кварталами і на сьогоднішній день у всьому світі вже запущено в повноцінну роботу більше 40 подібних об’єктів. В Україні поки що функціонує тільки UNIT.City, який реалізований лише на 4% і має грандіозні плани з модернізації. Зараз це інститут на 900 студентів, кафе, тренажерний зал і бізнес-кампуси. Подібні інноваційні квартали вже через деякий час можуть бути зведені крім Києва в інших частинах країни – Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі.

Місто в місті: Київ будує інноваційний парк за прикладом Google та Apple / 19 фотографий

– Головна перевага таких парків – готова інфраструктура, де ти працюєш, вчишся і відпочиваєш, а з іншого боку – в них існує своя еко-система, – продовжує Яковер. – І ми віримо, що концентрація талантів, компаній, технологій в правильній атмосфері і в одному місці дозволяє людям рости швидше, ніж за межами такого проекту. Ми побачили колосальну зацікавленість нашим проектом і зараз ми на етапі масштабування.

Подібні проекти мають довгу бізнес-історію і окупаються протягом близько 8-10 років. Оренда – це прямий заробіток UNIT.City і інших подібних проектів. Наприклад, оренда залу для заходу з усім технічним супроводом на 12 годин обійдеться вам в близько 50 тис. грн. За рік на території UNIT.City проводиться близько 400 подібних заходів.

– Для мене UNIT.City – це не тільки власний простір для роботи, але і можливість комунікації з просунутими людьми з різних областей бізнесу, – говорить один з постійних відвідувачів інноваційного кварталу Олег Іванченко. – Звичайно, я б міг залишитися вдома і працювати, сидячи на кухні в тапочках, але віддаю собі звіт в тому, що в такому разі я б не отримав настільки якісного поштовху в своєму розвитку і кар’єрі. Постійні тренінги, участь у різного роду форумах і конференціях дозволяють поєднувати приємне з корисним.

Однак не завжди будівництво подібних інноваційних кварталів і кампусів викликає у людей захоплення. Нещодавно мешканці одного з районів Берліна відстояли частину землі поруч з житловим кварталом, який місцева влада хотіла віддати під забудову нового кампусу Google. Це мав бути сьомий кампус компанії після Лондона, Тель-Авіва, Сеула, Мадрида, Сан-Паулу і Варшави.

Жителі столиці Німеччини протестували проти будівництва кампусу, аргументуючи це тим, що після його появи в районі піднімуться ціни на оренду житла та послуги. І домоглися свого – Google відмовився від ідеї будівництва і буде розглядати інші варіанти в пошуку локації.

Читайте: М'ясо в Африку і літаки в Китай: міжнародні торговельні зв'язки України Безготівкові розрахунки в Україні: як працює Google Pay і Apple Pay Новинки від Apple: коли старт продажів в Україні і ціни

Проте, Україна, з її інноваціями і талантами в сфері IT і технологій, гостро потребує проектів подібного роду, які вже найближчим часом стануть центром скупчення головних мізків сьогодення. А головне, ця синергія здатна рухати вперед не тільки локальні корпорації, а й економіку країни в цілому.

Антон Світличний

Фото: Unit.City

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка