PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Нібіру на горизонті. Чи загрожує світу Апокаліпсис

Нібіру на горизонті. Чи загрожує світу Апокаліпсис

Наближення Нібіру до Землі чекали ще 2012-го. Таємнича планета могла спричинити кінець світу. Вона настільки велика – прогнозували астрологи, – що після зіткнення з Землею, могла спричинити нахил нашої планети та зміну магнітних полюсів. І як наслідок – викликати масштабні повені, смерчі та землетруси.

2012-го прогнози так і не справдились. Але цього року про кінець світу заговорили знову. Спочатку називали дату – 14 лютого. І ось новий прогноз. Планета Нібіру максимально наблизиться до Землі 28 квітня, коли християни святкуватимуть Пасху.

Вже не перший рік науковий світ ламає списи – чи взагалі існує таємнича планета Нібіру. Скептики розбивають теорію в пух і прах. У світі стільки телескопів, що  не помітити таку велику планету просто неможливо. Інші ж науковці стверджують – у сонячній системі все ж таки є ще не відкрита планета. Вірогідність її існування 98%.

Читайте: Космос має бути одним із національних пріоритетів України – Кучма

Тож звідки ноги ростуть у легенди про загадкове небесне тіло? І чи варто його боятися землянам? Все почалося з барельєфу шумерів. Народу, який жив ще до нашої ери на території Близького Сходу. З надзвичайною точністю шумери зобразили сонячну систему: окрім 8 існуючих планет, вказана ще й 9 – невідома.

Нібіру начебто рухається не по колу, а по еліптичній, витягнутій орбіті і раз на 3600 років перетинається з Землею. Цю теорію ще у 80-х  висунув письменник Захарія Ситчин, вивчаючи шумерські тексти.

А в екстрасенсів та астрологів своя версія. Прогноз про кінець світу у 2012 році на їх думку, збувся. Просто Нібіру зіштовхнулася з Землею в паралельному світі. Так чи інакше, але дослідження продовжуються. Якщо ж теорія науковців про існування Нібіру підтвердиться, то доведеться переглядати багато основ і в астрономії, і в астрології. Але, наприклад, експерти NASA стверджують, що Нібіру допоки так і не зустріли.

Київські науковці вважають – можливо, планета й є, але жодні телескопи до неї поки не дотягують. Астрономи заспокоюють: на те, що Нибіру загрожує Землі,  поки нічого не вказує. Не загрожують нашій планеті й астероїди. Наука пішла так далеко, що їх можна зафіксувати за 20 років до наближення до Землі. Японці пішли ще далі – вони винайшли  міжпланетну станцію, яка може долітати до поверхні астероїдів: брати зразки ґрунту та змінювати напрям  руху. Тож, кінець світу вкотре переноситься.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Україна збудує перший плавучий космодром.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка