PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Виграші в лотерею: миттєві гроші чи довічне банкрутство?

Факти ICTV розкажуть про найцікавіші випадки виграшів у лотерею та про те, як склалися долі переможців.

Виграші в лотерею: миттєві гроші чи довічне банкрутство?

Не секрет, що всіх приваблюють легкі гроші: мінімальний вклад, частка везіння і все – виграш гарантовано. Деяким людям щастить з першого разу, інші ж роками випробовують долю в надії зірвати джек-пот. Шалений виграш у лотерею може кардинально змінити життя, покрити всі борги, забезпечити впевненість у завтрашньому дні.

Проте сумна статистика показує зовсім інше. Швидкі гроші зникають так само миттєво, як і з’являються. Ми підготували для вас найцікавіші історії про долі людей, які одного дня стали жертвами лотерей.

Стюарт Донеллі – зразковий син

До виграшу в лотерею Стюарта можна було назвати зразковим хлопцем. У свої 17 років він старанно навчався у коледжі на фармацевта та навіть встигав підробляти в аптеці, отримуючи за це £60 на тиждень. Сума виграшу склала £1,9 млн. Стюарт подарував батькам по квартирі, придбав віп-квитки на футбольний матч улюбленої команди і шикарну віллу в Тайланді.

Він жертвував гроші на благодійність, допомагав родичам, подорожував з друзями. Та потім юнак кинув навчання, а після смерті батька повністю відгородився від зовнішнього світу. Згодом у невеличкому інтерв’ю він зізнався журналістам, що йому було дуже важко впоратися з увагою, яка несподівано на нього звалилася.

Стюарт почувався нещасним, безпорадним, відгородженим від світу, і таким, на думку хлопця, зробили його гроші. У віці 28 років у нього залишився ще £1 млн, і він склав заповіт, куди вписав близьких родичів. Невдовзі він помер через зловживання алкоголем.

– Мені важко було впоратися з увагою, яка раптом на мене навалилася. Це стало великим навантаженням для мене та моєї сім’ї, – розповідав хлопець.

Майкл Керролл – доля сміттяра

19-річний працівник служби вивезення сміття отримав подарунок долі у розмірі £9,7 млн у національній лотереї UK National Lottery. Після цього життя хлопця перетворилося на справжній американський блокбастер з купою грошей, пригодами з поліцією та повіями. Майкл розважався, як міг: майже щодня в його будинку проходили шалені вечірки з алкоголем та наркотиками.

Він купив собі близько 40 автомобілів і мав шалену пристрасть до золота. Подейкують, що одного разу він займався сексом у ліжку, на якому було розкидано £100 тис. Неодноразово юнак вихвалявся, що за вісім років у його ліжку встигло побувати понад 2 тис. жінок легкої поведінки. На його рахунку був зафіксований 41 випадок порушення законодавства і після того, як він увірвався на дискотеку, розмахуючи бейсбольною битою, його відправили за грати на дев’ять місяців.

Через декілька років після виграшу Майкл залишився без роботи, без будинку та без копійки грошей. Згодом, переосмисливши все, хлопець вирішив повернутися до старої роботи сміттяра. Відмовився від шкідливих звичок, замість дорогих авто купив звичайний велосипед, заявляючи, що без грошей жити простіше та легше.

Вдалий жарт

Цікавий випадок трапився з подружньою парою з невеликого британського містечка. 28-річна Шарлотта Перт вирішила розіграти свого чоловіка, сказавши йому, що він виграв у лотерею. Через три тижні жарт перетворився на правду: жінка справді виграла у лотерею £1 млн.

Вона одразу зателефонувала чоловіку, та він відмовлявся вірити, адже пара часто любила жартувати один над одним. Він переконався остаточно, тільки коли Шарлотта надіслала скріншот у знак підтвердження.

 

 Джек Віттекер – нещасливий білет

Американський бізнесмен виграв $314 млн, придбавши лотерейний білет під час сніданку. Джек розпоряджався грішми щедро, адже і до цього жив небідно. Значну суму віддав на благодійність, нагородив дорогими подарунками жінку, яка продала йому виграшний білет. Проте знайшлося багато людей, яким кортіло розділити виграш чоловіка.

Безліч жінок звинувачували його у насильстві, щоб отримати частку грошей, а представники сильної статі робили те ж саме через побиття або замахи на вбивство. У житті американця з’явилося місце для алкоголю, наркотиків та азартних ігор. Він втратив майже всі гроші, його бізнес розвалився. Останнім ударом стала смерть онуки від передозування наркотиками. Як наслідок, Джека поглинула глибока депресія.

– З того часу, як я виграв у лотерею, я зрозумів, що немає меж людської жадібності. Тепер я знаю: якщо у людини щось є, то обов’язково знайдеться хто-небудь, хто захоче це забрати. Шкода, що я не порвав цей білет, – говорив переможець лотереї через роки.

Біллі-Боб Харрелл – подарунок диявола

Біллі завжди вірив у Бога і знав, що одного разу він допоможе зірвати йому джек-пот. Тож американець два рази на тиждень наполегливо купував лотерею. Мрія збулася – чоловіку пощастило одразу виграти $31 млн. Спочатку все було добре: він віддав значну частину виграшу на благодійність, щедро нагородив коштовними подарунками дружину, дітей та близьких родичів.

Проте щастя тривало недовго – розпочалися конфлікти у сім’ї, що призвели до розлучення. Після низки невдач у чоловіка мимоволі похитнулася психіка і він вирішив, що виграш – подарунок диявола. У результаті Біллі покінчив життя самогубством. Диявол ніколи не отримає мою душу – було написано на передсмертній записці.

Джеффрі Дампір – ніж у спину

Чоловіку вдалося виграти у лотереї Іллінойсу $20 млн. Передусім він поділився грішми з сім’єю, купив для близьких елітну нерухомість, дорогі автомобілі, поїздки до найшикарніших курортів. На відміну від інших лотерейних щасливчиків, Джеффрі вчасно зупинився та вклав залишок коштів у вигідний бізнес – виготовлення попкорну.

Після цього він став успішним підприємцем. Та ось родичі чоловіка не оцінили його щедрість – американець був викрадений та вбитий. Злочинцями виявились його родичка та її бойфренд.

 Йорворт Хоар – міліонер у тюремній відпустці

Йорворт більшу частину життя провів за гратами. Свій джек-пот він зірвав під час короткої тюремної відпустки. Це була сума у розмірі £7,2 млн.

Тож його довічне ув’язнення закінчилося через рік. За рішенням суду йому дозволялося купити будинок та витрачати не більше $8,6 тис. на місяць. За проведений у в’язниці час чоловік захопився вивченням історії живопису. Тож вийшовши на волю, він зайнявся бізнесом у цій сфері. Соціум негативно відреагував на його вихід з в’язниці. Колишня жертва відсудила у нього £100 тис., сусіди залишали на стінах будинку злі надписи, йому постійно надходили листи з погрозами.

Марина Ребрик – досвідчений професійний психолог, яка має досвід роботи з різними типами особистостей і спеціалізується на гельштат-терапії. Вона відповіла на найпопулярніші питання, що стосуються лотерей з точки зору людської психології.

Чому люди грають?

– Причин може бути декілька. Перш за все – це бажання боротися та вигравати. Під час гри виробляється гормон дофамін, який викликає почуття ейфорії та задоволення. По-друге, у багатьох (якщо не в більшості) людей у нашому суспільстві наявна так звана нарцисична травма.  Це означає, що людина не відчуває своєї самоцінності просто так і має постійно її доводити за допомогою грошей, статусу, посад тощо.

Можу навести метафору, що на місці самоцінності – “чорна діра”, яка поглинає усі реальні досягнення людини. Лотереї або азартні ігри – одна із таких марних справ, щоб заповнити цю “діру”.

Чому після багатьох невдалих спроб люди все-таки продовжують купувати лотереї, витрачаючи на це чималі суми?

– Такі дії – ознака залежної поведінки. Як би це дивно не звучало, залежність від лотерей та азартних ігор за ступенем важкості подібна до хімічних залежностей, таких як алкогольна чи наркотична. Така залежність лікується у реабілітаційних центрах та потребує тривалої психотерапевтичної роботи.

Чому після виграшів люди так швидко витрачають отримані гроші чи взагалі не можуть з ними впоратися? Адже до цього вони чітко знали, на що витратять виграну суму?

– По-перше, тут може спрацьовувати той самий механізм, що і під час гри, тобто з’являється почуття ейфорії від витрачання грошей та бажання заповнити “чорну діру” на місці самоцінності, якої бракує. По-друге, дуже часто люди, які не йшли до свого достатку поступово та усвідомлено, а виграли гроші у лотерею, можуть підсвідомо боятися багатства.

З яких причин після виграшів велика частина людей відгороджується від суспільства, а деякі отримують “ніж у спину” від близьких?

– Відгороджуватися від суспільства можуть люди, у яких є підсвідомий (або і усвідомлений) страх того, що багатство можуть забрати. Це інша стратегія, що відрізняється від зазначеної вище (позбутися виграшу якнайшвидше), але вона теж пов’язана із високим рівнем психологічної напруги.

Отримання “ножа у спину” від близьких – результат непроговореного страху або тривоги зі сторони людей, що виграли, і неусвідомленої заздрості близьких.

Тож, як бачите, виграш у лотерею – це не завжди безтурботне та радісне життя. Він з’являється у вашому житті неочікувано, миттєво. І так само миттєво змінює його кардинально, незалежно від того, бідні ви чи багаті, самотні чи одружені.

Разом з великою кількістю грошей з’являється велика кількість проблем, заздрісників, людей, які хочуть у вас щось відібрати чи відсудити. Потрібно бути зваженим та розсудливим, щоб правильно розподілити кошти. Шалені виграші дають свободу у всьому, та, на жаль, більшість людей у цій свободі втрачають себе.

Людмила Богданова

Фото: Dreamstime, Pixabay

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка