PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Апарат NASA уперше виходить за межі сонячної системи

Космічний апарат Voyager 1 виходить у глибокий космос. 

Апарат NASA уперше виходить за межі сонячної системи

Космічний апарат Voyager 1 виходить у глибокий космос.

У цей час він залишає останній рубіж – границю геліосфери, що на зразок гігантської оболонки оточує Сонячну систему, захищаючи від впливу міжзоряної радіації.

Це перший в історії рукотворний об’єкт, що пливе усе далі в глибини Всесвіту. Зараз він знаходиться приблизно за 18 мільярдів кілометрів від Землі – цю відстань апарат NASA подолав за 35 років. Зараз його швидкість становить 10 кілометрів у секунду.

За допомогою радіохвиль Voyager 1 усе ще посилає сигнали на Землю – через величезну відстань вони доходять із 16-годинною затримкою. Зважаючи на все, апарат почав піддаватися впливу високих температур, говориться в статті, автор якої посилається на бостонський журнал The Atlantics.

Про його наближення до краю геліосфери говорить той факт, що в останній місяць навколо апарата на 10% зросла кількість часток міжзоряного вітру. Геліосфера, утворена, грубо говорячи, потоками сонячного вітру, не пускає усередину космічні промені ззовні, але ближче до її умовного краю число “чужих” часток зростає.

При цьому зрозуміти, коли саме Voyager 1 піде в міжзоряний простір, буде важко. Учені сподіваються засікти деякі “контрольні ознаки”, такі як, приміром, зміна напрямку магнітного поля й типу радіації. Міжзоряний вітер повільніше сонячного, він більш холодний і більш щільний.// NEWSru.com

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка