PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Ревниві не товстіють?

Фізіологи обґрунтували ще одну причину того, чому одні жінки повніють з віком, а інші ні.

Фізіологи обґрунтували ще одну причину того, чому одні жінки повніють з віком, а інші ні.

Дослідження шведських фахівців Рагнара Свенсона і Кейта Лавенскі показало, що на схильність до повноти впливають не тільки гени і спосіб життя.

Виявилося, що така малоприємна емоція, як ревнощі, цілком може бути основною причиною жіночого ожиріння. Експериментальним доказом того став цікавий досвід, поставлений Свенсоном і Лавенскі. Вони запропонували жінкам (в експериментальній групі їх було 70) оцінити той дискомфорт, який у них виникав через партнерів, котрі розглядали і коментували зображення фотомоделей. У результаті виявилося, що найсильніші ревнощі відчували найповніші жінки в групі.

Фахівці прийшли до висновку, що вага жінки знаходиться в прямій залежності від сили неприємних почуттів до інших жінок, яких вона сприймає як суперниць. Подальші експерименти лише підтвердили: у 80% жінок ревнощі стають головним чинником ожиріння. Даючи пояснення цьому психологічному регулятору ваги жінки, вчені стверджують, що ревнощі – найпотужніший стрес, який викликає негативну реакцію організму на фізіологічному рівні. Зокрема, посилюється вироблення гормонів адреналіну і вазопресину, що різко збільшує приплив крові до м’язів. Жінка в такий момент переживає різні тілесні відчуття, характерні для потрясіння, шоку. Її організм змушений включати самозахист: вкидати в кров нехарактерне поєднання гормонів. В результаті такого гормонального розбалансування сильно страждає мозковий центр, який відповідає за апетит, і запускається набір ваги.

За словами дослідників, у чоловіків, на відміну від жінок, стрес через ревнощі не зачіпає роботу мозкового центру, який відповідає за апетит. У ревнивців різко збільшується в крові кількість ендотоксинів, забруднюючих судини. А так як у представників сильної статі ревнощі завжди спонтанні, вони швидше отримають інфаркт або інсульт, ніж почнуть набирати зайву вагу. // UkrLife.net

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка